Skocz do zawartości

Napęd 4x4 octavia kombi 2014


magi2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwsze pytanie mam do posiadaczy 4x4 w octavi. Czy przy normalnym użytkowaniu usłyszycie jakieś odgłosy z tylniego napędu?czy jest idealnie cichy?

Drugie pytanie odnośnie wymiany oleju w tylni moście. Jaki olej w jakiej ilości i czy jest to do zrobienia we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że podczas jazdy słyszę jakiś odgłos z tylnej części Auta gdy koła zaczynają się kręcić ( tez tak macie czy cisza zupełna ?)

Olej w Haldex wymieniłem wraz z czyszczeniem filtrów brak bo to V generacja mi chodziło bardziej o wymianę oleju w tylnik mocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto od roku

na zimówkach i letnich to samo

generalnie dźwięk wydobywa się z prawej tylnej strony wymieniłem nawet łożysko ale efekt ten sam

Często bywam w Warszawie więc sie może odezwę jak będę jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

I jak sprawa się wyjaśniła ? Mam dokładnie to samo. Oleje wymienione, łożysko z prawej strony a pomimo tego straszne buczenie dochodzące bardziej jakby z prawej strony. Najbardziej słyszalne powyżej 80 km/h i wrzuceniu na luz. Ktoś coś ?

Edytowane przez PUL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na innym forum obecnie mocno poruszany. Jednym pomaga zmiana opon innym niestety całego dyfra. Najłatwiej spr auto na podnośnik i rozpędzasz i slucha mechnik pod a ty w aucie. Może się okazać że nic nie słychać. To wtedy opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać "wycie" tylko i wyłącznie przy 120km/h, ale obstawiam że winne są przeguby wału.

Najlepsze jest to że przeguby ewidentnie zerwane(aczkolwiek nie widać tego na pierwszy rzut oka), a ASO twierdzi że wycia brak i brak jakichkolwiek usterek 🙂

Edytowane przez RysiekKSC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie zakończyła się moja przygoda z huczeniem w tylnej części samochodu. Mam nadzieje że na długo 🙂 Przyczyna to łożyska w dyfrze. Z racji tej że ciężko było znaleźć w miarę nowy dyfer w dodatku w dobrej cenie a w 6-ścio letnie samochody potestowe z przebiegiem 20 tyś. km po prostu nie wierzę, zapadła decyzja o regeneracji. Po naprawie totalna cisza aż dziwnie się przyzwyczaić 🙂 Sprawa załatwiona wysyłkowo, szybko, sprawnie z dobrym kontaktem. Jeden rok gwarancji na usługę.  Gdyby ktoś potrzebował to pisać na priv, dam namiary na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team