Skocz do zawartości

Problem z elektryczną klapa bagażnika


Bart Pie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Jestem po wymianie siłowników.  Rzeczywiście, cała operacja jest banalnie prosta. Na spokojnie zajęło to ok. 40 min. Przy okazji zrobiłem parę fotek.

Obawy moje były zbyteczne. Siłowniki zadziałały od ręki.  Dociąganie klapy też zadziałało.

Dziękuję za wszystkie wskazówki 🙂

20210413_171114.jpg

20210413_165634.jpg

20210413_165859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czesc,

Mam podobny problem jak w tym wątku więc podepnę się tu.

Klapa mojego bagażika nie chce się podnosić z guzika na klapie i  w środku i z pilota. Klapa się otwiera,ale nie unosi. Trzeba ja ręcznie podnieść i gdzieś od połowy wysokości siłowniki już sobie radzą. Tak samo z zamykaniem klapa zamyka się samodzielnie po wciśnięciu przycisku na klapie. 

Dla mnie trochę to dziwne, że zamyka się a nie otwiera. Nie wiem czy siłowniki są sprawne i może to kwestia np. akumulatora (po ostatnim serwisie była sugestia ASO ze trzeba było by wymienić akumulator) ?? A może to tylko jeden siłownik jest walnięty i nie daje rady podnieść. 

Moglibyście napisać czy u Wasze klapy sie zamykały czy nie ??

Nie chciał bym inwestować 1400 pln w siłowniki jeśli te obecne mogą być sprawne.

P.S.
Gdzie łamią się te kable. Wewnątrz obudowy siłowników czy może na zwwnątrz gdzieś w słupku tylnym auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.11.2020 at 18:20, Insert napisał:

Lipa :(, fakt, że te z Superba są o ok. 1,5cm. krótsze i większa średnica to zamontowałem w bagażniku, kable polutowałem do starej wtyczki i nie działa :(, podnosi i opuszcza klapę po ok. 1cm. i za każdym razem trzeba wciskać guzik.

Okazuje się, że sterownik jest inny i komputer go nie widzi - nie ma szans go zaadaptować.

Także niestety trzeba szukać typowo z Skody Octavi 😞 - a cena zaporowa.

Znalazłem film jak można naprawić te siłowniki ale czapki z głów kto się tego podejmnie :(, może jak będę na emeryturze i będę miał czas to się zabiorę za to 🙂

Obejrzałem ten filmik. I tak sobie myślę, ze wolałbym spędzić weekend w garażu niż wydać 1300 zł na zamienniki siłowników. Czy ktoś się orientuje, czy siłowniki w octavii 3 wyglądają podobnie? Na tym filmiku facet tak naprawdę wszystko czyści i składa na nowo. "co może pójść nie tak?" 😄 Próbował ktoś? 

A może ktoś zna firmę godną polecenia co ogarnie regenerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. 

U mnie klapa działa, lecz po zamknięciu słychać takie terkotanie jakby jakaś zębatka przeskakiwała lub coś w tym rodzaju. Miał ktoś z was taki objaw ? Nie wiem czy to wina zamka czy siłowników. Tak na słuch to okolice zamka który przy dociąganiu klapy jakby przeskakiwał. Ale wiadomo że dźwięk może się nieść po klapie.

Edytowane przez Maniek1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adrian napisał:

Dokładnie. Robota na spokojnie ok 40 minut. U mnie wymiana pomogła. Na początku co któreś zamknięcie brzęczało. Później już każde aż przestało domykać bagażnik. Dlatego nie ma sensu czekać.

U mnie narazie co jakiś czas przeskakuje czy terkocze (jak zwał,  tak zwał) ale czasem trwa to kilka sekund. Jeszcze dopytam, to jest uniwersalne  czy dedykowane ? Mam kombi z konca 2015. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2022 at 21:22, Adrian napisał:

Dokładnie. Robota na spokojnie ok 40 minut. U mnie wymiana pomogła. Na początku co któreś zamknięcie brzęczało. Później już każde aż przestało domykać bagażnik. Dlatego nie ma sensu czekać.

U mnie narazie co jakiś czas przeskakuje czy terkocze (jak zwał,  tak zwał) ale czasem trwa to kilka sekund. Jeszcze dopytam, to jest uniwersalne  czy dedykowane ? Mam kombi z konca 2015. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można regulować ruch tej klapy żeby w tej ostatniej fazie zamykania tak nie tłukła? Czy poprostu ten model tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2022 at 20:00, Adrian napisał:

Wszyscy mi mówili że tłucze a mi się wydawało że jest ok. Po wymienie przestała. Ładnie domyka i cicho.
 

Dziś po raz pierwszy bagaznik nie chciał się otworzyć. Zatrzymywał się i piszczał. Czy za taki stan rzeczy też odpowiada dociag klapy. Po kilku próbach wrócił do normy. Teraz nie wiem czy kupić dociag czy nowe siłowniki. Problem występuje tylko po naciśnięciu przycisku otwierania. Zamyka normalnie tylko przy dociąganiu terkocze jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2022 at 11:56, Adrian napisał:

Tu możesz mieć oba problemy tak jak wystąpiło to u mnie. Jeden naprawiłem czyli siłowniki i po 2 miesiącach walnął dociąg

Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc w temacie. Póki co będę jeździł i obserwował. Jeśli problem się nasili to chyba zacznę od dociągu bo jest tańszy. Jak nie pomoże, to wtedy niestety czeka mnie większy wydatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc w temacie. Póki co będę jeździł i obserwował. Jeśli problem się nasili to chyba zacznę od dociągu bo jest tańszy. Jak nie pomoże, to wtedy niestety czeka mnie większy wydatek. 
Siłowniki da radę sprawdzić przez vcds. Jeśli jest walnięty bo ma popękane kable to będzie błąd z informacją który. W Warszawie mogę pomóc w spr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adrian napisał:
23 godziny temu, Maniek1 napisał:
Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc w temacie. Póki co będę jeździł i obserwował. Jeśli problem się nasili to chyba zacznę od dociągu bo jest tańszy. Jak nie pomoże, to wtedy niestety czeka mnie większy wydatek. 

Czytaj więcej  

Siłowniki da radę sprawdzić przez vcds. Jeśli jest walnięty bo ma popękane kable to będzie błąd z informacją który. W Warszawie mogę pomóc w spr.

Dzięki ale trochę daleko mam do Warszawy🙂. Ale dzięki za informację. Jak mrozy odpuszczą to podepnę się kompem i sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej

tak, udało się. Winne były kable, który pourywały się że względu na mróz...

Jeżeli u Ciebie kable też strzeliły, to staraj się jak najmniej otwierać bagażnik ręcznie. Na FB znalazłem chłopaka co regeneruje/odżywia siłowniki. Do rąk opcja, jak Ori kosztuje koło 2k

received_614870259822676.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć u mnie podobny problem, klapa przestała działać ani w górę ani w dół , wcześniej już tez miałem taki problem jednak po 2 dniach jak by nigdy nic zaczęła działać , teraz od kilku dni lipa , rozebrałam plastiki kostki wszystkie Ok  wypiąłem i wpiąłem ponownie i nic , pozostaje tylko wymiana siłowników czy jest jeszcze jakaś opcja do sprawdzenia ? Z przycisku czy z kabiny czy z kluczyka czy z klapy tylko zamek puszcza klapa nie podnosi się ani nie zamyka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team