Skocz do zawartości

DSG czy manual


callgirlpimp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam zamiar kupić używaną Octavie 3 2014 - 2016. Samochód będę użytkował raczej do przewiezienia szanownej rodziny do sklepów, czy na wakacje. Moj wybór padł na TDI. Wiem że miasto dla diesla to zły wybór, ale boje się kupić TSI po 200k km. 

Marzy mi sie skrzynia automatyczna. I tu pytanie do Was. Macie jakies doswiadczenia z tymi skrzyniami przy takich przebiegach? Warto w to wejść czy lepiej postawić na manual i wachlować ręką? 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2014r RS z dsg 6 biegowy, przebieg 223kkm. Śmiga to, aczkolwiek zaczyna czasami hałasować. Biegi zmienia normalnie ale czasami słychać jak terakocze ?

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@callgirlpimp Miałem O3 rs w tdi z dsg przez 3 lata. Zrobiłem nieco ponad 110tys km. Skrzynia bez problemów - na 60tys km wymiana oleju, później właśnie po 110tys km. Żadnej awarii nie było. Wkurzało mnie jednak kilka rzeczy:

- zamulanie (utrzymywanie niskich obrotów, np. 5 bieg przy 60km/w i obroty ok. 1200),

- czasami długie trybienie ( np. dojeżdżasz na skrzyżowanie ze stop, zatrzymujesz się i ruszasz - czasami reakcja była po 2-3 sekundach od wciśnięcia gazu)

- dziwne dźwięki ze skrzyni na 2 biegu przy toczeniu się po dziurach (ruszasz, skrzynia wrzuca 2 od razu, mając otwarte okno słyszysz jak coś napierd**a jakby było luźne, że aż wszyscy się oglądają - okazuje się, że tak jest i tyle)

- od czasu do czasu lubi szarpnąć (zdarzało się, że w trakcie jazdy przy redukcji potrafi szarpnąć - zupełnie bez sensu).

Skończył mi się leasing, wziąłem kolejną O3 rs w tdi, ale tym razem w manualu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiem, że pewnie niedługo jeździsz nlmanualem. Ale czy mógłbyś wystawić już jakaś opinie pomiędzy manualem, a DSG? Co byś wybrał jeśli byś zmieniał auto?

Edytowane przez frajdej89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, frajdej89 napisał:

wiem, że pewnie niedługo jeździsz nlmanualem. Ale czy mógłbyś wystawić już jakaś opinie pomiędzy manualem, a DSG? Co byś wybrał jeśli byś zmieniał auto?

No w sumie to od czerwca 2018 jeżdżę manualem. Do dziś mam zrobione ok. 42tys km. Jestem zadowolony, ale robię głównie trasy. Nie przymulam tak jak dsg wrzucając szybciej biegi.

Jakbym zmieniał auto na RS w tdi to musiałbym wziąć dsg, bo już nie ma manuala ? Jeżeli benzynę, to pewnie wersję 245, czyli też przymuszony dsg. W benzynie wydaje mi się, że dsg chodzi lepiej (jeździłem 1.5tsi - tu ta nowa 7 biegowa, rs 220km - standard 6 biegów dq250).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I ja tez mam dylemat... chce Rs 245, mam do wyboru manual i dsg. Różnica w cenie 5 tys czyli nie wiele. 
nie wiem co brać. Auto nowe 
dsg wygodniej ale w manualu to ja rządze
Na myśl mi przychodzi tylko jedno...weź nie pie...
bierz dsg :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak zdecydowałem na DSG. Co jak co, do jazdy automatem trzeba się przyzwyczaić. Ale co wygoda to wygoda ? Wcześniej jeździłem BMW E46 2.8 i nie ścigałem się nim z nikim, więc Skodziany też nie wziąłem do zapierdalania, tylko do przemieszczania się wygodnie z rodziną. A plus jest jeszcze taki, że niedoświadczona w jeździ żona ma dużo łatwiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team