Skocz do zawartości

Octavia 3 swap hamulcy....


AdiRuti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie temat luźny lecz planuje zmiany, a orientując się w terenie na pewno będzie pomocny nie tylko dla mnie smile.png

Octavia 3 o silniku 1.4 TSi seryjnie 140 KM ze stage 1 będzie więcej ... Lecz pomijając to kiedy się rozpędzamy i zaczynamy hamować w pewnym momencie przy pewnej prędkości okazuje się, że troszkę tu brakuję.

W Oryginale mamy zacisk przód 288, tył 253 i teraz pytanie dla tych, którzy mają doświadczenie biggrin.png Która zmiana będzie najlepsza, mając również na uwadze ceny części eksploatacyjnych.

Zakładając że Octavia 3 1.4 TSI ma 180 KM czy w tym przypadku zmiana na 312/288 zrobi znaczącą różnicę, a może to nadal mało i trzeba wsadzić 340/310 ?

Jakie wkładać tarcze? Mam na myśli pełne czy nacinane, Klocki EBC RED, Brembo , Ferodo , ATE Ceramic...?

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 16.08.2019 at 18:47, mez2008 napisał:

Swap przód na 312mm.

Ma ktoś zestaw zacisków 312mm?

Zaciski są takie same 288/312. Inne są tylko jarzma zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mez2008 napisał:

Już to wiem.

Ciężko jest znaleźć  same jarzma w dobrej cenie.

5 minut temu, mez2008 napisał:

Już to wiem.

Ciężko jest znaleźć  same jarzma w dobrej

To prawda. Ja kupiłem kpl zaciski z jarzmami. Raz, że były dostępne, dwa były w cenie, w jakiej archiwalnie występowały same jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, -skaler- napisał:

@Adam Grzegorz @mez2008 A kupując całe zaciski 312 nie lepiej iść od razu w 340?

Jak się ma felgi 16", to nie ma w co dalej iść 😞

A do służbowego auta, na pół roku jego dalszej eksploatacji nie będę inwestować w 17" koła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie czy w 1.4 tsi SWAP 288/253mm na 312/272mm podejdzie bez problemow, na zime mam 16 dlatego tylko tyle no i koszty. Czy trzeba kodowć pompę ABS? 

Przód  już mam założony, zaciski na 272 też już kupione. Szykuje to wszystko bo chce trochę podnieść moc na stage1, czyli 180KM/320Nm

Podpowiem że przód 312mm łatwo i taniej można kupić od passata b8. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gepuh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team