Skocz do zawartości

Zmiana amorków


luker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie mam zamiar w oct 3 kombi zmienić amory i sprężyny za zestaw  Zawieszenie Eibach Bilstein B12   czy może ktoś się wypowiedzieć jaki jest komfort jazdy mam felgi 18 cali  głównie chodzi o komfort jazdy żeby nie było twardo n teraz mam aktualnie fabryczne amory i  sprężyny eibach -30 p+t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na ProKit choć nie ukrywam, że temat też mnie męczy bo chciałbym sprawdzić jak bedzie z tym co mam tylko na ProKit.  

Ja mam 1.4 TSI z B12 Sportline czyli jak pewnie wiesz sprężyna Eibach Sportline + Bilstein B8.  Po montażu miałem strach w oczach co żona powie 🤣. Nie pamietam ile już zrobiłem na swoim zawieszeniu (wieczorem sprawdze), ale teraz po zmianie tulej w wahaczu na RS jest lepiej czyli zrobiło się nawet troszkę mieko - lżej, ale u mnie tylne tuleje były już walnięte. Względem serii zawieszenie robi dużą różnicę, a więc na pewno jest twardziej, wszystko jest odczuwalne i doslownie daje się odczuć co się dzieję z autem i pod kołami. Nie kiedy jak jestem zmęczony potrafi to męczyć.

Są też ogromne plusy! Auto jest stabilniejsze, nie pływa i nie nurkuje. Wchodzenie w zakręt to rewelacja, gdyż wchodzisz w niego jak chcesz. Mając małego synka (2 mies.) śmieje się że mu to bardzo pasuje bo przejade doslownie 2 minuty i chłopak śpi 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komfort  na b8 z prokit  gorszy od serii chodzi o tłumienie nierówności 

montowałem znajomemu b8 z prokit do skody octavi 1 i po ymianie i wykonaniu jazdy miałem odczucie ze komfort tłumienia nierówności bardzo się poprawił  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2019 at 20:26, luker napisał:

teraz mam amory seria +eibach prokit-30 

Jesteś w stanie powiedzieć jaka jest różnica w odczuciach pomiędzy seryjnym zawieszeniem a -30 eibach'a? 
Masz porównanie jak ma się -30 eibach'a do np tak jak wyżej wspominany zestaw B12 Sportline. 
Chciałbym usztywnić i obniżyć auto i nie wiem co jest rozsądniejsze czy sprężyna obniżająca czy może już od razu cały zestaw kupić? 
Dajcie znać co sądzicie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.11.2019 at 13:14, Wiktor.W napisał:

Jesteś w stanie powiedzieć jaka jest różnica w odczuciach pomiędzy seryjnym zawieszeniem a -30 eibach'a? 
Masz porównanie jak ma się -30 eibach'a do np tak jak wyżej wspominany zestaw B12 Sportline. 
Chciałbym usztywnić i obniżyć auto i nie wiem co jest rozsądniejsze czy sprężyna obniżająca czy może już od razu cały zestaw kupić? 
Dajcie znać co sądzicie 🙂

Ja planuje taki zestaw kupic https://mtstechnik.com/pl/products/sprezyny-obnizajace-skoda-octavia-iii-sedan-18388.html

Zobacze co to bedzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 at 15:08, AdiRuti napisał:

A może ktoś miał B8 + Prokit/Sportline i ma porównanie.

Miałem B14 i było twardo, ale za to prowadzenie coś pięknego 🙂

Teraz mam Sportline + amor z RS i jest komfort, ale jeździ się słabo.

Myśle, że optymalnie będzie na Sportline + B8. Mam plan przetestować. Plus ewentualnie antiroll bars z Eibach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team