Skocz do zawartości

Octavia III 2.0 tdi 184 KM - bierze olej


Olej07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pewien problem. 

Posiadam Octavię III z silnikiem 2.0 tdi 184 KM z przebiegiem 150 tyś. W samochodzie świeżo wymieniłem olej po czym chwilę po tym pojawił się komunikat o sprawdzeniu stanu oleju , faktycznie było go mało na bagnecie więc dolałem litr. 

Po 2 tygodniach jazdy komunikat pojawił się ponownie. W tym czasie przejechałem niecały tysiąc kilometrów. Auto zalane Castrolem 5w30 

Proszę o pomoc czy ktoś posiadał taką sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po dolaniu tego litra ile było na bagnecie? Czy ten litr był potrzebny czy dolewales mniejsze ilości 100-200ml i sprawdzenie czy komunikat zgasł? Ogólnie poczytaj sobie o tym że są oleje które te auta biorą a kupisz innej marki olej i będzie ok. Castrol jest gówniany swoją drogą. Ja leje motula i jak gdzieś przycisne to też komunikat ale doleje 100-150ml i spokój. W ciągu 9tys km dolalem ok 1,2l. Teraz będę miał wymianę i na pewno zmienię olej na jakiś inny, penrite, millers zobaczymy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dolaniu litra na bagnecie była połowa. 
Komunikat pojawiał się i przy kolejnym odpaleniu był niewidoczny ,ale w pewnym momencie na bagnecie było mało i zdecydowałem się dolać.

Slyszlałem o tym ,że Castrol jest kiepski. Polecasz Motula ? 
 

Silnik jest suchy ,brak jakichkolwiek wycieków. 
Auto nie kopci więc turbina raczej odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Olej07 napisał:

Po dolaniu litra na bagnecie była połowa. 
Komunikat pojawiał się i przy kolejnym odpaleniu był niewidoczny ,ale w pewnym momencie na bagnecie było mało i zdecydowałem się dolać.

Slyszlałem o tym ,że Castrol jest kiepski. Polecasz Motula ? 
 

Silnik jest suchy ,brak jakichkolwiek wycieków. 
Auto nie kopci więc turbina raczej odpada 

Interesowałem się już tematem i widziałem kilka opinii ludzi którzy lali Motula i dolewali, zmieniali np na Millersa i było ok, później zalewali znowu Motula na test i znowu brało olej, także nigdy nie miałem zastrzeżeń do Motula, ale teraz go mam i muszę co jakiś czas dolewac co mnie irytuje bardzo i na pewno coś innego teraz będę zalewał żeby zobaczyć co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o tym Millersie. 
Myślisz ,że warto spróbować ? 
Tylko nie wiem czy wybrać ten C3 ? 
 

Obiorę chyba taka taktykę ,że zaleje auto innym olejem i zobaczę efekty. 
Jak to nic nie da będę szukał innego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Olej07 napisał:

No właśnie czytałem o tym Millersie. 
Myślisz ,że warto spróbować ? 
Tylko nie wiem czy wybrać ten C3 ? 
 

Obiorę chyba taka taktykę ,że zaleje auto innym olejem i zobaczę efekty. 
Jak to nic nie da będę szukał innego rozwiązania. 

No ja właśnie tak samo zrobię, zaleje innym i będę obserwował , zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mały odkop, nie ma sensu zakładać nowego tematu 😏

Czy wg Was zużycie oleju ok. 0,4l/1500 km to dużo? (pomiar od zaświecenia kontrolki, dolewki, do kolejnego zaświecenia kontrolki stanu oleju). Jest się czym przejmować? Kopcenia, wycieków nie widzę. Często "znaczne" prędkości w trasie.
Aktualnie zalany olej to MILLERS EE LONGLIFE 5W30, 2.0 TDI CUPA 218KM, 168k km przebiegu.

Wiem, co jest napisane w instrukcji 🙄 Wolałbym poznać Wasze zdanie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 at 22:46, Vickers napisał:

Witam,

Mały odkop, nie ma sensu zakładać nowego tematu 😏

Czy wg Was zużycie oleju ok. 0,4l/1500 km to dużo? (pomiar od zaświecenia kontrolki, dolewki, do kolejnego zaświecenia kontrolki stanu oleju). Jest się czym przejmować? Kopcenia, wycieków nie widzę. Często "znaczne" prędkości w trasie.
Aktualnie zalany olej to MILLERS EE LONGLIFE 5W30, 2.0 TDI CUPA 218KM, 168k km przebiegu.

Wiem, co jest napisane w instrukcji 🙄 Wolałbym poznać Wasze zdanie 🙂 

Nie ma się co przejmować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój po przejechaniu 130000 km zaczął brać koło 100-150 ml/1500km (do tego momentu pobór oleju=0). Od początku użytkowania - czyli od nowości leje millers Oils EE Longlife 5w30 C3-12 5L - przy dużym obciążeniu (jazda z przyczepą) co za tym idzie temp oleju rzędu 115-120 c łyka 300-400ml na  1500km czyli z max schodzi na 1/3 od min. Sprawdź po trasie (autostradowej) na dolocie turbo ile idzie z odmy...bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team