Skocz do zawartości

Klocki i tarcze hamulcowe najbardziej efektywne


cianek

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, -skaler- napisał:

3k z montażem bo ten pewnie też nie tani znając ich.

Mnie za taki zestaw wyjdzie gdzieś 1530 a montaż samemu.

Screenshot_20180108-173958.thumb.png.1242c8d5e5f20ab832104652494823fc.png

Człowiek z EBC odradzał red (argumentując głównie tym, że są raczej do lżejszych aut), polecał natomiast yellow. Cena podobna. Do rozważenie są też hawki i ferodo ds 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w kwestii klocków to nie problem bo bezpieczeństwo nie ma ceny. Z drugiej strony przypuszczam że Yellow będą ostro pylić bo na dzień dobry nie chce zajechać nowych felg. A Octavia z 1.4 znów nie waży chyba aż tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam skody więc się nie wypowiadam chociaż mam swoje typy ale przy okazji warto wymienić płyn hamulcowy . Po 2 latach ma w sobie  tyle wody że wrze przy dużo niższej temperaturze i hamulce puchną . Jak duża jest różnica przekonałem się jadąc z Anglii do Polski na starym a po wymianie z powrotem . Jest ogromna różnica na bardzo  mocno rozgrzanych .

Polecam ATE typ 200 .Ma bardzo dobre parametry . Wyższą temperaturę wrzenia od większości płynów hamulcowych . Ludzie jeżdżą na track day i sobie chwalą . Na wiosnę wymieniam znowu . W jakiej jest kondycji można  sprawdzić takim testerem . U mnie było 3 % po 3 latach a w innych gdzie nie był wymieniany koniec skali .

 ate200.jpg.de632f99cc3b86b641496963226a6707.jpgmiermik.thumb.JPG.bb4a21bd3ca525767995d6d8d22abbab.JPG

Takim przyrządem  sam wymieniłem bez pomocy .

blender.thumb.JPG.044cca29e9dd63ad8e37e644c0849da1.JPGallegro.thumb.JPG.ad99cecc7ef289d56ca554b2655c4954.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, odgrzeję kotleta. Jestem zainteresowany Brembo 17 ZL/ZR do Superba (to samo co w O3 RS, czyli obecnie 340mm).

Znalazłem takie oto ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/zaciski-brembo-17z-18z-cayenne-q7-touareg-swap-hamulcow-vw-audi-CID5-IDfsLoN.html#1967cfaf99

i widzę też, że da się toto założyć do Golfa 6, zatem jest duża szansa, że do 7 również.

http://forum.golf6.pl/vw-instrukcje/big-brake-brembo-17-t2921.html

To, co mi się nie podoba to wiercenie gwintu pod pin mocujący, ale może są inne tarcze niż z Mercedesa, które podchodzą?

Może ktoś ma taki zestaw u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Enriquez napisał:

Panowie, odgrzeję kotleta. Jestem zainteresowany Brembo 17 ZL/ZR do Superba (to samo co w O3 RS, czyli obecnie 340mm).

Znalazłem takie oto ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/zaciski-brembo-17z-18z-cayenne-q7-touareg-swap-hamulcow-vw-audi-CID5-IDfsLoN.html#1967cfaf99

i widzę też, że da się toto założyć do Golfa 6, zatem jest duża szansa, że do 7 również.

http://forum.golf6.pl/vw-instrukcje/big-brake-brembo-17-t2921.html

To, co mi się nie podoba to wiercenie gwintu pod pin mocujący, ale może są inne tarcze niż z Mercedesa, które podchodzą?

Może ktoś ma taki zestaw u siebie?

Ciekawa cena, jakby to było plug & play to już w ogóle  super. Na allegro jest użytkownik Bagcorp, ma zestawy plug&play ale cena już niestety inna :

https://allegro.pl/listing?string=bagcorp&description=1&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-uni-1-3-0328

U niego przód , tył wychodzi coś 6 tys w lepszej wersji, bez tarcz i klocków, jak to się doda to i tak wciąż taniej niż stoptech a zrobione całe hamulce.

Edytowane przez adamwo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, rozchodzi się o tą zwrotnicę. Rozmawiałem z BagCorp i powiedział, że ta zwrotnica robi taką kwotę za te hamulce... Kolega zamówił teraz u niego do SIII - na przód 6-cio tłoczek + 375 tarcza pływająca i na tył zacisk z tarczą 330 i wyszło troszkę ponad 10 koła. Fakt jest taniej niż za stoptcha (sam przód), ale i tak spora kwota się zrobiła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zwrotnica to koszt 260 zł/szt, więc nie ma tragedii. Waham się czy zmieniać alu na żeliwo, nie wiem jakie to ma konsekwencje.

Teraz doczytałem, że żeliwna zwrotnica ma łożysko 80mm, natomiast aluminiowa 85mm. Stąd zamiana wydaje się być bez sensu..., choć w przypadku Octavii jest to jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby zadzwonić do tego kolesia co ma na olx czy by nie skompletował tak, żeby było p&p i w jakich pieniądzach. Ja jestem bardzo zainteresowany, bo zostały mi tylko hamulce do wymiany. Najlepiej żeby bez jakiejś rzeźby to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nim wczoraj rozmawiałem przez telefon - bardzo miły gość - wymienić Ci to może u siebie w warsztacie.

Komplet odnowiony 3500, niemalowane zaciski, sprawne 3000. Do tego zwrotnice z piastami - komplety chodzą po około 500 za stronę.

Biorąc pod uwagę, że swoje możesz sprzedać, myślę że dobry deal.

tu masz nówki sztuki nie śmigane:

http://allegro.pl/skoda-octavia-iii-zwrotnica-kompletna-lewa-prawa-i7048540782.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to cena będzie taka sama jak u BagCorp - 4,5 koła. Do tego tarcze i klocki i wyjdzie za przód koło 6 tysięcy. Widzę, że taniej się tego nie ogarnie, więc trzeba będzie to jakoś przełknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team