Skocz do zawartości

Podświetlenie licznika - dziwne zachowanie


dzida

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłęm u siebie dziwny objaw z podświetleniem licznika

jechałem po południu, włącznik świateł na AUTO, lampy bixenon z DRL LED, świeciły się LED-y (za jasno na mijania było), w liczniku były podświetlone wskazówki i cyfry. w momencie gdy wjechałem do lasu (droga w cieniu drzew - ciemniej się zrobiło) to wskazówki się świeciły nadal bez zmian, a cyfry coraz słabiej aż zgasły i kompletnie na liczniku było ciemno oprócz wskazówek. po wyjechaniu z cienia w lesie momentalnie się cyfry zapaliły (przy czym sprawdzałęm i na pewno mijania ise nie zaświeciły - cały czas na DRL)

OCB? tak powinno być ? czy ktoś coś przekodował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawidłowa reakcja licznika na jasność oświetlenia w kabinie. Licznik widział że robiło się ciemno wiec ściemnił i włączył podświetlenie sugerując że jest na tyle ceimno że warto by było włączyć światła mijania. VCDS em można zmienić czułość czujnika zmierzchu aby właśnie w takim lesie kiedy nie jest zbyt ciemno mijania włączały się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To prawidłowa reakcja licznika na jasność oświetlenia w kabinie. Licznik widział że robiło się ciemno wiec ściemnił i włączył podświetlenie sugerując że jest na tyle ceimno że warto by było włączyć światła mijania. VCDS em można zmienić czułość czujnika zmierzchu aby właśnie w takim lesie kiedy nie jest zbyt ciemno mijania włączały się automatycznie.


ale od włączenia świateł mijania też jest czujnik... po to jeżdżę z ustawieniem włącznika świateł na AUTO.

Ale poza tym to on robił odwrotnie: jak było jasno w kabinie to podswietlał zegary choć i tak je było widać, a jak w lesie się sciemnilo to NIE WŁĄCZYŁ świateł mijania ale za to ZGASIL podświetlenie zegarów tak że nie widziałem jak szybko jadę (byłem dodatkowo w okularach przeciwsłonecznych).

bez sensu...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team