Skocz do zawartości

Wymiana licznika na kolorowy TFT


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Własnie od tygodnia cieszę się licznikiem z kolorowym wyświetlacz od RS-a. oryginalnie w aucie był licznik monochromatyczny 5e0920861E  a teraz jest 5e0920871F.

licznik został zakodowany w ASO - online bo jak wiadomo w liczniku siedzi  immo i CP. Pozostało mi jeszcze wpisanie prawidłowego przebiegu. wszystko działa i jest kolorowo. 

teraz szukam rozwiązania problemu ze wskazaniem przebiegu

koszt kodowanie ok 450zł + koszt zakupu licznika u mnie 400zł  - czyli więcej jak wybranie opcji przy zakupie i pozostaje koszt korekty przebiegu.

Coraz więcej można modzić w naszych autkach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. na zleceniu napisałem ze licznik pochodzi z legalnego źródła, zrobili ksero dowodu i gotowe. oczywiście przed cała akcją powiedzieli ze jak coś się wysypie to nie ponoszą odpowiedzialności za to.  Standardowo wysypała się pompa ESP - która jest kodowana pod VIN auta - a dokładnie pod immo. po przywróceniu oryginalnego kodowania i przeprowadzeniu ustawień podstawowych wszystko było ok.  Inne serwisy informowały mnie ze się nie da bo to platforma MQB. ale kumaty i komunikatywny elektronik z ASO ogarnął temat.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rrobert napisał:

po przywróceniu oryginalnego kodowania

Zresetowali Ci wszystkie mody do zera? Musiałeś wszystko jeszcze raz kodować?

Czyli do każdej O3 da się wsadzić licznik z RSki albo taki z kolorowym maxi-dotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie wysypało się tylko w pompie ESP i tam przywrócili oryginalne kodowanie 

szadze ze do każdej się da wsadzić ale od diesla do diesla i benzyny do benzyny.

do roku MY2014 jest licznik VDO a od 2015 inny. Można je odróżnić po otwarciu drzwi w VDO jest mały obrazek z autem a  po 2014 jest duża ikona samochodu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 30.01.2016 at 06:46, rrobert napisał:

no tak. na zleceniu napisałem ze licznik pochodzi z legalnego źródła, zrobili ksero dowodu i gotowe. oczywiście przed cała akcją powiedzieli ze jak coś się wysypie to nie ponoszą odpowiedzialności za to.  Standardowo wysypała się pompa ESP - która jest kodowana pod VIN auta - a dokładnie pod immo. po przywróceniu oryginalnego kodowania i przeprowadzeniu ustawień podstawowych wszystko było ok.  Inne serwisy informowały mnie ze się nie da bo to platforma MQB. ale kumaty i komunikatywny elektronik z ASO ogarnął temat.     

A które ASO jest tak ogranięte ? A może ktoś miał doświadczenie w Warszawie lub Trójmieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiem jak jest w skodzie, natomiast w leonie mozna zmienic Sam fis, nawet SSP mowi ze, jest jeden licznik dla kolorowego i mono fis.

Sam sie przymierzam do tego, jak Masz stary licznik to rozbierz go i zobacz Czy Maxidot jest demontowalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak otworzysz drzwi to autko na maxidot jest prawie na cały ekran czy tylko na jego centralnej części.

do my14 jest koncówka 8XX a po 7XX

dla my15 dla rs benzyna jest 5e0920756 - 4000zł - ale potrzeba dokładnie jaki masz w aucie 

inaczej jak masz licznik z dużym autkiem po otwarciu drzwi to tylko orginal i nowy. nie zmienisz przebiegu w licznikach innych jak VDO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team