Skocz do zawartości

1.8 cjsa engine coolant level sensor/switch


luk_24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z moim silnikiem w Octavi 3 2014r (1.8 CJSA)

Otóż na początku marca pojawił się błąd 15462 - Sterowanie zaworu obejściowego płynu chłodzącego okazało się że termostat  jest zalany, więc został on wymieniony z pompą wody na nową sztukę (ori z aso 06L121111L + pompa ).

Po wymianie było wszystko ok, płynu nie ubywało, zero błędów. Na początku czerwca zapalił się check engine, po podpięciu pod VCDSa widniał poniższy błąd

15472 - Engine Coolant Level Sensor/Switch

          P2556 00 [175] - Electrical Malfunction

Jeszcze taka mała adnotacja, gdy zapalił się check engine wskazówka od temperatury cieczy zaczęła wariować tzn.  była ona na 90stopniach i nagle spadała do +-60 bądź wzrastała do +-120 i po 1-2sek wracała do 90. Ta sytuacja występuje co jakiś czas regularnie nadal.

Niestety gdy skasowałem błąd powracał on po przejechaniu +- kilkudziesięciu kilometrów. Tak jak i temat wariującej wskazówki.

A więc pojechałem do mechanika ze zdiagnozowaniem problemu, zalecił on wymianę zbiorniczka wyrównawczego. Tak też postąpiłem, niestety błąd powrócił następnego ranka. Teraz nawet po skasowaniu błędu pojawia się on od razu.

Mechanik sam w sumie nie wie w czym tkwi problem. Były sprawdzane czujniki temperatury i są  niby ok, wskazują prawidłowe wartości nawet gdy wskazówka wariuje(dziwna sytuacja).

A więc moje pytanko czy spotkał ktoś się z taką sytuacją, i czy może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team