Skocz do zawartości

Problem z elektryczną klapa bagażnika


Bart Pie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Tak mi.... Połamane kable... Można lutować jak jest jeszcze co. Ja miałem połamane już prawie przy samej obudowie i nic się nie dało zrobić.

Zamiennik za dwie szt 1700pln.

Kombinuje czy dało by radę z jakiegoś innego auta założyć po zmianie kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa :(, fakt, że te z Superba są o ok. 1,5cm. krótsze i większa średnica to zamontowałem w bagażniku, kable polutowałem do starej wtyczki i nie działa :(, podnosi i opuszcza klapę po ok. 1cm. i za każdym razem trzeba wciskać guzik.

Okazuje się, że sterownik jest inny i komputer go nie widzi - nie ma szans go zaadaptować.

Także niestety trzeba szukać typowo z Skody Octavi 😞 - a cena zaporowa.

Znalazłem film jak można naprawić te siłowniki ale czapki z głów kto się tego podejmnie :(, może jak będę na emeryturze i będę miał czas to się zabiorę za to 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans aby z SUBERB pasowały do octavi. Inny sterownik w komputerze itp. w tej chwili o podłączeniu tych siłowników z SUPERB jest błąd w komputerze, którego nawet serwis nie potrafi wykasować :(.

Podjąłem decyzję, że zakupie gazowe siłowniki 

https://allegro.pl/oferta/automatyczne-otwieranie-bagaznik-skoda-octavia-iii-9470704277?snapshot=MjAyMC0xMS0wM1QwOTo1ODoyNi43NjBaO2J1eWVyOzViMzkwZTc5NTRhNThiM2I0MjE3NTRmZmMyODYwYjc2OGZhYzBjNGFkYzZmMzViMGJlZDcwZWE3NjM0NThiYzg%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ja mogę prosić także namiar na sklep do siłowników. a z czystej ciekawości ile kosztują oryginały siłowników.

U mnie klapa po deszczu podczas wilgoci zachowuje się tak jak u Was ale nie wydaje żadnych dźwięków, oraz wtedy jak się zacina nie włącza się oświetlenie bagażnika te dwa światełka po bokach .Jakbyście mogli Panowie sprawdzić czy u was tez tak to się zachowuje - bo ja podejrzewam jeszcze zamek klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie już po wymianie siłowników. Wszystko działa bardzo ładnie. Są o wiele bardziej ciche niż oryginał. Przy zamykaniu klapa też już tak nie wali na końcu tylko do samego końca ładnie się zamyka. Wymiana banalna. Rozebrać plastiki wypiąć kostki i stare siłowniki założyć nowe. Delikatnie zamknąć ręcznie klapę i już później wszystko działa. W kompie błędów po wymianie brak.

Polecam w regularnej sprzedaży będą dostępne w drugiej połowie stycznia. Znalazłem je na stronie deffner.pl

Nigdzie indziej obecnie nie da się tego kupić prócz ASO. Używek prawie nie ma a od innych aut nie pasują. Firmę znalazłem bo dużo osób ją polecało na forum superba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja już tez naprawiłem, jeżeli dobrze się orientuje na dwóch filmach u góry jest ta sama wada co u mnie i to nie jest wada siłowników. nie słychać charakterystycznego piszczenia oporu klapy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam analogiczny problem. Muszę w końcu wymienić te siłowniki, ale mam obawý, ze to się nie powiedzie.

Mam pytanie do zadowolonych z instalacji Deffner:

Z którego roku posiadacie auta, lub może pamiętacie jaki był symbol uszkodzonych siłowników. Podobno wczesne wersje wymagają upgrade'u sterownika. Ja mam rocznik 2014 i symbol siłownikników  z końcówką B (a było ich wersji conajmniej do F)

Z uwagi na ryzyko braku kompatybilności, mój serwis nie chce się podjąć wymiany (nie-ASO).

Mam jeszcze jedno pytanie: czy Wam też nie działał dociągacz klapy i  telepała się podczas jazdy po nierównościach? Czy po wymianie to ustąpiło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też auto z 2014 roku. I były z końcówką B. U mnie dociąg klapy działał ale może dlatego że jeden siłownik był jeszcze sprawny. Jak wymontowałem oba to wtedy klapy nie dawało się zamknąć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, dzięki za odpowiedź. Miałem nadzieję na taką informację 🙂

Zamówię i dam znać jak poszło.

Czy do wymiany samodzielnie potrzebna szczególną wiedza, jakieś sztuczki,  czy da się to zrobić kierując się intuicją?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team