Skocz do zawartości

Olej octavia 1.0 tsi


Szwedzik

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Założyłem ten temat bo mam mała zagwozdke i jeśli to powielam to przepraszam.

Posiadam Octavię 1.0 TSI 115 KM z 2018 silnik CHZD. Producent zaleca do tego auta olej 5w-30 50400/50700. 

Natomiast ja wziąłem olej 5w-30 50200/50500. Szukałem różnych informacji ale nigdzie nie mogę znaleźć i proszę Was o pomoc. 

Czy wlalem zły olej czy mogę przez to zepsuć silnik czy jeśli przejdę ze swojej normy na normę producenta to coś się może stać? 

Proszę Was o rzeczowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ile zmieniasz??



VW 500 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.

VW 501 01 - Oleje silnikowe o wszechstronnym zastosowaniu bez właściwości oleju lekkobieżnego do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.

VW 502 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach.

VW 503 00 - Oleje do silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV: 30 000 km, 2 lata).

VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV, np. Audi S3, TT).

VW 504 00 - Oleje silnikowe z systemem Longlife. Do nowych silników benzynowych FSI.

VW 505 00 - Wielosezonowy olej silnikowy do silników Diesla z i bez turbodoładowania.

VW 505 01 - Wielosezonowy olej silnikowy specjalnie dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami.

VW 506 00 - Norma do silników Diesla z przedłużonym okresem między wymianami.

VW 506 01 - Norma dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami z przedłużonym okresem między wymianami (WIV).

VW 507 00 - Oleje z systemem Longlife. Do silników Diesla, łącznie z silnikami Diesla z systemem cząstek stałych bez dodatku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ta specyfikację widziałem. Teraz mam przejechane 

1 minutę temu, Adrian napisał:

A co ile zmieniasz??



VW 500 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.

VW 501 01 - Oleje silnikowe o wszechstronnym zastosowaniu bez właściwości oleju lekkobieżnego do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.

VW 502 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach.

VW 503 00 - Oleje do silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV: 30 000 km, 2 lata).

VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV, np. Audi S3, TT).

VW 504 00 - Oleje silnikowe z systemem Longlife. Do nowych silników benzynowych FSI.

VW 505 00 - Wielosezonowy olej silnikowy do silników Diesla z i bez turbodoładowania.

VW 505 01 - Wielosezonowy olej silnikowy specjalnie dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami.

VW 506 00 - Norma do silników Diesla z przedłużonym okresem między wymianami.

VW 506 01 - Norma dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami z przedłużonym okresem między wymianami (WIV).

VW 507 00 - Oleje z systemem Longlife. Do silników Diesla, łącznie z silnikami Diesla z systemem cząstek stałych bez dodatku paliwa.
 

Tak ta specyfikację widziałem ale nie znam się na tyle by wiedzieć czy zaje....em silnik. Teraz mam przebieg 30000 tyś A wymieniłem olej przy przebiegu 1500, 5000,10000 i 20000 i teraz szykuje mi się wymiana w serwisie. Zawsze przy tych wymianach lalem olej o specyfikacji 502 505 5w30 valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w temacie, ale chętnie się wypowiem :)
Gdy zajrzysz podręcznika użytkownika - znajdziesz go choćby tutaj: https://manual.skoda-auto.com/004/en-com/Model/Octavia_5E/07-2018/pl to wybierając wersję podręcznika 2018/07 wyczytasz że specyfikacja VW 502 00 może być stosowana do silników benzynowych dla pojazdów ze stałym okresem międzyobsługowym. VW 504 00 stosuje się do zmiennego okresu międzyobsługowego tychże pojazdów.

Co ciekawe, informacja ta zniknęła z dokumentacji w wersji 2018/11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, shaman82 napisał:

Nie jestem ekspertem w temacie, ale chętnie się wypowiem 🙂
Gdy zajrzysz podręcznika użytkownika - znajdziesz go choćby tutaj: https://manual.skoda-auto.com/004/en-com/Model/Octavia_5E/07-2018/pl to wybierając wersję podręcznika 2018/07 wyczytasz że specyfikacja VW 502 00 może być stosowana do silników benzynowych dla pojazdów ze stałym okresem międzyobsługowym. VW 504 00 stosuje się do zmiennego okresu międzyobsługowego tychże pojazdów.

Co ciekawe, informacja ta zniknęła z dokumentacji w wersji 2018/11...

No tak tak dziękuję za odpowiedź ale nadal nie wiem czy już zajebalem silnik czy jeszcze nie i czy mogę wlać olej o odpowiedniej normie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany robie sam. Teraz muszę jechać na 30 tyś żeby utrzymać gwarancję. Za wymianę oleju filtra oleju i kabinowego zawolali sobie 700 zł. Powietrza wymieniają przy 60 A świece przy 90 (nosz kur...).  Mam w domu 3 skody i wszędzie wszystko wymieniam co 10 tyś. Oczywiście filtry i olej 

Edytowane przez Szwedzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team