Skocz do zawartości

Akumulator AGM - Start/Stop


mez2008

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymienić akumulator.

Zastanawiam się nad Centrą i Exide:

https://allegro.pl/oferta/akumulator-centra-agm-ck700-70ah-760a-6571574286

https://allegro.pl/oferta/akumulator-exide-start-stop-agm-70ah-760a-ek700-8458632864

Czy w/w akumulatory są dobre do Octavii 3 2,0TDI - silnik CKFC z systemem Start/Stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś go porządnie doładować ? po drugie; jeśli robisz w miarę krótkie odcinki i korzystasz ze s/s, to może tak być, że masz stale niedoładowany aku. W O3 jest trochę inaczej z ładowaniem, niż w starszych autkach. Jeśli komp stwierdzi że napięcie aku i pobór prądu jest dla niego ok, to nie daje pełnego ładowania i stąd później problemy. Pomaga  jazda ze stale  włączonymi światłami mijania, bo wzrasta wtedy napięcie ładowania aku, ale przy s/s  i wł. światłach to go zżera ... Ja sobie poradziłem automatem do wyłączenia s/s po 5sek. od startu, i automatycznie zapalanymi światłami mijania. W tym momencie masz stale ładowanie w gr. 13,5 V i aku. jest  doładowany. Napięcie wzrasta tylko przy hamowaniu silnikiem (rekuperacja) do 14,9 V.  Może Ci to coś pomogło ... ?   omron

Edytowane przez omron (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanko. Kupielm ostatnio Octavie 3 1.8 w której system s/s jest wyłaczaony. Fajnie w sumie ale czy przy wymianie akumulatora moge załozyc zwykly kwasowo/ołowiony czy jednak musi byc EFB (taki jest obecnie zamontowany)?

 

I jeszcze dodam pytanie: czy przy wymiania akumulatora lub chciazby odpieciu klemy, wyskoczy jakis kod do radia czy cos takiego ?

Edytowane przez TomekVW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team