Skocz do zawartości

Ogrzewanie kabiny po 15 minutach


Mr0czny

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawię tak informacyjnie 🙂 bo na polskich forach nie znalazłem 😉

Dotyczyć może na 100% silników 1.8 i 2.0 TSI ( ten sam układ chłodzenia) co do reszty nie wiem nie sprawdzałem schematów.

Model: Octavia 3 RS TSI 2014 (CHHB) manual.

W skrzyni DSG też jest taki zawór (na schemacie nr 20) wiec jakby ze skrzynia coś nie halo to warto sprawdzić.

Opis awarii:

  • Brak ogrzewania kabiny przez 15 minut od uruchomienia samochodu (nastawy obojętne bo na wszystkich to samo),
  • Po 15 minutach wszystko działa jak należy,
  • Silnik w normie, na budziku sztywno 90c na VCDS wachania ale w normie ... ani nie przegrzany ani niedogrzany,
  • Brak błędów na VCDS,
  • Brak ubytków płynu chłodniczego.

Podejrzani:

  • zakamieniony układ chłodzenia (dziwne w 5 letnim aucie) ale kto wie
  • nagrzewnica,
  • termostat (gruba robota bo "teoretycznie" zintergowany z obudową pompy wody).

Przyczyna:

Zawór N82 czyli część o numerze 4H0 121 671 D numer 17 na schemacie... (ori zamontowana była 4H0 121 671 B)

Sama cześć 435 zł (ori VW, bo są zamienniki za ok 250 zł) ale do rozgrzebania cały dolot i węże do turbo więc IMO lepiej wydać na ori.

Warto podzwonić za częścią po paru salonach bo u mnie było tak

  • Salon Skody w Sosnowcu - 509 zł
  • Salon Audi VW w Sosnowcu -535 zł
  • Salon Skody w Krakowie - 550 zł po rabacie
  • Salon VW z Wrocławia - przez Allegro 437 zł + przesyłka gratis 😄

Dzięki roberto795 po zdiagnozowaniu usterki temat ogarnięty w 1 wieczór 🙂

chlodzenie.thumb.jpg.d1e61a8bde491edd5d7e12c4c5b04f5a.jpg

Edytowane przez Mr0czny (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, 

Mam u siebie w passacie ten sam silnik co u ciebie, podłączałem go do komputera i wyskoczył mi błąd "Zawór odcięcia chłodziwa silnika (N82) Zwarcie do masy lub przerwa w obwodzie" kod błędu 15446 i 15450.

Dodatkowo czujnik temperatury w bloku silnika - wartość nieprzetworzona pokazuje -48 stopni C,

i czujnik temperatury spalin 1 - 1110 stopni C

Mam u siebie objawy że czasami na wolnych obrotach silnik faluje tak jakby nie palił na którymś cylindrze i obroty spadają do 400-500 obrotów/min.  Miałeś coś takiego u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie jest tak: Aplikacja Carista wyczytuje mi ze sterwonika błąd o treści: "Blocking Valve for coolant (N82) - open or short to ground", czyli jak u kolegi wyżej, ale nie ma absolutnie żadnych objawów. Auto chodzi jak złoto, ogrzewanie też. Wszystkie parametry bieżące idealne. Mam tak od roku. Na dniach wymienię sobie ten zawór i będzie po problemie. Jednak zastanawia mnie jaka jest jego rola, skoro niby uszkodzony nie daje w moim przypadku żadnych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team