Skocz do zawartości

Doposażenie Skody Octavia z RetrofitCar


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.10.2019 at 10:27, KamilSOIIFL napisał:

witam,

czy Octavie 2 także robisz, bo na stronie tylko O3 są

miałbym do zrobienia w O2 FL zamontowanie radia z yeti z usb i mikrofonem, zrobienie podświetlenia klamek - mam oryginalne lampki, podświetlenie nóg - mam z ali przewod i lampki, dołożenie podświetlenia ambientowego w drzwiach - mam gotowy produkt od gościa z OCP.

Chciałem takze kiedys zmienić lampy na ksenony, mam spryskiwacze, wersja elegance , nie mam żadnych części.

A ty częsci także szukasz czy do Ciebie trzeba juz z czesciami przyjezdzac

proszę o info pozdrawiam

Do O2 w Elegance (ze spryskiwaczami) ja założyłem homologowane ledy Philipsa na H7. Wydatek nie mały, jak za "żarówki", ale i tak było taniej, niż przeróbka na oryginalny xenon (bo nie mówię tu o zenonach HID z ali 😉 ). A w porównaniu z xenonami świeciło dużo lepiej (mam porównanie z xenonami z passata B5FL i teraz z O3).

Pozdrawiam,

Maciej.

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mefju napisał:

Pokaż linka, bo chyba żadne ledy H7 nie mają europejskiej homologacji...

Kupowałem z hiszpańskiego amazona - teraz nie widzę 😞 I z tego, co pamiętam, to miały chyba właśnie hiszpańską homologację (E9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rrobert napisał:

sam led może mieć homologacje ale lampa  h7 z ledem już jej ma 100 % nie będzie miała 

I to jest ciekawy temat...

Skoro żarówka H7 LED ma homologację, to znaczy że odpowiada standardowi przyjętemu dla żarówki H7. Chodzi o skupienie strumienia światła, punkt jego powstawania, mieszczenie się w zakresie temperatury barwowej i "siły" strumienia świetlnego, itd. itp. Czyli - jak ja to rozumiem - jeżeli mam homologowaną żarówkę H7, to nie interesuje mnie sposób wytwarzania przez nią światła, czy to LED, czy żarnikowa, bo spełnia warunki homologacji. A to oznacza, że homologowana żarówka H7 LED jest legalnym zamiennikiem homologowanej żarówki H7 halogenowej.

Z drugiej strony wiem, że swego czasu powstała absurdalna interpretacja, że "żarówka musi mieć homologację w zespole wraz z reflektorem, nie zaś osobno". Ale czy ktokolwiek widział "homologowany zespół żarówki H7 i reflektora"? Przecież reflektor powstaje oddzielnie i żarówka oddzielnie. Co w przypadku, gdy żarówka H7 żarnikowa się spali? Czy to oznacza, że "zespół żarówki i reflektora" traci homologację i powinienem wymienić cały reflektor na nowy "zespół żarówki i reflektora"? No przecież nie. Wymieniam na homologowaną żarówkę H7 i jest legalnie.

Do tego jest przecież wielu producentów żarówek H7 halogenowych (żarnikowych). I każdy z nich - o ile chce być "legalny" - homologuje swoje żarówki nie w "zespole reflektora i żarówki", tylko oddzielnie samą żarówkę. No bo chociażby z którym konkretnie reflektorem miałby to czynić? Nie istnieje przecież "wzorzec z Sèvres" reflektora. Istnieje za to sposób badania żarówki na potrzeby homologacji. I jeżeli żarówka - czy to halogenowa, czy LED - przeszła ten proces, to znaczy że była badana tak samo jak inne homologowane żarówki H7 i spełnia warunki do użytkowania z reflektorem homologowanym do żarówek H7.

Generalnie, gdyby w tym czasie, gdy jeździłem z tymi homologowanymi H7 LED, panowie misie mnie zatrzymali i chcieli ukarać grzywną w postaci mandatu karnego, to chętnie spotkałbym się z nimi w sądzie 😉

Pozdrawiam,

Maciej.

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ciekawy temat...

Skoro żarówka H7 LED ma homologację, to znaczy że odpowiada standardowi przyjętemu dla żarówki H7. Chodzi o skupienie strumienia światła, punkt jego powstawania, mieszczenie się w zakresie temperatury barwowej i "siły" strumienia świetlnego, itd. itp. Czyli - jak ja to rozumiem - jeżeli mam homologowaną żarówkę H7, to nie interesuje mnie sposób wytwarzania przez nią światła, czy to LED, czy żarnikowa, bo spełnia warunki homologacji. A to oznacza, że homologowana żarówka H7 LED jest legalnym zamiennikiem homologowanej żarówki H7 halogenowej.

Z drugiej strony wiem, że swego czasu powstała absurdalna interpretacja, że "żarówka musi mieć homologację w zespole wraz z reflektorem, nie zaś osobno". Ale czy ktokolwiek widział "homologowany zespół żarówki H7 i reflektora"? Przecież reflektor powstaje oddzielnie i żarówka oddzielnie. Co w przypadku, gdy żarówka H7 żarnikowa się spali? Czy to oznacza, że "zespół żarówki i reflektora" traci homologację i powinienem wymienić cały reflektor na nowy "zespół żarówki i reflektora"? No przecież nie. Wymieniam na homologowaną żarówkę H7 i jest legalnie.

Do tego jest przecież wielu producentów żarówek H7 halogenowych (żarnikowych). I każdy z nich - o ile chce być "legalny" - homologuje swoje żarówki nie w "zespole reflektora i żarówki", tylko oddzielnie samą żarówkę. No bo chociażby z którym konkretnie reflektorem miałby to czynić? Nie istnieje przecież "wzorzec z Sèvres" reflektora. Istnieje za to sposób badania żarówki na potrzeby homologacji. I jeżeli żarówka - czy to halogenowa, czy LED - przeszła ten proces, to znaczy że była badana tak samo jak inne homologowane żarówki H7 i spełnia warunki do użytkowania z reflektorem homologowanym do żarówek H7.

Generalnie, gdyby w tym czasie, gdy jeździłem z tymi homologowanymi H7 LED, panowie misie mnie zatrzymali i chcieli ukarać grzywną w postaci mandatu karnego, to chętnie spotkałbym się z nimi w sądzie

Pozdrawiam,

Maciej.

I byś przegrał. No chyba że LED rzeczywiście miałby homologację. Ale ja takich jeszcze nie widziałem. Jak znasz to daj link do oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 @rrobert Pewnie macie rację - nie jestem "inżynierem ds. homologacji żarówek w zespole wraz z reflektorem" 😉 Biorę to "na chłopski rozum"...

Co do linka do oferty, to tak jak pisałem: kupowałem na hiszpańskim amazonie i teraz już tego nie widzę. Żarówki zaś odjechały w siną dal ze sprzedaną O2, więc im fotek też nie zrobię 😞 Tak, czy inaczej, pamiętam dokładnie, że miały homologację (ZTCP E9, czyli hiszpańską) wybitą na korpusie.

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.11.2020 at 18:00, broda83 napisał:

Witam 

Pytanie do kolegi rrobert:

jaki jest koszt dołożenia virtual kokpit w 03fl? oraz czujek martwego pola?

pozdrawiam

Jak kupowales o3 po lifcie ty Stefanie to trzebabylo szukać juz z VC bo wiem ze byly montowane fabrycznie w wersjach po liftingu, a u  Roberta wyniosło by Cie to 3200zl na gotowo(vc + kodowanie+ światłowód +maskownica)

Co do czujek martwego pola sie nie wypowiadam bo nie mam wiedzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Jestem nowy na forum i mam pytanie, macie może kogoś z północy Polski (3city) kto dołoży do Bolero MIB2 SmartLinka? 

Czytałem forum i wiem że magicy @rrobert i @pab567 (jak kogoś pominąłem to przepraszam) są w Wawie i na południu ale jak doliczę koszty dojazdu to średnio to wychodzi. 

Będę wdzięczny na info. 

Edytowane przez Tex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Doposażenie Skody Octavia z RetrofitCar

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team