Skocz do zawartości

Bardzo lekkie felgi 19 cali


maro

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś godne polecenia felgi do opon 225 lub ewentualnie 235, które spełniają łącznie następujące warunki:

19 cali,

bardzo lekkie (kute?),

ET takie, żeby nie trzeba było dystansów na przód i nie wyglądało jak tramwaj (pewnie koło 40...),

ładne i najlepiej czarne/ciemne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem - do xtreme przydałyby się dystanse, na lekkie też nie wyglądają - stąd rozważam inne możliwości. Oczywiście, jak mówiłem, gdyby trafiły się w dobrej cenie z oponami, biorę od ręki (ale wiem, że nie tylko ja na takie poluję;)), natomiast w regularnej cenie np. na briskodzie już taką okazją nie są...

A lekkie felgi bez dystansów to zawsze lepsze osiągi, niż ciężkie z dystansami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają fajnie (te które widziałem), napisz coś więcej - przede wszystkim chciałbym żeby były w stanie idealnym :) jaki kolor, et, jakie opony i w jakim stanie, może jakieś zdjęcia albo link jeśli je ma na jakimś forum.

8" podejdzie zarówno pod oponę 225, jak i 235 no nie?

 

Np. takie są fajne :)

vmr.jpg

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ziomki, a felga 19x8,5 et 38 jak podejdzie do trochę obniżonej skody - będzie schowana, wystająca, na równi z nadwoziem, będzie gdzieś obcierać?

Opona 225 będzie na niej nieco naciągnięta no nie?

235 by lepiej siadło pewnie? Ale to znów wincyj mocy by się przydało...bo z niecałymi 300 KM trochę bieda...

 

Btw,  @Namo, cena tych xtreme na briskodzie zabija nieco - 5,7 tys., do tego opony powiedzmy 3 tys. i mamy jeden z droższych modów. Jeszcze przydałyby się dystanse żeby to jakoś wyglądało i mamy 9 tys. lekko.

 

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maro napisał:

Dobra ziomki, a felga 19x8,5 et 38 jak podejdzie do trochę obniżonej skody - będzie schowana, wystająca, na równi z nadwoziem, będzie gdzieś obcierać?

Opona 225 będzie na niej nieco naciągnięta no nie?

Przy takich parametrach felga będzie trochę wystawać... 
Poniżej zdjęcia jak przymierzałem felgę 18x8,0 et35

Co do naciągu to już przy 8 calach opona 225 jest lekko naciągnięta, więc jak będzie 8,5 cala to będzie jeszcze większy naciąg. Przy 8,5 calach zalecana opona to 235, ale to już jak to lubi :) i co się bardziej podoba. 

Jak dla mnie to na zdjęciach jest to tak na styk, aczkolwiek wolałbym żeby troszkę była mniej wystająca...

Przy 300 kuniach to bidy już nie będzie z oponą 235, a jak będzie to wcześniej rozszerzysz zakres modów:D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 no właśnie też zacząłem przeliczać i za bardzo by wystawała - to jakiś 1 cm więcej niż u Ciebie. To już trochę za dużo jednak. Pomijając przepisy będzie brudzić i piaskować jak zła.

Prawie 300 = 285 tylko ;)

Szkoda, bo fajne felgi z oponami w dobrej cenie może byłyby do łyknięcia

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro optymalne felgi to 19x8,5 et45. Do tyłu trzeba by było wrzucić około 10 milimetrowe dystanse i byłaby baja :).

Co do wyliczeń to mi wyszło 0,4 cm bardziej wystające niż na zdjęciach co wstawiłem.

U mnie felga 8 cali, te Twoje wybrane felgi 8,5 cala, czyli 0,5 cala szerzej na feldze (1,27 cm), czyli na jedną stronę felgi 0,65 cm i u Ciebie większe et, czyli felga bardziej schowana do środka. Wychodzi, że felga bardziej wystająca o niecałe 4 milimetry. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, już poprawiłem te 2 cm, ale jeszcze źle liczyłem bo nie uwzględniłem, że et określa odległość do środka felgi. Masz oczywiście rację.

Mi by starczyło te 8 cali.

Kurczę, jakby dorwać czarne xtreme z oponami od kogoś, kto przejechał z salonu do domu i stwierdził, że za twardo, za jakieś 5 tys. to by była baja. Ale 5,7 za same felgi to jednak nieeeeee...

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 a przy oponie 225 na feldze 8,5" dużo wzrasta powierzchnia styku opony z drogą i maleje profil (w stosunku do 7,5"). Czy tylko głównie robi się stożek?

 

Sorry za laickie pytania, ale zawsze miałem opony i felgi z kompletu.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro powiem Ci szczerze, że moim zdaniem to tak jak napisałeś robi się stożek i to wszystko, efekt wizualny - większy naciąg opony i to wszystko...

Żółte auto to felga 19x8,5 cala opona 225/35 - naciąg już jest duży (brak jakiekolwiek ochrony felgi)

W audi felga 19x8,5 cala opona 245/35 - wygląda to normalnie

Zakładając felgi 8,5 cala to przy oponie 235 będzie to wyglądało fajnie, ale oczywiście każdemu się co innego podoba.... 

020-6.jpg

2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ten naciąg ma swój urok, tyle że trzeba faktycznie bardziej uważać na felgi (+ dodatkowe uważanie z uwagi na dużo większe wystawanie na zewnątrz) - ale z drugiej strony i tak uważam :)

Aha, o takich felgach rozmawiamy:

19 ki aktualne.png

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ucho235 napisał:

Felgi baaaaardzo ładne. Szkoda, że przednie koła nie są wyprostowane to byłoby widać, jak bardzo wystają. Z tyłu felgi wkomponowane są w nadkole idealnie :)

Dlatego tak staram się zracjonalizować ich ewentualny zakup :)

1 godzinę temu, ucho235 napisał:

jak do felgi 8,5 cala założysz oponę 235 to i będzie lekki naciąg i felga nie będzie narażona na częste otarcia:). Najlepsze rozwiązanie :D

I tak bym pewnie zrobił po zajechaniu obecnie na nie założonych 225 i zrobieniu stage 2 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maro napisał:

I tak bym pewnie zrobił po zajechaniu obecnie na nie założonych 225 i zrobieniu stage 2 ;)

To teraz masz felgi 19-stki?, że założyłbyś opony które posiadasz?

Doczytałem, wiem o chodzi :) Felgi są do sprzedania z oponami 225 :)

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja mam teraz 2 x 18 - gemini i turini.

Gdybym miał 19, to pewnie bym myślał o zmianie :) ale od zawsze chciałem 19, nawet zamówiłem octavię z xtreme, ale w tym samym momencie wycofali je z oferty.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro stage 3 :D. Ja wczoraj zamówiłem dolot VW R600, chciałem zamówić też IC Wagnera, ale na razie cena trochę za wysoka ze względu na kurs Euro. Zostanie jeszcze DP i turbo z Golfa R i ponad 400 koni... ale to w następnym roku, jak gwarancja minie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletujesz zacny sprzęcik :) ja mam jeszcze prawie 3 lata gwary, na dodatek wziąłem pakiet przeglądów basic (bo się opłacało wtedy bardzo). Co więcej, póki co korzystam z tej gwarancji - po ponad roku regularnych wizyt w aso w końcu prawie naprawili mi webasto (miałem jedną, w sumie drobną i mało kłopotliwą usterkę, która pojawiała się co kilka dni, a teraz występuje baaardzo sporadycznie i tylko w specyficznych warunkach, więc można powiedzieć, że jej nie ma), dodatkowo bardzo powoli, ale ubywa mi płynu chłodzącego (mimo wymienionego już regulatora z pompą wody).

Do końca gwarancji raczej nie wytrzymam, ale jeszcze trochę zamierzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro napisał:

dodatkowo bardzo powoli, ale ubywa mi płynu chłodzącego

Ostatnio też byłem w ASO z wyświetlaczem od Columbusa, bo się zawieszał (zrobili aktualizację) i prosiłem żeby sprawdzili pompę wody bo też trochę ubywa płynu (nie znaleźli jakichkolwiek wycieków) - jest to normalne i co jakiś czas trzeba dolać te 200-setki. 
Mam też wyłączony Start/Stop i bałem się, że się połapią i będą sapać, ale nawet nie zauważyli...

Mi jeszcze rok został, do marca 2017 i już powoli nie wytrzymuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się nie czepiają kodowań, zresztą to podobno nie takie proste - trzeba by porównać Twoje kodowanie z oryginalnym, a to trzeba albo wiedzieć, czego szukać albo porównywać pewnie tysiące linijek znaków :) poza tym nawet jak coś jest widoczne (np. gasnące ledy przy migaczach) nie mają żadnego interesu się czepiać - jakby Ci zabrali gwarę, to byś już tam nie pojechał, a oni nie zarobili. Nie wiem jak jest, jak pada coś grubego - turbo, silnik, skrzynia - może wtedy muszą sprawdzać wszystko, ale przy drobiazgach nie ma szans.

Ja mam esp off, czasem się bawię na mokrym/ śliskim. Jak uda się ustawić z kimś z kablem, to jeszcze parę fajnych rzeczy zakoduję.

Komuś ubywało płynu i była to uszczelka pod głowicą - tego bym nie chciał ;) bo samo dolewanie to nie problem, ten płyn jest w cenie pepsi :)

Tobie się fajnie kończy gwara, na wiosnę, a mi ni w dupę ni w oko - w grudniu, nawet dobrze nie potestujesz na zimówkach z indeksem do 240 i brakiem trakcji do 120 ;)

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak się nic nie posypie z tego co sobie założyłem do modyfikacji, to za rok cieszyć się będę lekko ulepszonym autkiem :D. Tobie też szybko zleci, albo podejrzewam że nie wytrzymasz do końca gwarancji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team