Skocz do zawartości

Moje początki z doposażaniem :)


Tomal_3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. 

Wracając do tematu. Od połowy września przejmuję od Teścia Octavię 3 z 2013 roku (rok modelowy 2014). Jak wiadomo ? teściu kupił wersję budżetową ?
Chciałbym Octavię doposażyć w tempomat oraz multifunkcyjną kierownicę. Co w tym przypadku muszę zrobic? 

Wiem, że w kierownicy muszę zmienić wiązkę i dołożyć przyciski, do tempomatu manetkę. Ale czy Gateway (który prawdopodobnie jest w wersji LOW) to ogarnie, czy muszę założyć Gateway HIGH?

Jeśli wiecie to jaki jest nr katalogowy takiego Gatewaya?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2019 at 22:08, Tomal_3 napisał:

Hej,

Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. 

Wracając do tematu. Od połowy września przejmuję od Teścia Octavię 3 z 2013 roku (rok modelowy 2014). Jak wiadomo ? teściu kupił wersję budżetową ?
Chciałbym Octavię doposażyć w tempomat oraz multifunkcyjną kierownicę. Co w tym przypadku muszę zrobic? 

Wiem, że w kierownicy muszę zmienić wiązkę i dołożyć przyciski, do tempomatu manetkę. Ale czy Gateway (który prawdopodobnie jest w wersji LOW) to ogarnie, czy muszę założyć Gateway HIGH?

Jeśli wiecie to jaki jest nr katalogowy takiego Gatewaya?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ?

Tomek

Gateway wersja Low jest za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gateway do wymiany na wersję minimum mid. do tempomatu kabelek i manetka. ale sam tego nie uruchomisz bez odpowiedniego sprzętu. gateway ma CP i musi buć programowany online. co do tempomatu konieczny jest zakup licencji i aktywacja online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje. A czy gateway Mid ogarnie również multifunkcję? 

Czy znacie nr seryjny takiego Gatewaya? 

Jeszcze jedno pytanie. Czy taki wyświetlacz podejdzie do deski rozdzielczej do Octavii III 2013r.?

Która nie jest po FL? 

IMG_4667.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gateway Mid wystarczy,  ale jak zmieniasz to zmień na High. Poszukaj na allegro są takie rzeczy, ale mozesz zadzwonić do retrofitcar. Trochę ciebie skasuje, lecz to kwestia dogadania. Jak byś miał odpowiedni Gateway to kupujesz wiązkę poduszki z MF za ok.150 zł z ASO + MF same przyciski wystarczą. Montaż jest łatwy, mogę pomóc. Najlepiej przeskanuj VCDS jaki masz Gateway bo może zaoszczędzisz sporo kasy. 

Gatewaya nie zmieniłem, ale z tego co wiem przy jego zmianie trzeba go zaprogramować nie jest to skomplikowane, lecz tego nie robiłem. 

Z tempomatem jak pisali chlopaki manetki i graty do wymiany + kodowanie w VCDS.

Jeśli byś chciał zmienić wyswietlacz taki ladny jak w FL to do tego trzeba zmieniać jednostkę ze schowka. 

@pab567 to fachman w tym temacie i on to ogarnie w 100% , ale żeby to ogarnąć to taka impreza kosztuje ok. 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlaczem to zależy od tego jaką masz jednostkę w schowku tak jak pisał ktoś wyżej może się okazać że będzie do wymiany. W moim przypadku było plug and play, ten dokłanie wyświetlacz (5E0919605N) pasował od razu.  Tutaj filmik z instruktażem wyjmowania oraz dodatkowymi informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team