Skocz do zawartości

Zakup nowej octavii


siwyyy77

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie odpowiedzi dostaniesz jak to na forum w myśl zasady: "gdzie Polaków dwóch, tam trzy zdania". Ja napiszę na swoim przykładzie, że warto pisać choćby i do wszystkich salonów Skody w PL. Dlaczego? Dlatego, że kosztuje Cię to 2h roboty a zaoszczędzić możesz kilka tysięcy PLNów...myślę, że mało kto na forum tyle zarabia w 2h ?

W lutym zamawiałem RS'a 245, którego sobie wcześniej pod siebie skonfigurowałem za trochę ponad 150 000pln. Stworzyłem sobie skrupulatnie ładnego maila, dorzuciłem do niego załącznik w postaci konfiguracji jaką dokładnie chce i pozwoliłem sobie cierpliwie czekać na odpowiedzi z salonów (polecam użyć opcji rozsyłania z UDW w skrzynce pocztowej aby dilerzy nie widzieli siebie nawzajem).

Dostałem oferty ze zniżkami na poziomie 2000-3000pln przez 5000-6000pln a najlepszą na szczęście u siebie w mieście (salon na Al. Jerozolimskich) prawie 15 000pln. Mało tego, że najlepsza oferta to jeszcze sprzedawca napisał do centrali prośbę o przyspieszenie auta w produkcji i miałem je po niecałych 2 miesiącach. Można?! Można!

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto chwilkę przysiąść i ew. mieć parę groszy w kieszeni. Jak dla mnie warto. Ew. jak chcesz napisz na priv dam ci namiar na Pana Ł. z salonu Auto Wimar na Jerozolimskich ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mateusz877w napisał:

Pewnie odpowiedzi dostaniesz jak to na forum w myśl zasady: "gdzie Polaków dwóch, tam trzy zdania". Ja napiszę na swoim przykładzie, że warto pisać choćby i do wszystkich salonów Skody w PL. Dlaczego? Dlatego, że kosztuje Cię to 2h roboty a zaoszczędzić możesz kilka tysięcy PLNów...myślę, że mało kto na forum tyle zarabia w 2h ?

W lutym zamawiałem RS'a 245, którego sobie wcześniej pod siebie skonfigurowałem za trochę ponad 150 000pln. Stworzyłem sobie skrupulatnie ładnego maila, dorzuciłem do niego załącznik w postaci konfiguracji jaką dokładnie chce i pozwoliłem sobie cierpliwie czekać na odpowiedzi z salonów (polecam użyć opcji rozsyłania z UDW w skrzynce pocztowej aby dilerzy nie widzieli siebie nawzajem).

Dostałem oferty ze zniżkami na poziomie 2000-3000pln przez 5000-6000pln a najlepszą na szczęście u siebie w mieście (salon na Al. Jerozolimskich) prawie 15 000pln. Mało tego, że najlepsza oferta to jeszcze sprzedawca napisał do centrali prośbę o przyspieszenie auta w produkcji i miałem je po niecałych 2 miesiącach. Można?! Można!

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto chwilkę przysiąść i ew. mieć parę groszy w kieszeni. Jak dla mnie warto. Ew. jak chcesz napisz na priv dam ci namiar na Pana Ł. z salonu Auto Wimar na Jerozolimskich ? Pozdrawiam!

Popieram kolegę. Ja również zrobiłem "kolędę" mailową. U siebie w mieście dostałem rabat w wysokości łącznie 7 tyś zł. u innych dealerów był różnie, najmniej 3 Tys, najwięcej 12 tys zł.  Zaniosłem ofertę, gdzie miałem 12 tys rabatu do handlowca w salonie w moim mieście z pytaniem Czy kupujemy tu, czy zamawiamy u tamtych. Jako, że sam pracuję w handlu na prowizji, więc nie chciałem Pana zdzierać, tym bardziej, że świetny człowiek, konkretny, z dużą wiedzą i fantastycznym podejściem do klienta,  zaproponowałem, że jak mi da 10 tys rabatu, to zamawiam u Niego. Dostałem 11 tyś rabatu + dywaniki gumowe i pierdoły simply cleaver do wnętrza.  Jak by co dam kontakt, gdyby ktoś w Gdańsku u Plichty chciał auto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parafrazując: kto szuka nie błądzi.

To co Panowie piszą powyżej jest zapewne prawdą - ja miałem nieco inny przypadek. Szukałem po całej Polsce samochodu ze stocku i koniec końców kupiłem kombi (wg cennika 4 tys. dopłaty do liftbacka) w cenie... podemonstacyjnego liftbacka z identycznym wyposażeniem i przebiegiem kilku tysięcy km, którego oferował mi lokalny dealer. Dodatkowo na samochód nowy miałem świetne finansowanie, które na owe demo nie obowiązywało.

Fakt, liftback był ładniejszy, bo niebieski, ale wybrałem praktyczniejsze kombi bo było nowe.

W jednym z salonów mi powiedzieli, że handlowiec chyba dołożył ? A moim zdaniem kolor zrobił swoje, bo srebrny choć może się podobać, to jest mało pożądany.  Podsumowując: kolor + wyprzedaż rocznika (auto z listopada 2017, kupione w czerwcu 2018) dały mi łącznie ponad 17 tys. rabatu od wyjściowego cennika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam to wszystko w moim przypadku, wysłałem zapytanie do kilku salonów i powiem szczerze ze dwa się "biły " a najbardziej byłem zawiedziony salonek gdzie kupowałem wcześniej Rapida totalna olewka, suma summarum od rabatu wyjściowego 9tys udało się jeszcze urwać 3tyś + gratisy i zrobił to salon oddalony o 60km wiec wybór był jasny. Wiec warto popytać w rożnych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zwykle warto, bo zawsze jakieś kwoty rabatów będą się rózniły. Często pomagam rodzinie w zakupie aut i akruat wszyscy sa fanami skody głównie ze względu na cene 😛 Tez piszę zawsze do kilku salonów w okolicy (śląsk) i zawsze kupuje w jednym + serwis jest bardzo przyzwoity i nie robi problemów. Salon z czestochowy dla zainteresowanych daje link do map google z adresem etc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jasne ze warto. Moj brat zaoszczedzil dzieki temu 5 tys a wiadome one na ulicy nie leza. Rozgrywal pojedynek miedzy dwoma dilerami i sie targowal na sam koniec jak jedwn odpuscil to drugi jeszcze obnizyl cene o 500 zl takze naprawde warto cos takie zrobic. Zorientujesz sie jaki salon jakie ma ppdejscie do klienta i zawsze cos zostanie kasy na moda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2019 at 11:14, navojka napisał:

Zwykle warto, bo zawsze jakieś kwoty rabatów będą się rózniły. Często pomagam rodzinie w zakupie aut i akruat wszyscy sa fanami skody głównie ze względu na cene 😛 Tez piszę zawsze do kilku salonów w okolicy (śląsk) i zawsze kupuje w jednym + serwis jest bardzo przyzwoity i nie robi problemów. Salon z czestochowy dla zainteresowanych daje link do map google z adresem etc 

Pierwszy post i już zachwalanie ? Reklama jak nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team