Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Forum OCP którego właścicielami są dwaj bracia Piotr Purchalak oraz Paweł Purchalak przechodzi ostatnimi miesiącami prawdziwą gehennę jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Prehistoryczny skrypt na jakim jest postawione to forum pamięta jeszcze czasy telefonów bez aparatu fotograficznego. Tyle lat bez aktualizacji, modernizacji doprowadziło do zawieszania się forum OCP podczas ataków DDoS.

OCP Error 503 Service Unavailable.png

Skutkowało to wyłączeniem działu giełda na jakiś czas i dało do myślenia zrzeszonym w Octavia Club Polska. Podjęto decyzję, że tegoroczna dystrybucja Kalendarzy OCP 2016 objęta zostanie zbiórką funduszy na modernizację forum.

Sprzedaż Kalendarza OCP 2016 na potrzeby forum.png

Na ten OCPkom udało się uzbierać kwotę prawie 3000 zł która zaraz po nowym roku trafiła na prywatne konto braci z Warszawy.

Rozliczenie akcji Kalendarz OCP 2016.png

Na dzień pisania tego posta, dwa miesiące po tym jak hajs z kalendarzy znalazł się w Warszawie a Forum OCP jak wyglądało tak wygląda. Nadal pracuje na starym silniku i nic się nie zmieniło w kontekście modernizacji. No może poza jednym, powstała nowa ranga Młodsi Moderatorzy.

Z racji tego, że pracuję w branży IT, orientuje się i mam doświadczenie w tworzeniu portali/serwisów internetowych. Kwota jaką na OCP udało się zebrać na modernizację forum kilkukrotnie przewyższa orientacyjne koszty związane z przesiadką na nowszy, bardziej bezpieczny skrypt forum jaki wymarzyli sobie OCPki.

Prace trwają nad modernizacją OCP.png

Jeszcze większą bzdurą jaką można wyczytać w tłumaczeniu administracji związane z opóźnieniami jest podpieranie się ilością postów. Programiści którzy wykonują zlecenia dla Onet, Orlen i czasem dla mojej firmy pytani ile coś takiego kosztuje i jak długo potrwa wyceniają ją na 250 zł i jeden dzień roboczy. Dlaczego więc braciom z Warszawy zajmuje to już drugi miesiąc, może skończyła się kasa?

Kopiącego się nie leży a do pasma nieszczęść Forum OCP swoją rękę przyłożyło również Google. Jakość serwisu nie spodobało się tej wyszukiwarce więc zostały wobec Forum OCP wprowadzone ręczne kary.

Ktoś nie zabulił za pozycjonowanie Forum OCP.png

Słuszne pytanie naszego przyjaciela z Gdyni, "...ktoś nie zabulił za pozycjonowanie czy jak?...". Wygląda na to, że "zabulone" zostało, kasa z kalendarzy wpłynęła na konto zarządzających OCP. Na dzień pisania tego posta forum nie jest widoczne w serpach pod żadną frazą związaną z Octavia Club Polska.

forum ocp - Szukaj w Google
forum octavia club polska - Szukaj w Google
ocp - Szukaj w Google

Doprowadziło to do spadku ruchu organicznego z wyszukiwarek.

spadek ruchu organicznego na ocp.png

Na OCP tego typu wypowiedzi krytykujące działalność braci Purchalak skutkowały banem więc napisałem "gdzie indziej".

ban.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pierwszy tydzień marca 2k16 nie przyniósł żadnych zmian dla OCPków którzy wspierali finansowo modernizację forum. Można za to przeczytać tłumaczenia które jak młode pelikany łykają forumowicze.

56de9c68bf82f_tumaczeniezdupy.thumb.png.

@PawełPurchalak przekonuje, że tylko w wolnym czasie ma możliwość pracować nad forum. Nikt nie ma odwagi upomnieć się, że za pieniądze jakie administracja otrzymała na modernizację forum starczą na tydzień bezpłatnego urlopu dla programisty aby w 100% poświęcił się zleceniu. Mógłby też ktoś wyskoczyć z propozycją aby opłaconą już z góry przebudowę zlecić firmie która zajęła by się tym profesjonalnie a nie na kolanie "... w wolnym czasie ..." na "... standardowych konwerterach phpbb3 ...". Oczywiście nikt by nie chciał "... udostępnić bazy danych z ... ponad 50k maili komuś obcemu ...". Dziwne, przecież już to zrobili więc na chuj drążyć temat?

56de9fb753460_widocznemaile.thumb.png.08

Adresów e-mail udostępnionych "... obcym ..." jest na OCP ponad 20 000, tylko 10% prawdziwych profili ma je ukryte. Pozostałe ze wspomnianych 50 000 jakie znajdują się w bazie to konta zakładane przez boty, jak ten.

Ostatnio forum OCP również cierpiało na ataki DDoS. O tyle jest to żenujące, że OCPki zrobiły konkretną zrzutę na poprawę funkcjonowania i modernizację swojego serwisu a mimo to są zbywani i ignorowani. Też kiedyś byłem ignorowany, też skomlałem aby forum było dostępne na Tapatalk i za co wyrywałem bany na 2 miesiące.

56dea1b818966_503wmarcu2016.png.d39b1414

Tutaj przynajmniej nikt mnie nie zaknebluje i mogę otwarcie pisać to co obserwuję w internecie.

56dea40bb1801_pomwienia.png.3dac26ef86a6

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo to co piszesz do mnie dociera, kupy się trzyma (na mój stan wiedzy) tylko za bardzo nie wiem po co ten temat tu wałkujemy ? Osoby które są tu na Octavia.team są tu w sposób świadomy, użytkowników z OCP które nie chcą tu być i wiedzą że Ty jesteś odpowiedzialny za to całe ich zło i tak nie przekonasz, "brzozy nie było a samolot wybuchł przed uderzeniem w ziemię" to tak dla zobrazowania sprawy, nie wiem czy nie lepiej będzie tą energię poświęcić na rozwój tego co jest, zarabianiu na jego rozwój, budowanie kontaktów z innymi klubami, może zrobić sekcje anglojęzyczną i zaprosić jakichś użytkowników z innych krajów np. Czechów, Słowaków, Niemców takie tam moje luźne dygresje , co WY na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukicrx robiłem audyt seo i okazuje się, że słowo "forum ocp" jest częściej wpisywane w Google niż "Skoda Octavia". Potrzebujemy ruchu, trochę eksperymentuję i nawet spoko wyszedł brandowy wpis z moim odkurzaczem w roli głównej (dużo wejść zarobiliśmy), będzie ich więcej na tzw. long tail. Chciałem też skorzystać z dorobku OCP, w końcu ponad 11 lat marka "ocp" kręci się w sieci. Musiałem taki tytuł dać a w związku z tym, że nic innego na temat OCP nie mam do napisania to napisałem swoje obserwacje. Na tą frazę mamy dziś 3 miejsce a chcę być na pierwszym.

A co do rozwoju to się z Tobą zgadzam, niedługo rzucę temat w tym dziale i będziemy dyskutować nad rozwojem bo w końcu idzie sezon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było, że mówiłem? Bana już miałem to teraz mi na złość konto usunął. Musiał się nieźle zdenerwować jego "szara eminencja" za to co napisałem :-)

56e01979e91ca_UsuniciekontanaOCP.png.02b

Przynajmniej od wczorajszej publikacji siedzi całymi dniami i usuwa feke'owe konta, ewidentnie robi porządki przed migracją na nowy silnik. Może dzięki mnie OCPki będą miały nowe forum szybciej niż to sobie zaplanował administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent "Bolek" wydał oświadczenie:

56e1ce4608ea3_6051zaserwerrocznie.png.22

Tym razem jest przekonany jest, że typy z branży IT uwierzą, że maszyna która klęka po naporem ruch spamującego kosztuje 500 zł miesięcznie. Za takie pieniądze można wynająć EASY XL G2 z oferty serwerów dedykowanych Homecloud. Serwer w tej konfiguracji umożliwił by funkcjonowanie bez "błędów 503" około setce takim serwisom jak OCP. 2TB miejsca na dysku nie ograniczały by przestrzeni na zdjęcia i pojemności skrzynki odbiorczej. Jak to mówią, za głupotę się płaci. 

Skoro w opublikowanym oświadczeniu jeden z braci deklaruje kwotę 540 zł jako wpływ z "akcja kalendarzowa" gdzie zatem jest pozostały hajs ze zbiórki?

Czyżby mrfazi swój R$owy zderzak sfinansował za naiwność OCPków? Dziwny zbieg okoliczności, tydzień po zakończeniu zbiórki, prawda?

56e1d3c91f9c0_mrfaziizdeerzakzahajszocp.

Czy ktoś ma informacje gdzie są pieniądze forumowiczów?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co drążysz ten temat? Jeśli ktoś powinien dociekać gdzie są pieniądze to raczej użytkownicy OCP, w szczególności ci, którzy dokonali wpłaty. Również proponowałbym zamknięcie tematu OCP i skupienie się na własnym forum bo wygląda to trochę jak "a plose pani!!! bo oni to tam...".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, phpion napisał:

Po co drążysz ten temat?

Lubię droczyć się z Purchawkami. Nawet reagują na to ...

56e1fb59ecb84_poczulemsie.png.f2944def76

... a to co wypisuje jeden z nich robi mój dzień :-D To jest mój gwiazdor po prostu :-) Bądź co bądź to są pierwsze wypowiedzi ojca-założyciela słynnego OCP od 2013 roku nie obejmujące off-topic z 2014.

56e287f871016_coonkurwapie.png.d21729679

17 godzin temu, Lukicrx napisał:

z tym zderzakiem daj spokój

Potwierdzenie przelewu *.pdf od mrfazi by się przydało.

17 godzin temu, phpion napisał:

Jeśli ktoś powinien dociekać gdzie są pieniądze to raczej użytkownicy OCP

Kiedyś moją ciocie chcieli naciągnąć na uzdrawiające kamienie. Wytłumaczyłem jej, że to ściema ratując jej kasę, innych w sieci też ostrzegłem. Taki mój interes społeczny, wtrącam się. Jak się ktoś nie zna to i do Malucha wcisną mu zegary z maxi-dotem za 1200 zł u mechanika Janusza. Ja się znam na serwerach i ostrzegam, że maszyna za 500 zł na miecha nie zachowuje się jak ten szrot na którym stoi forum OCP.

Ten wątek jest właśnie do namawianych do wpłaty użytkowników Octavia Club Polska. Może da im do zrozumienia, że hajs jaki tam wpłacają jest dysponowany na czyjeś prywatne cele i nie na pokrycie kosztów utrzymania takiego malusiego serwisu internetowego.

Ciekawe czy tyle kalendarzy sprzedało by się jakby napisali, że kasa idzie na zderzak dla mrfazi a nie modernizację forum?

56e20012a61ef_celzbirki.png.79f09d8f3c99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret psychologiczny dewianta @Namo opracowany przez twórcę OCP. Tyle to się Purchawa nie upisał od 11 lat istnienia forum. Wklejam tylko fragment bo im się jak zwykle rozjechało, pełna treść tutaj.

56e33c30d7c09_dizgnozanamolnego.png.71db

Okazuje się, że psycholog Purchawa był już proszony o rozliczenie swoich zbiórek pieniędzy w 2013 roku.

56e33fc585df7_rozliczeniepurchawyw2013ro

Wtedy również nie był zadowolony ale w tym roku jak widzimy pod naciskiem będą rozliczenia.

56e34046a0256_bdpotwierdzenia.thumb.png.

Grzeczny chłopczyk :-) Jestem z niego dumny i do tego momentu traktowałem go poważnie ale po tym tekście ...

56e3449cd98ed_ruskieatakuj.png.9c4a92488

... przypomniała mi się akcja jak miałem wpierdol dostać na spontanie w Katowicach. W rezultacie ci co mi grozili stali z rękoma w kieszeni i patrzyli w asfalt bojąc się podnieść chociaż wzrok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namo, po kiego ch... drążysz ten temat? Co Cię to interesi?

Wygląda na to, że jednak żal Ci dupę ściska, że Cię wyjebali z OCP...

A przez Ciebie i te Twoje nagonki na tamto forum człowiek się zastanawia, czy udzielać się tutaj czy tam, bo tutaj, to pal pies - jest wolna amerykanka, ale tam spotykam się ze swego rodzaju ostracyzmem, czyli jak wypowiadam się tu, to już niektórzy rzucają kamieniami. A po co mi to potrzebne? Nie chcę wybierać, bo to nie casting na członka partii politycznej. Bądź co bądź na OCP są miętkie gadki o różnych pierdołach - jest kilku gawędziarzy z którymi mam na pieńku, ale generalnie mam sporo znajomych. A takie napinki powodują że czas wybierać, gdzie pisać, gdzie się udzielać. Podejrzewam, że masz to generalnie w dupie, ale ja nie. Tu i tam są wartościowi ludzie, ale jakoś nikt oprócz Ciebie z tego forum nie angażuje się w walkę z OCP. Co to da, że będziesz sie doszukiwał tego, czy tamtego. To jest prywatne forum i skoro im to pasuje, to nie baw się w Macierewicza i wybuch w Tupolewie. 

Tyle mam w temacie do powiedzenia i nie zamierzam dalej drążyć tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enriquez napisał:

jednak żal Ci dupę ściska, że Cię wyjebali z OCP

To nie to, chyba bardziej chodzi mi o te pomówienia, ataki jakieś czy coś co oni tam wymyślili, że robię. Widać, potrafi to ruszyć człowieka skoro nawet Purchawa po 3 latach niebytu zaczął udzielać się na forum kiedy to samo go spotkało. Nikt nie lubi być pomawiany, szczególnie wśród kolegów i ludzi których zna się na żywo. Nie potrafili ogarnąć hejtu na mnie a teraz uwiera ich moje dochodzenie hajsu za kalendarze. Banów na OCP miałem z 10 przez te 6 lat, był ban to był a po 2 miesiącach schodził. Jakimś tam codziennym "miętkim dyskutantem" nie byłem więc banik krzywdy mi nie robił żadnej. Czasem było warto go dostać żeby tylko napisać komuś co się myśli. Najwięcej to się upisałem podczas afery z Korczykiem, nawet na spoty nie jeździłem a wlepy też nie chciałem.

2 godziny temu, Enriquez napisał:

na OCP ...  mam sporo znajomych

Ja też mam, ściągałem ich stamtąd jeszcze zanim dostałem bana. Wpierw była grupa, potem spot w Katowicach, rozmowy i wreszcie ruszyła domena. Później dostałem bana.

3 godziny temu, Enriquez napisał:

nikt oprócz Ciebie z tego forum nie angażuje się w walkę z OCP

Ja nie walczę z OCP. Przez te ich częste problemy z serwerem kiedy miałem bana zostałem pomówiony o jakieś ataki. Przez niekompetencję, niegospodarność w dziedzinie IT braci z Warszawy ja stałem się "chujem" dla ludzi z OCP. Powiązali mnie z tą sprawą nie weryfikując autentyczności tych doniesień i co było powodem klękającego serwera. Pierwszy donosił oczywiście Biszczu, bo wiem, że wie, że ja wiem, że sprzedał dwójkę z własnoręcznie kręconym licznikiem. On rozpętał tą plotkę. Byłem przekonany, że modernizacja serwera zatrzyma pierdolenie na mój temat. Nawet spamem który wysłałem z własnego serwera pomagałem zbierać hajs na ten cel. Było to w styczniu, teraz jest połowa marca 2016 , OCP dalej jest na prehistorycznej maszynie, kolokowanej za 500 zł na m-c na skrypcie opracowanym 13 lat temu. Forum nadal łapie "503", winę zwalają na mnie, piszą "Namo cwel" a ty musisz...

3 godziny temu, Enriquez napisał:

wybierać, gdzie pisać, gdzie się udzielać

Zrobili sobie ze mnie wyimaginowanego wroga.

3 godziny temu, Enriquez napisał:

nie zamierzam dalej drążyć tego tematu

Ja jeszcze powiercę, może po 11 latach doczekamy się wreszcie rozliczenia hajsu zbieranego od forumowiczów, dowiemy się gdzie hajs za kalendarze i jakiego to potwora wynajmują Purchawki za te 500 zł na miecha.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo a Ty ile wpłaciłeś, że tak się dopominasz o rozliczenie? Ja mam zakupiony kalendarz i o dziwo spełnia swój obowiązek :-D 

Popieram wypowiedź @phpion, chyba strasznie Ci na odcisk nadepnęli, że tak latasz wokół nich jak kot z pęcherzem xD

Temat zderzaka mrfazi - żenada, dno den najgłębszych, itd, itp.... Trzymaj fason, chyba że to właśnie twój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filo napisał:

Ty ile wpłaciłeś, że tak się dopominasz o rozliczenie?

Nic nie wpłaciłem. Hajs z dystrybucji kalendarzy miał iść na modernizację forum a nie tylko na produkt który wisi na ścianie. Już gdzieś w 2012 roku chciałem pomóc w rozwoju forum OCP, nie tylko finansowo ale Maicroft wywracał oczami i gówno z tego wyszło. Nie jestem frajerem żeby wspierać stary serwer za takie duże pieniądze. To tak jakby mi kazano płacić abonament za telefon zgodnie z cennikami sprzed nastu lat. Cena za minutę połączenia to 3,45 zł, bez naliczania sekundowego, internet w prędkości GPRS 11,45 zł za 100Kb z telefonem z monochromatycznym ekranem wielkości cegły. Pamiętasz taki abonament, kiedyś takie były? Takiego typu umowę na serwer pod forum ma dziś Purchawka i beczy, że dużo go to kosztuje. Wychodzi na to, że hajs z kalendarzy połknął abonament i chuj będzie z modernizacji, serwer będzie się dalej wieszał a winę tępe dzidy nadal będą zwalać na mnie.

1 godzinę temu, Filo napisał:

Popieram wypowiedź

Też popieram wypowiedź @phpion, bardzo mnie uraziło kiedy oskarżali mnie o coś czego nie zrobiłem. Nie polecam, chujowe uczucie.

1 godzinę temu, Filo napisał:

Temat zderzaka mrfazi - żenada, dno den najgłębszych, itd, itp....

Również tak uważam, pomawianie kogoś o coś na co nie mamy dowodów jest słabe. Ciekawe czy chociaż przez minutę poczuł się tak jak ja kiedy rzucał oskarżenia w moją stronę. Jak będzie mądry wyniesie z tej lekcji nauczkę i zanim oskarży kogoś o gwałt tylko dlatego, że ten lubi blondynki zastanowi się dwa razy.

1 godzinę temu, Filo napisał:

Trzymaj fason

Staram się chociaż czasem puszczają emocje. Dobrze, że chociaż próbujecie mnie gasić żebym głupot nie narobił.

56e42bc2ebe85_prywatasprawa.png.9be41ef4

Dziękuję :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo Przychodząc na to forum, tak jak i będąc użytkownikiem ocp ważne jest dla mnie, aby dzielić sie informacjami o naszych autach. Pomagać sobie, rozmawiać i dzielić sie pasją do motoryzacji.  

Osobiscie mam w dupie co kto komu i za ile. Takie sprawy powinieneś @Namo załatwiać osobiście za pośrednictwem innych źródeł a nie tu. To jest forum Skody a nie prywatny "cyrk".

Tyle mam do powiedzenia. 

Edytowane przez Ralf (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo juz sie gubie w tym wszystkim - jestem teraz na octavia.team czy na ocp? Wez sie zdecyduj. Zaloz jeszcze temat dot. forum skody, fabii, superb itp. :-/ A moze to ocp jest jak pierwsza milosc, ktorej sie nie zapomina ... :-D Masakra jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Namo napisał:

To nie to, chyba bardziej chodzi mi o te pomówienia, ataki jakieś czy coś co oni tam wymyślili, że robię.

Pomówienia to teraz Ty uskuteczniasz: że administracja forum przywłaszczyła pieniądze za kalendarze nie wywiązując się z obietnic na co zostaną przekazane, bezpośrednio wskazujesz konkretnego użytkownika, którego podejrzewasz o sfinansowanie z tych środków zakupu zderzaka.

19 godzin temu, Namo napisał:

Ja nie walczę z OCP. Przez te ich częste problemy z serwerem kiedy miałem bana zostałem pomówiony o jakieś ataki. Przez niekompetencję, niegospodarność w dziedzinie IT braci z Warszawy ja stałem się "chujem" dla ludzi z OCP. Powiązali mnie z tą sprawą nie weryfikując autentyczności tych doniesień i co było powodem klękającego serwera.

Wybacz, ale wszystko wskazuje właśnie na Ciebie. Wyjebka z OCP, rozkręcanie własnego forum, próba przejęcia frazy "ocp" w Googlach, kradzież adresów mailowych użytkowników OCP, spam mailowy, znajomość technik uwalania konkurencji w SEO itd. Wszystko to niestety składa się w całkiem logiczną całość i dziwnie zbiega się czasowo. Komu innemu mogłoby zależeć na ograniczeniu dostępności forum OCP? Imigrantom? Nie twierdzę, że za tym wszystkim stoisz właśnie Ty, ale sporo na to wskazuje.

19 godzin temu, Namo napisał:

Byłem przekonany, że modernizacja serwera zatrzyma pierdolenie na mój temat. Nawet spamem który wysłałem z własnego serwera pomagałem zbierać hajs na ten cel.

Kruca bomba, masz nas za idiotów? Pomagałeś zbierać pieniądze? Przecież wiadomym jest, że nie o to Ci chodziło, a o kolejną reklamę własnego forum. Nie wciskaj proszę więc kitu, że miałeś szczere intencje wsparcia OCP.

7 godzin temu, Namo napisał:

Też popieram wypowiedź @phpion, bardzo mnie uraziło kiedy oskarżali mnie o coś czego nie zrobiłem. Nie polecam, chujowe uczucie.

Uraziło :) dowaliłeś tym tekstem! No widzisz, a tak samo oskarżasz @mrfazi o ten głupi zderzak. Nie chce mi się wierzyć, by był takim debilem (jeśli czyta to @mrfazi to przepraszam za ten zwrot) żeby jawnie przywłaszczyć pieniądze i jeszcze publicznie się tym chwalić.

Dnia 3/11/2016 at 22:46, Namo napisał:

... przypomniała mi się akcja jak miałem wpierdol dostać na spontanie w Katowicach. W rezultacie ci co mi grozili stali z rękoma w kieszeni i patrzyli w asfalt bojąc się podnieść chociaż wzrok.

Siejesz postrach i pszenicę.

Nie spodziewam się żeby mój post długo przetrwał, pewnie zostanie stosunkowo szybko usunięty. No chyba, że mnie zaskoczysz i się do niego ustosunkujesz. Wczoraj jednak usunąłeś mój post, w którym prosiłem Cię o nie wyrywanie zdań z kontekstu podczas cytowania mnie zmieniając tym samym przekaz wypowiedzi. Swój post wyedytowałeś jednak równocześnie usunąłeś mój. Dlaczego? Żeby nie burzyć wizerunku swej zajebistości?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2016 at 17:52, Ralf napisał:

ważne jest dla mnie, aby dzielić sie informacjami o naszych autach

W sumie taki był plan, dałem się przyłapać na zboczeniu z kursu.

Dnia 12.03.2016 at 21:58, madison napisał:

ocp jest jak pierwsza milosc, ktorej sie nie zapomina ...

Oj tak :-)

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

Pomówienia to teraz Ty uskuteczniasz

No tak, taki miałem zamiar, może to nauczy administrację OCP, że hejty personalne na osobę warto ucinać bo ich może spotkać to samo. Pomawianie mnie o ataki prowadził Janusz Biszczu, reszta administracji klaskała mu uszami a forumowicze wierzyli. Gość który nie ma nawet antywirusa na osobistym komputerze i OCPki ratowali go bo mu malware podmieniał linki w schowku na jakieś phishingowe url-e. wydał opinię kto jest autorem ataku sieciowego.

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

Wybacz, ale wszystko wskazuje właśnie na Ciebie.

No właśnie :-) Dlatego propsowałem tą modernizację bo przez ten ich stary serwer zostałem wydupiony z OCP i oskarżony o te ataki DDoS. Jakby serwer działał poprawnie to nawet nikt by nie zauważył, że buchnąłem maile. Adresy e-mail są widoczne dla każdego forumowicza, ustawia się to w panelu użytkownika. Ci użytkownicy, których adresy e-mail posiadam ustawili jego widoczność i tym samym zgodzili się aby każdy miał do niego dostęp. Ja też miałem widoczny. Powstanie forum Octavia.team było zaplanowane wcześniej, pisałem wyżej.

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

Komu innemu mogłoby zależeć na ograniczeniu dostępności forum OCP?

Zapewne temu samemu któremu zależało żeby to samo działo się z naszym forum. My też byliśmy atakowani i nadal jesteśmy. Nawet nie podejmuję się ustalenia kto za tym stoi bo nawet biegli sądowi nie potrafią tego zrobić. Dobrze, że na OCP mamy Janusza Biszczu który jest lepszy od biegłych sądowych i wytypował mnie, normalnie haker Bonzo. Nie jestem również idiotą, dzięki OCP stworzyłem grupę i nie miał nikt nic przeciwko, że tam ją promowałem. Tak samo miało być z Octavia.team, po cichutku miałem zbierać ekspertów z serwisu matrymonialnego na ten i tu zrobić mekkę skodziarzy. Zdupiony serwer od Purchawy wszystko zepsuł, teraz @Enriquez musi wybierać gdzie się udzielać. Oba fora mogły by istnieć koło siebie bez tego dymu. Nie miałem tego w planie, serio, nie jestem idiotą.

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

Pomagałeś zbierać pieniądze? Przecież wiadomym jest, że nie o to Ci chodziło

Pomagałem. Szkoda mi było gościa bo spamił ręcznie gdzie tylko mógł żeby tylko uzbierać na tą modernizację.

56e5768343895_mrfaziawysykaspamu.thumb.p

Oni mieli by działające forum a ja święty spokój. W życiu nie ma nic za darmo to w wysyłce znalazła się również moja reklama. Teraz też mi go szkoda. Urobił się żeby zmodernizować to forum a Purchawa napisał mu "spierdalaj".

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

No widzisz, a tak samo oskarżasz @mrfazi o ten głupi zderzak.

On pierwszy zaczął oskarżać. Ja też nie jestem debilem.

Dnia 12.03.2016 at 23:26, phpion napisał:

Wczoraj jednak usunąłeś mój post, w którym prosiłem Cię o nie wyrywanie zdań z kontekstu podczas cytowania mnie zmieniając tym samym przekaz wypowiedzi. Swój post wyedytowałeś jednak równocześnie usunąłeś mój. Dlaczego? Żeby nie burzyć wizerunku swej zajebistości?

Nie, po prostu twoje upomnienie mnie, że za wąsko Cię zacytowałem i zepsułem kontekst potraktowałem jako komunikat techniczny w stylu "link nie działa", "zrobiłeś literówkę", "pisz poprawnie" czy coś takiego. Takie upomnienia usuwamy z wypowiedzi po poprawieniu tego na co użytkownik zwrócił uwagę. Nie miałem zamiaru manipulować Twoją wypowiedzią podczas cytowania lub wpływać na swoją zajebistość :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Namo nie nazywaj braci Piotr i Paweł, że są "Januszami" hostingu. Serwer na którym stoi OCP to hosting dla siedmiu na dzień dzisiejszy serwisów internetowych.

http://whois.domaintools.com/octaviaclub.pl

ip:80.72.43.146 - Bing

56f3bbc3e2376_screenshot-whois.domaintoo

Między innymi są to

:: Strona Gna

Olivia Konicka Photography -

KPMultimedia Katarzyna Purchalak | Event Photography & Film Production

a do nie dawna również dla

Klub mionik turystyki kamperowej - CamperTeam :: Strona Gna które przeniosło się na nową maszynę bo leciwy serwer nie wyrabiał. Wygląda znajomo, prawda? Stary silnik phpBB by Przemo, podobna budowa ale finansowane przez Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej a nie "cegiełki".

Nie jest prawdą wiec, że całe 500 zł idzie na utrzymanie Forum OCP. Tyle kosztuje cała maszyna a jak widać nie jest ona na wyłączność pod to forum. Szacuję, że na tej maszynie może być z 10 zarabiających stron internetowych, wystarczy wtedy podzielić koszt wynajmu całego tego bajzlu na wszystkich i już miesięczna składka na hosting dla forum ocp kręci w granicach 50-100 zł. Z cegiełek do ogarnięcia.

Moim zdaniem darowizny przez paypal czy te zbiórki kalendarzy to wyraz finansowego uznania dla wkładu administracji w rozwój klubu OCP a nie na modernizację czy pokrywanie jakichś wielkich kosztów serwera.

cya

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DelKon napisał:

Nie jest prawdą wiec, że całe 500 zł idzie na utrzymanie Forum OCP. Tyle kosztuje cała maszyna a jak widać nie jest ona na wyłączność pod to forum. Szacuję, że na tej maszynie może być z 10 zarabiających stron internetowych, wystarczy wtedy podzielić koszt wynajmu całego tego bajzlu na wszystkich i już miesięczna składka na hosting dla forum ocp kręci w granicach 50-100 zł. Z cegiełek do ogarnięcia.

Moim zdaniem darowizny przez paypal czy te zbiórki kalendarzy to wyraz finansowego uznania dla wkładu administracji w rozwój klubu OCP a nie na modernizację czy pokrywanie jakichś wielkich kosztów serwera.

cya

no coraz ciekawiej O.o, a propos Januszy, znam kilku i to bardzo fajni ludzie, także nie podoba mi się nazywanie kogoś Janusze, Mirkiem czy jakkolwiek inaczej w kontekście zadrwienia z jego osoby, taka luźna dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukicrx to tylko taki slang internetowy. Miraski i Mirabelki są na Wykopie i to są takie życiowe przegrywy. Janusze to takie typowe .... chyba cebulaki ... z takimi nieporadnymi zachowaniami. Ja również znam fajnego Mirka z Buczkowic i mądrego Janusza z Żywca. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team