Skocz do zawartości

Octavia III Scout Jakie ET przy felgach 18 ?


Olej07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie 

Poszukuję felg 18 do Octavii III wersja Scout. W fabrycznych felgach 17 jest ET 45. 

Mam możliwość zakupienia oryginalnych felg Skoda rozmiar 18 wzór GEMINI ET 51 lub Borbet 18 z ET48 zastanawiam się czy te felgi będą pasowały pod względem ET.  Czy felgi będą bliżej piasty czy będą bardziej wystawać na zewnątrz. 

Nie znam się dokładnie jak to jest z oznaczeniami ET. 

Jeśli chodzi o opony to myślałem o rozmiarze 225/45R18 

Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olej07

Fabryczna felga 17 cali ma 7j, a 18 cali 7,5j czyli już na wstępie jest szersza.

Pamietać musisz że felgi mogą mieć różne "J" - szerokość...

A teraz co do ET im wieksza cyfra tym felga bardziej chowa się w nadkole , mniejsza cyfra wychodzi na zewnątrz. 

To moze ci się przydać i łatwiej  to zrozumiesz wizualnie ?

https://www.willtheyfit.com/

Np. Felga 18 Gemini ET51 na oponie 225/40 225 (RS tak wychodzi) chlopaki dokładają dystanse bo kolo jest za bardzo schowane ? 

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Tak sie sklada ze posiadam Octavie III Scout.

Moja w wersji standardowej miala kola tak jak pisales w rozmiarze 7j 17 cali z oponami 225/50R17.

Teraz mam zalozone felgi Turini 7,5J 18 et51 z oponami 225/45R18. Felga bardzo schowala sie do srodka (plastikowe nadkole mocno optycznie zmiejszylo kola) w zwiazku z tym zalozylem dystanse eibach 17mm na tyl i 12 na przod (mysle ze nawet 25mm i 20mm by spokojnie pasowaly)

W zalaczeniu zdjecia jak kola wygladaly zalozone bez dystansow i zdjecie po ich zamontowaniu.

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem ?

IMG_20190617_221007.jpg

IMG_20190617_220945.jpg

IMG_20190619_110854.jpg

20190902_144943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. 

Czyli muszę celować w felgę 18 7,5 z ET w okolicach 44-45 i oponą 225/45R18 ? 

Znalazłem coś takiego 18 8J co myślicie ?  https://allegro.pl/oferta/felgi-skoda-superb-sportline-zenith-18x8-et44-8395035572 

@Piotr89  Fajnie masz ogarniętego tego Scouta ? 

Edytowane przez Olej07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team