Skocz do zawartości

Chip tuning 2.0 Tdi 184km


Kamil Baczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dodać kilka koni do mojego traktora. Warsztaty tuningowe przedstawiają taki zabieg w samych superlatywach ale wiadomo,że nie są obiektywni bo z tego żyją. Jest tu ktoś z dieslem kto poddał się zabiegowi? Co z filtrem cząstek stałych,zapycha się? Ile zapłaciliście ? Kogo polecacie w okolicach opolskiego,górnego lub dolnego śląska?(hamownia pod 4x4)

 Ile km da się bezpiecznie wyciągnąć?  

EDIT: Zna ktoś Gorilla electronics z Wodzisławia Śląskiego ? Mają promocję,chip od 500zł 😉

Edytowane przez Kamil Baczyński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej mojej O3 RS TDI miałem zrobiony program - obecna jeszcze na gwarancji... Tam wyszło ok. 220KM i 450Nm. Miałem DGS i ośkę. Program robiłem przy ok. 90tys km przebiegu. Auto sprzedałem przy ok. 110tys km. Mam kontakt z obecnym właścicielem (dzisiaj ma ok. 170tys km). Auto po sofcie zrobiło 80tys km i nie ma problemów z dpf, turbo, skrzynią.

Po sofcie to zupełnie inne auto - zdecydowanie lepsza dynamika powyżej 120 km/h. Spalanie mi osobiście spadło o niecały litr na 100 przy tym samym stylu jazdy.

Ja robiłem soft w Poznaniu w Tuneforce.

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr zostawiłeś  czy zaślepione?

Przy okazji tego tematu zastanawiam się jeszcze nad usunięciem  dpf i egr. Co wy na to? Bez nich da się uzyskać więcej mocy ?  Usuwać czy nie usuwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kamil Baczyński napisał:

Egr zostawiłeś  czy zaślepione?

Przy okazji tego tematu zastanawiam się jeszcze nad usunięciem  dpf i egr. Co wy na to? Bez nich da się uzyskać więcej mocy ?  Usuwać czy nie usuwać? 

Ja miałem całą ekologię zostawioną.

Wg mnie - jeżeli dpf i egr funkcjonują, to bym zostawił. Cholera wie co za rok, dwa wyjdzie na stacji diagnostycznej przy pomiarze spalin.

Dpf ogranicza możliwość uzyskania większej mocy. Głównie chodzi o temperaturę spalin EGT. Usuwając dpf gorące spaliny szybciej opuszczą układ. Coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zaślepić sam egr a dpf zostawić w spokoju?Na logikę biorąc to cofanie się spalin chyba bardziej wpływa na moc niż filtr po drodze? No i zawsze można egr przywrócic do pracy w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamil Baczyński napisał:

A gdyby zaślepić sam egr a dpf zostawić w spokoju?Na logikę biorąc to cofanie się spalin chyba bardziej wpływa na moc niż filtr po drodze? No i zawsze można egr przywrócic do pracy w razie potrzeby.

To byś musiał pogadać z tunerem. Ja nie wiem 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywał ktoś skrzynie DSG ?? Podobno seryjna ma limit 400-420Nm. Powyżej już jest ryzyko...

Dzwoniłem dziś do fachowców z Gorilla i są w stanie wyciągnąć z mojego TDI jakieś 210-220km,na więcej nie pozwala limit Nm skrzyni. Jest możliwość jej odblokowania ale "gwarancji na jej żywotność nie daję"-tak usłyszałem. Ktoś coś wie na  ten temat?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o3 rs tdi seria pokazała 181ps po sofcie robionym w tuneup wyszło 205ps i niecałe 450nm na więcej nie pozwoliło Egt. Dpf ma spory wpływ na osiągi, jeżeli bym go nie miał to pewnie jakieś 220-230 może by dało zrobić. Co do tej promocji o której piszesz to obstawiam że 500 to za sam program a do tego dolicza Ci hamowanie przed i po. I co bardzo mnie śmieszy że "fachowiec" jest w stanie Ci powiedzieć przez telefon ile wyciągnie z twojego auta 🤣 jeżeli tak jest to słaby fachowiec. Jedynie co to może się opierać na suchych danych ale każde auto jest inne i wszystko wychodzi dopiero podczas programowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz więcej jak 210/220 to musisz usunąć DPF (powód tak jak powyżej - wysokie EGT) 

Wystarczy dwa, trzy razy 90-180 i już masz mniejszą moc zredukowana przez wysokie EGT 

Seryjna skrzynia powyżej 400NM może mieć problem. Przydałoby się zmodyfikować TCU podnosząc ciśnienie na sprzęgłach a wtedy spokojnie możesz 500nm atakować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde swoje auto jakie miałem i obecną Skoda są po programach.Ekologia w Skodzie akurat zostawiona zrobiłem już około 40 tys i żadnych problemów.W twoich okolicach cinosof Krzychu ogarnia bardzo fajnie temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 at 10:44, Roberto795 napisał:

Te silniki robi sie na ok 220 KM i 450+ nm. Skrzynia przy sofcie znosi 600 nm bez zajakniecia wiec nie ma sie co przejmowac- jak cos to zapraszam.

Czy DPF off + EGR off wpłynie coś na przyrost? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Opalach napisał:

Czy DPF off + EGR off wpłynie coś na przyrost? 

Jeżeli dpf będzie wywalony to Egt będzie mniejsze a co za tym idzie da się zrobić trochę więcej koni. Jeżeli masz dpf to nie jest pewne czy nawet 210 da radę wyciągnąć bez późniejszych konsekwencji. Ja u siebie mam z serii 181 zrobione 205 i 450nm, przy większym przyroście Egt już wariowało. 

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Rpreformance mam zrobioną na 227km i 470Nm (2.0 Tdi - Cuna, DSG,4x4), jest moc z tym, że od niemalże od początku po programie pojawił się lekki lag (poślizg?) na sprzęgle przy przyśpieszaniu i nie mówię tu o gwałtownym lecz o spokojnym przyśpieszaniu w trybie  D - w sporcie (S) się to nie zdarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię wyrzutów wiem na co się pisałem i wiem że przekroczyłem Nm - świadomie. Po prostu piszę jak jest.  Pisząc że ustawienia D i S są takie  same, masz rację widzę, że "mocowo" pracuje  identycznie i  wiem także  że S wyżej ciągnie. Tylko zastanawiam się czy właśnie pod S skrzynia nie dociska szybciej lub mocniej  (wyższe ciśnienie) co za tym idzie czy nie należałoby także wykonać  jej przeprogramowania na takie niutki pod D- bo były ogólnie takie sugestie wyżej. Problem nie jest stały w moim wypadku występuje dosyć rzadko bo na taki wyjazd 2x300km mam 2-3  przypadki, a czasami w ogóle - póki co nie ma  stresu kolego. Może ktoś coś zasugeruje lub zaoferuje.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,DYNOSOFT Katowice bo to moja okolica. Ale czytałem,że dużo jest przypadków ze sprzęgłem niezależnie od miejsca modyfikacji.


Obdzwoniłem 3 miejsca i chyba już wiem na czym rzecz polega. W niektórych warsztatach pod nazwą chip tuning kryje się soft jedynie silnika. Dla tych bardziej rzetelnych chip to zmiana oprogramowania dla silnika + dostosowanie skrzyni. Bez tego drugiego wychodzą jaja jak powyżej.Takie moje wnioski. 
Przykładowa cena dla szeroko pojętego chip tuningu to 1000-1800zł. U jednych to cena wraz z programem dla skrzyni a u większości za sam program dla silnika,a ewentualne dostosowanie skrzyni do nowej mocy kosztuje dodatkowo parę stów. Trzeba pytać konkretnie czego dotyczy dana cena i usługa.  
Może chłopaki macie skrzynię na oryginalnych nastawach??  (za małe ciśnienie dla nowej mocy i sprzęgło popuszcza)

Edytowane przez Kamil Baczyński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team