Skocz do zawartości

Trzeszczenie zawieszenia i foteli


Rafco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co trzeszczy w zawieszeniu z przodu na podjazdach bokiem pod mały krawężnik lub centralnie prosto przy przejechaniu po ograniczniku prędkości? 

Jak zlikwidować trzeszczace fotele z przodu, zauważyłem że trzeszczy gąbka pod tapicerka. Auto jedzie cicho jak elektryk i słychać tylko trzeszczenie fotela na zakrętach lub dziurach. A zawieszenie swoją drogą również. 

Edytowane przez Rafco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30tys i tez zaczęło się odzywac przednie zawieszenie szczególnie jak po nocy rusze a mam delkikanie pofalowany asfalt to słychać skrzypienie, jade za 200km na przegląd to zobaczymy czy cos znajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie trzeszczące zawieszenie z przodu to najprawdopodobniej wahacze - czytałem o tym także tu na forum, a i mnie taka przypadłość spotkała gdzieś po 35 tysiącach. ASO ma na to procedurę - UWAGA - smarują skrzypiące elementy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy procedura ma jakiś identyfikator czy numer na który mogę się powołać?
U mnie sie to tylko nasila, słyszalem to podczas zjazdów z krawężników, teraz jest to słyszalne przy skręcaniu kołami na parkingach przy manewrach i mnie wpienia.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale ASO Śliwka w Zabrzu problem "usłyszało" i ogarnęli. Posmarowali i nie skrzypi, choć u mnie występowało to dość rzadko.

Ja im po prostu odstawiłem auto i dodałem, że mają nie oddawać jak nie znajdą, bo nie jestem durniem i słuch mam dobry a nadmiar czasu na jeżdżenie po ASO mnie zdecydowanie nie cechuje. Dałem im jeden dzień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 at 22:12, Grychnik Kamil napisał:

Tego nie wiem, ale ASO Śliwka w Zabrzu problem "usłyszało" i ogarnęli. Posmarowali i nie skrzypi, choć u mnie występowało to dość rzadko.

Ja im po prostu odstawiłem auto i dodałem, że mają nie oddawać jak nie znajdą, bo nie jestem durniem i słuch mam dobry a nadmiar czasu na jeżdżenie po ASO mnie zdecydowanie nie cechuje. Dałem im jeden dzień.

Ja już byłem kilka razy ze skrzypieniem przodu na gwarancji... najpierw górne mocowania kolumny McP, potem komplet śrub w kolumnie kierownicy, potem cała nowa kolumna kierownicy, potem amortyzatory z przodu... zrobię 500-1000km i problem wraca, teraz chyba się upre na wahacze...

  • No co ty? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team