Skocz do zawartości

Chip tuning 2.0 Tdi 184km


Kamil Baczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłeś do tunera? Jak to tłumaczył?
Gość z DYNOSOFTU(czyli tam gdzie jadę) mówi,że z jego rąk wyszło ze 30 sztuk octavek z DSG  i nigdy nikt nie zadzwonił z reklamacją.     W poniedziałek będę po zabiegu i zdam relację.
Jaki masz przebieg u siebie i po jakim czasie zauważyłeś ,że coś nie gra? 
 

Edytowane przez Kamil Baczyński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rperformance nie robi skrzyni - bo sam  mi to powiedział (czerwiec 2019) zapytany konkretnie o przeprogramowanie skrzyni. Nie, nie dzwoniłem i nie narzekałem ale generalnie problem zauważyłem  zaraz po modzie (robiony przy około 85-90k km przebiegu). Występuje można powiedzieć   nieregularnie i nie na tyle często żeby wchodziło mi na wku..rw. Dasz znać jak poszło na południu to zadzwonię do nich podpytać co i jak. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kwsuwalki napisał:

Rperformance nie robi skrzyni - bo sam  mi to powiedział (czerwiec 2019) zapytany konkretnie o przeprogramowanie skrzyni. Nie, nie dzwoniłem i nie narzekałem ale generalnie problem zauważyłem  zaraz po modzie (robiony przy około 85-90k km przebiegu). Występuje można powiedzieć   nieregularnie i nie na tyle często żeby wchodziło mi na wku..rw. Dasz znać jak poszło na południu to zadzwonię do nich podpytać co i jak. pozdr

A to ciekawe. 

Może skrzyni indywidualnie nie robi ale wygrywa mapę która podnosi ciśnienie, zmienia biegi na wyższych obrotach, wyłącza tryb żeglowania itp. 

Bynajmniej ja jak robiłem to tak mi to przedstawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ile kto zrobil i ile mu wyszlo to dodam tylko ze hamownie Dyno- projektu to kolejne generatory wykresów- i strojenie na nich ma sie ni jak do tego jak auto jedzie na drodze 😜. Kolejna sprawa to uczciwość stroiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże jak zmierzy mi serię. Jeżeli wyjdzie mniej więcej tyle co fabryka deklaruje to znaczy,że wszystko gra. 

U Ciebie odstraszyła mnie konieczność zostawienia samochodu na cały dzień i testy na drodze przez 120km . Jeszcze nie spotkałem się z taką praktyką. Bo cena to drugorzędna sprawa ale różnica też dość spora. 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę,że Ty czarodziejem jesteś w dodatku 😄 Roberto jak Ci się udało odpisać w moim poście(jako ja)??  

Edytowane przez Kamil Baczyński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi gdzie chce - jego wybór. My stroimy auto na drodze i nigdy sie to nie zmieni. Co do pomiaru serii- hamownią można manipulować  jakbyś nie wiedział a rozbieżności mogą być nawet 10%  z dwóch urządzeń- dlatego ważniejsze jest zadowolenie klienta niż kreski- ale do tego też trzeba dorosnąć. Nawet nie wiedziałem że to Ty dzwoniłeś

12 godzin temu, Kamil Baczyński napisał:

Ja widzę,że Ty czarodziejem jesteś w dodatku 😄 Roberto jak Ci się udało odpisać w moim poście(jako ja)??  

Juz poprawiłem- mam taką moc 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeden dzień bo zabiegu. Przejechałem jakieś 150km i nie wyłapałem żadnych nieprawidłowości na sprzęgle czy czymkolwiek. Różnica w mocy diametralna,myślałem,że tego nie odczuje tym czasem jestem w szoku. Wyszło 221KM. Mod robiony przy przebiegu 43K.    

Edytowane przez Kamil Baczyński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil Baczyński napisał:

Jestem jeden dzień bo zabiegu. Przejechałem jakieś 150km i nie wyłapałem żadnych nieprawidłowości na sprzęgle czy czymkolwiek. Różnica w mocy diametralna,myślałem,że tego nie odczuje tym czasem jestem w szoku. Wyszło 221KM. Mod robiony przy przebiegu 43K.    

A seria ile Ci pokazała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną zmianę po chipie,odnośnie temperatury. Mianowicie kiedy odpalam samochód z rana i jadę do pracy to widzę,że szybciej łapie temperaturę niż przed modem. Mam do przejechania jakieś 3km i wcześniej wskazówka ani drgnęła a teraz podnosi się o jakiś 1cm. Dodam,że styl jazdy jest taki sam przed i po,na spokojnie. Tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie (DSG, 4x4) w grudniu wyszlo tak

uzylem filtra powietrza KN i ON Verwa ale efekt bez szalu - spodziewalem sie lepszych osiagow troche - mam tu na mysli odczucie w czasie jazdy, roznica jest oczywiscie ale nie taka diametralna 

podobno DPF mialem zapchany na 13 w skali do 20. Moge wrocic jak mi ta wartosc spadnie/przeczyszcze

WhatsApp Image 2019-12-17 at 14.06.02.jpeg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

Dzisiaj wróciłęm z chiptuningu robionego na hamowni. Skoda Octavia III 2.0tdi 150KM (CKMB) 2016r. 

Seria pokazała 162,5KM, 377,7NM.

Po chiptuningu wyszło 185KM i 425NM.

Zastanawia mnie czy aby moment obrotowy nie został za słabo podniesiony? Co sądzicie o tych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team