Skocz do zawartości

Wybór TSI czy TDI


Gosiamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałabym kupić Octavie 3 jednak waham się między dwoma silnikami. TSI 150KM i TDI 150KM. Dojeżdżam do pracy codziennie ok 75km w dwie strony. Jaki silnik się lepiej nada, jaki będzie bardziej ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie brałbym TSI jeśli chodzi o używane to może koszt paliwa będzie większy niż w TDI ale widmo ewentualnych awarii jest dużo większe i bardziej kosztowne niż w przypadku TSI. Ja przestawiłem się ogólnie na PB i nie żałuje decyzji.

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie brałbym TSI jeśli chodzi o używane to może koszt paliwa będzie większy niż w TDI ale widmo ewentualnych awarii jest dużo większe i bardziej kosztowne niż w przypadku TSI. Ja przestawiłem się ogólnie na PB i nie żałuje decyzji.
Czy ja wiem czy będzie większy koszt paliwa. Dla porównania mam 2szt O3. Jedną 1.4tsi i 2.0tdi.
W okresie letnim koszty paliw podobne, w okresie zimowym na stacjach diesel jest droższy niz benzyna.
Kolejna sprawa spalanie. Rok temu jechaliśmy z Wawy do Ustki tempo dosyć dynamiczne i okazało się że w tdi średnia wyszła 6.3 w tsi 6.6 liczone z dystrybutora w obu przypadkach. Jechaliśmy razem więc warunki te same a i styl jazdy ten sam.
Co do kosztów awarii. Tu chyba też jednak jest podobnie w razie problemów. Wszędzie jest turbo, dwumasa, wtryski.

Tu jedynie koszt zakupu będzie robił znaczną różnicę. Benzyna będzie tańsza. Eksploatacyjnie wg mnie jest to samo finansowo.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o auto to w grę wchodzi używane, ale najstarsze nad jakim myślałam to 2016/2017 rok. Czyli ogólnie opinie przemawiają za TSI.

Edytowane przez Gosiamek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wszyscy są tak na NIE w kierunku TDI 

Ja np. lubię duży moment obrotowy w TDI zwłaszcza po programie i zawsze ciekawiło  mnie to jak zachowa się załadowana benzyna na full ( 2 +2 pełen bagażnik i np. box i 2 rowery na haku ) 

w porównaniu do TDI biorąc pod uwagę spalanie i przyspieszenie 

Edytowane przez Mil3k6 (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy. Ja mam już czwarte tdi. Bo lubię ten dźwięk i Nm. Moje wyniki z trasy do Ustki były z mega załadowanymi bagażnikami i po 3 osoby na pokładzie. Trasa spokojna jazda zgodna z ograniczeniami +10 ;). To była trasa świeżo po zakupie tsi i byłem mile zaskoczony bo spodziewałem się więcej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki w o3 1.4 są na pasku więc o jakim napinaczu piszecie? Nagar to drobnostka, nie wpływa dramatycznie na pracę jednostki, ja czyściłem ale ze względu na to ze lubię jak wszystko działa prawidłowo. 75% użytkowników nawet by się tym tematem nie zainteresowało. 

Spalanie w 1.4 tsi jest malutkie, popatrz po postach i oceń. Ja sam jadąc załadowaniu po dach do cro miałem spalanie w okolicach 5.5 przy przepisowej jeździe. Oczywiście bez rowerów czy boxow na dachu jak wspomniano wyżej. Nacodzień nie przekraczam 6.5l a mam bardzo mieszany styl jazdy. Od korków po zrywy pod 1,80pln.

Na dojazdy po 35km wybrałbym dalej silnik pb. W zimę docenisz szybciej rozgrzany silnik na takich trasach. Ropka obecnie jest dla osób po prostu lubiących diesla lub jeżdżących w trasach większość czasu, licząc na oszczędności.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagar spowodował poważną awarię silnika. Skończyło się praktycznie na nowym silniku. Objawem było wypadanie zapłonu na 4 cyl. W aso wymienili świece, kable i nadal problem z wypadaniem występował aż podczas jazdy testowej padł silnik. W sumie dobrze że to im się stało. Czy coś to zmieniło w postrzeganiu u mnie tsi?? Nic. Następny będzie 1.5 tsi

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mil3k6 napisał:

Nie wiem czemu wszyscy są tak na NIE w kierunku TDI

Ale ja też nie mówię NIE silnikom Tdi. Sam mam 5 tedeika. Ja jeżdżę dużo w trasie, w miarę dynamicznie i tu na pewno tdi spali mniej niż tsi. Obecnie brakuje mi trochę Nm - jeszcze seria. Rozmawialiśmy zresztą telefonicznie o Goodhope ?

Co do porównania tdi do tsi - mam drugie auto Rapid 2018r z najmocniejszym wtedy silnikiem... 1.0tsi 110KM ? Rapid zastąpił ibizę 2013 1.6tdi zrobioną na 140KM i ponad 300Nm.

Co do przyspieszenia - ibiza była mega dynamiczna. Spalanie na poziomie ok.6l - moja dziewczyna dojeżdża do pracy 30km w jedną stronę przez Poznań. Obawiałem się zmiany na benzynę, bo spali więcej itd. O dziwo spalanie w rapidzie na poziomie 6l - po pół roku. Więc tragedii nie ma. Nie jedzie to tak samo jak tdi w trasie, bo KM i Nm brakuje. W trasie mi tsi spala więcej - średnio do 2l/100 przy normalnej jeździe.

Dlaczego zmieniłem tdi na tsi - wygoda użytkiwania. Ale to zależy od tego kto jeździ i czy ma pojęcie. Z kobietami w większości jest tak, że wsiada i jedzie. Moja dziewczyna nie ogarniała kiedy wypalał się dpf, jak to robić itd. Musiała się nauczyć, że nie wciska się podłogi od 1200obr, żeby nie zabić dwumasy. Tsi jest na pewno wygodniejsze, ale czy tańsze w eksploatacji - zobaczymy jak ten potężny 3 cylindrowy silnik zrobi 100tys ?

Co do nagrzewania się silników. Nowe tdi mają elektryczne nagrzewnice płynu, przez co nie trzeba przejeżdżać 5km zanim zrobi się ciepło ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, ale przy samochodzie nowym - padło na TSI, a konkretnie 1.4/150KM. Po 15 miesiącach i 38 tysiączkach nie żałuję, choć przyznać muszę jedno: diesel ma dla mnie nieco przyjemniejszą charakterystykę i mniejszy apetyt na paliwo przy ciężkiej nodze.

ALE

Ja nogi ciężkiej nie mam, spalanie jest śmieszne a cisza, brak wibracji i szybkie nagrzewanie - bezcenne. W moim przypadku różnica w cenie nowego auta na poziomie 12 tys. zł była nie do przeskoczenia i może by wyszło na zero po przebiegu 200 kkm.

Zapraszam na mój motostat (w stopce) w celu potwierdzenia wyników spalania ? Zaznaczam jednak - ja nogi ciężkiej nie mam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gosiamek napisał:

@Grychnik Kamil dzięki za ostateczne rozwianie wątpliwości, chyba zostanę przy TSI. Ta cisza w środku do mnie przemawia ?

Śmiało bierz TSI, mało pali, jak małe naloty to tym bardziej.

Mój 1,4 smiga dzielnie juz od 37 tyś. Średnia to około 6,5 max, a lubię pojezdzic dynamicznie.

Silnik jest w miarę dymaiczny, szwagier w pasku B7 tdi 150 nie daje rady na trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team