Skocz do zawartości

Felgi do o3fl RS


Marcin Siadkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Temat pewnie wałkowany wielokrotnie, więc jeśli gdzieś już zostało omówione, proszę o link.

noszę się z zamiarem doposażenia swojej kury (OCTAVIA 3FL RS 2019, benzyna) w sportowe kapcie. Aktualnie na oku mam TOYO R888. Jak wiadomo seryjna szerokość opony to 225, ale ponieważ i tak zamierzam kupić zestaw felga+opona, to mogę trochę się pobawić. 

Na oku mam felgę TOMASON 18 calu, 8,5, ET45. Chciałbym założyć na to oponę semislick 245 40 r18. Całość musi pomieścić w sobie zaciski 6-tłoczkowe od WRK. Zawias chwilowo nie obniżany, ale w planach czeka gwint, więc będę mógł wprowadzić drobne korekty wysokości. 

Stąd moje pytania:

Jaka maksymalna szerokość i ET felgi 18cali wejdzie bez ryzyka utraty dowodu i konieczności zabawy z nadkolami?

Czy ktoś testował któryś z elementów tego zestawu (felga 8,5, ET45; opona 245, zaciski) i jest w stanie pomóc w kwestii kompatybilności tego zestawu? Innymi słowy: czy wszystko zagra? Czy jak założę opony 245 40 i felgi 18 8,5 ET 45 to nie będzie wystawać i czy zmieści się zacisk? Czy można próbować z oponami 255 czy lepiej odpuścić?

Opony/felgi będą przeznaczone tylko na tor +dojazd/powrót. 

Poza tym kura służy na cywilnych kapciach skodowych (225, 35 r.19, felgi EXTREM lub zimówki na 225 40 r 18) do skutecznego przemieszczania się po mieście i w trasach, czasem z rodziną na pokładzie. Wobec tego mam nadzieję, że seryjne felgi 18 i 19 cali również połkną zaciski WRT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona nie ma nic wspólnego z zaciskiem, żeby z nią kombinować. Jak na moje 245 na 8,5cala to jest dużo za dużo i ta opona będzie jak kartofel wyglądać, szczególnie z profilem 40.  Idąc dalej gwint który posiadasz to gwint torowy czy jakiś najzwyczajniejszy ? Bo taki zwyczajny może się okazać słaby na tor. Co do zacisków to się nie wypowiem bo nie wiem jak to wygląda wymiarami itp. Co do szerokości,  mam przedlifta i mam felgi tomasson 4x9j z oponą 225/35/20 i wszystko ładnie siadło z gwintem skręconym na maksa. Poniżej foto jak wyglądało na serii a jak wygląda po założeniu gwintu. Na serii wystawało, po obniżeniu zawsze jeszcze zyskujesz trochę przestrzeni bo się robią kąty delikatne. Poza tym zawsze możesz dać ok 1-2 stopnie pochylenia zrobią ci to podczas geometrii , różnicy odczuwalnej praktycznie nie bedzie a masz większą pewność że się zmieści.

Zestaw który chcesz kupić na pewno wejdzie i wystawać nie będzie, ale nie wiem jak z tym zaciskiem. Opona jak wspomniałem według mnie za szeroka jeżeli chcesz profil 40.

Przymiarka na seryjnym zawieszeniu

 IMG_20190225_155745.thumb.jpg.5cec5d47b6df99bf432bfd3d34f59eb1.jpg

Niestety nie mam na tę chwilę lepszego ujęcia, ale widać że teraz się chowa. Jutro mogę zrobić takie z bliska gdybyś chciał.

gg.thumb.png.db164a2693e108cc02dab637ad54d937.png

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek na 2. zdjęciu wygląda zajefajnie?

Dzięki za dużą garść informacji. Koła będą przeznaczone na tor, więc wygląd jest wtórny wobec trakcji i stąd pomysł na opony 245. Chociaż 235 35 19 też są dostępne. Wtedy wystarczy felga 19x8 et 40 i z big-brakiem nie powinno być kłopotu.

Gwint to będzie kw ddc pług and play. Sądzę że trochę lepszy niż seria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do RS 3fl na tył max 8.5j ET45, na przód 8.5j ET40.

Kolega Daariusz ma przedlifta, a tam są inne rozstawy kół.

Pomierz sobie dokładnie na swoim aucie zanim kupisz. To nie jest przecież rocket science ?

willtheyfit.com

Edytowane przez URGI (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@URGI@Daariusz

Wybór padł na 19x8 et45/40. (prawdopodobnie, jak zaciski wejdą). Dziękuję za pomoc. Opona na tor 235x35, cywilna 245x35.

Najwyżej z nadkolami  będę kombinował. ?

Edytowane przez Marcin Siadkowski (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team