Skocz do zawartości

Nowa Octavia 4 2020


mcq

Rekomendowane odpowiedzi

Z kierownicą wszystko było OK, fotel faktycznie się zmęczył. Auto miało 3 tyś km przebiegu.

Generalnie wcześniej były spore problemy z fotelami w Skodzie. To się boczek oparcia przecierał od wsiadania, to marszczyła zewnętrzna cześć siedziska, w naszych RS230 przed liftem gdzie dopłacaliśmy za skórę "premium" Vachette pojawiały się dziwne fałdy na środku siedziska i mam te fałdy do dzisiaj ponieważ na gwarancji stwierdzili, że takie są właściwości naturalnej skóry. Kilku kolegów z forum w RS230 zgłaszało podobny problem.

Generalnie Skoda nie jest marką premium i nie możemy oczekiwać zbyt wiele. Takie rzeczy można zgłosić na gwarancji. Mam jednak wrażenie, że projektanci trochę "przyrumakowali" z kształtem fotela i jeżeli to nie będzie uszyte perfekcyjnie to będą takie niedociągnięcia.  

PS Przynajmniej deska była obszyta w miarę dobrze 🙂

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomo1978 napisał:

Generalnie wcześniej były spore problemy z fotelami w Skodzie. To się boczek oparcia przecierał od wsiadania, to marszczyła zewnętrzna cześć siedziska, w naszych RS230 przed liftem gdzie dopłacaliśmy za skórę "premium" Vachette pojawiały się dziwne fałdy na środku siedziska i mam te fałdy do dzisiaj 🙂

A ja sie zawsze zastanawialem jak odróżnić Vachette..Nawet w ASO nie znali odpowiedzi..

Teraz już może wiem bo po prawie 2 latach też mi sie pojawily fałdy na środku siedziska foteli 😉 a ja mam właśnie fotele z początku produkcji.. po VIN z auta którego pochodzą produkcja 12.04.2013 bo to czeska testowka była. I mam np troche za duze dziurki przy mocowaniu zagłowków..

No niestety początek produkcji rządzi sie pewnymi prawami... I tak juz jest bez znaczenia o jaki sprzęt chodzi i o jaki koszt za sztuke...

Edytowane przez mcq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 at 15:36, Grychnik Kamil napisał:

Dobrze by było, żeby była lepiej wyciszona 😉

Nie licz na to, dzisiaj dobrze wyciszone są auta dopiero z segmentu F (Mercedes S, Audi A8 itp).

Ja ostatnio wyciszałem kompleksowo Mercedesa klasy C (2017r) bo miałem już dość hałasu przy prędkościach autostradowych, a co tu mówić o Skodzie Octavia...

Plusem nowej Octavii jest możliwość dokupienia szyb dźwiękoszczelnych (niestety tylko z przodu), co powinno zmniejszyć szumy wiatru, tak dokuczliwe w Octavii 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Carsed Mińsk Mazowiecki na placu ma dwie.
Czerwona chyba nie miała elektrycznej klapy, niebieska fotele w szmacie.... Dziwne konfigi.
Fakt, że fabryczne felgi są beznadziejne.

Na placu wypatrzyłem też Superba.. w budyniu? :>782a3777294ee800cfea30244be45559.jpgf3d60be55bb1a13c66e3ffbc1957201d.jpg757593455afa1b163727889f1e87897b.jpge82fc26b9175dfdea56a3748fdb4cdf7.jpgab9968a65f76be8eeef10e358fa9d961.jpg3a4477fb76b342ebc7db2edd7a765e86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team