Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Namo , spokojniej :-). Zadaliśmy pytania administracji i cierpliwie czekamy na odpowiedź dopiero 3 dni B-|.

Dopóki nikt z tamtej strony nie wypowiedział się, nie ma co wytaczać takich ciężkich dział... bo znowu się zrobi niepotrzebny dym...:-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się @Namo w kwestii tego, że przejście na nowszy silnik powinno się zlecić fachowej firmie. Samemu (jeśli się na tym nie zna) to sobie można zmienić skórkę, a nie migrować na inny silnik. Jak widać przez te kilka miesięcy nauka (na błędach?) nie przyniosła efektu. Zastawianie się tym, że forum zawiera sporą ilość adresów mailowych jest dla mnie śmieszne. @Namo napisał w sumie, że w szanujących się firmach obowiązuje klauzula poufności.

Tak na marginesie, bo to nie moja sprawa bo się do tego nie przyłożyłem, ale w tym momencie powinny odezwać się te osoby, których wpłaty poszły na modernizację forum. Na co? Na opłacenie czasu Purchawy? Swego czasu @Namo poruszał tą kwestię za co został objechany (w tym i przeze mnie) - mesjasz jakiś czy co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

imo jest dużo za późno żeby ratować OCP. to już dawno jest rynsztok. Ratują go tylko jeszcze ludzie , którzy do tego wniosku jeszcze nie doszli (bo są za krótko, lub nie trafili na któregoś z boskich moderatorów/adminów)


A jak ktoś sie łudzi, że których z Purchalaków ogarnie temat engine'u w jakiś sensowniejszy sposób to jest naiwny. Całość od dawna jest tylko łatana, a reszta toczy się siłą rozpędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lec napisał:

 OCP. to już dawno jest rynsztok.
 

@lec , ty się tak z tym rynsztokiem nie rozpędzaj...O.o Powiedz to ludziom w trójmieście, tutaj OCP to siła i moc:-) a z tego, co się orientuję, są rejony w tym kraju, gdzie jest podobnie...:-P

Natomiast, jeśli chodzi o "działania" i "zaangażowanie" braci P. to czas jak narazie pokazuje, że zarówno @Namo jak i ty macie rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, klarus napisał:

tutaj OCP to siła i moc

Porobiły się takie wysepki gdzie klubowicze jeszcze coś działają, trójmiasto, częstochowianie, spoty katowickie i z nowej inicjatywy tarnowskie. OCP to nie phpBB modified by Przemo tylko ludzie którzy spotykali się pod jakimś tam adresem internetowym i w plenerze. Szkoda, że ich obsługa IT wygasła mimo sowitych napiwków. Mimo przeciwności zaangażowanie jest niesamowite, nie przypuszczałem, że po ostatniej wtopie z hajsem ruszy w ogóle projekt Kalendarza OCP 2017.

Ale trzeba mieć tupet żeby Administratorr, sprawca agonii OCP miał czelność pisać jeszcze takie ironie przy kolejnej klubowej inicjatywie.

maicroft i zderzak faziego.png

Widać, że mają niezłą bekę z tych co uwierzyli, że coś pójdzie w stronę poprawy funkcjonowania forum i klubu. Założyciele dawno się ewakuowali, w ostatnim czasie Biszczu pod pretekstem choroby członka rodziny dał dyla. Został tylko śmieszkujący Administratorr :-)

Jak to mówią, ostatni gasi światło ... tu już nie wstawię uśmiechniętej emotki na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po 7 miesiącach w googlowym niebycie forum OCP wraca do wyników wyszukiwania na "swoje" frazy. Forum nie pokazywało się w Google po tym jak Purchawy nieudolnie próbowali bronić się przed spambotami i DDoSami które nas również chciały sponiewierać. Nie sprawdziło się wycinanie numerów IP i doprowadziło do "wylania dziecka z kąpielą". Przez tą blokadę do forum często nie mieli dostępu zwykli użytkownicy oraz "gość" najważniejszy czyli googlebot. Doprowadziło to do wyindeksowania octaviaclub.pl i spadek nawet oczywistych pozycji.

23 czerwca 2016 nastąpił przełom, po ponad pół roku wreszcie ktoś wykonał krok w przód w swoich "kuluarach". Jakże mały to krok dla kogoś z branży IT a wielki dla nieudolnej administracji ocp.

zaangażowanie Purchawy.png

Portal użytkowników Skoda Octavia od tego dnia korzysta na najpopularniejszego i darmowego sytemu fitrowania ruchu, czyli Cloudflare. Purchawka wyłączył swoją mizerną "czarną listę IP" i googlebot pod długiej przerwie mógł wreszcie wejść na forum. Brawo!

ocp na cloudflare.png

Jest to przełom, ktoś niedoceniony "poza  forum" znalazł czas aby założyć konto na w chmurze i skonfigurował domenę. Zajęło mu to zaledwie kilkanaście minut o czym można przekonać się na tym filmie. Czynność którą należało wykonać w grudniu 2015 roku dopiero teraz doczekała się realizacji. Niewątpliwie ojcem sukcesu jest Bili, którego porady zostały wysłuchane.

brawo Bili.png

Martwi mnie tylko następca Biszcza, maksiu jeżdżący Rapidem 1.2 TSI który w swej mądrości stara się wszystkich przekonać, że problemy z forum to wina wszystkich w koło tylko nie właścicieli serwera. Typowa propaganda która ma na celu "odwrócenie kota ogonem". Bardzo jest mi przykro i denerwuje mnie, że znów jakiś typ pomawia mnie o "gwałt na 12-latce".

Skoro ochrona najczęściej spamowanego skryptu jakim jest phpBB modified by Przemo zajęła Purchawie pół roku to na modernizację OCPki jeszcze poczekają.

purchawa deal.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem wszystkie te 4 strony poświęcone forum OCP. Nie chcę nawet próbować kogokolwiek obrażać, ale powiem jedno. Faktycznie forum OCP "utknęło" w martwym punkcie. Od kiedy tam się zarejestrowałem (2011r) nic się nie zmieniło. Doceniam wiedzę tamtejszych użytkowników - niektórych wiedzę cenię jako bardzo pomocną, ale fakt jest taki, że administracja nic nie robi aby inwestować w rozbudowę serwera, ulepszać go, zmieniać szatę graficzna, etc.

Wcześniej (od 2006r) byłem (i nadal mam profil) na forum http://mb201-124.eu/ i tam administracja działa na rzecz forum i jego ulepszania. Pamiętam że to forum miało szatę jak obecne OCP a teraz taka jak jest. Tam faktycznie składałem się na poprawę jego działania, bo widziałem efekty tych składek.

Przyznam że nie składałem się na "cegiełki" dla OCP, ale jak mam to zrobić, skoro do tej pory użytkownicy którzy wnieśli takowe, nie doświadczyli jego ulepszania z tych składek...

OCP to w/g mnie ogromne forum, jest w nim potencjał i życzę sobie a także wszystkim którym zależy na jego istnieniu żeby trwało, rozbudowywało się i nadal służyło nam - jego użytkownikom...

Zaprawdę powiadam Wam: Mniej jadu a więcej działania na rzecz takiego dobrobytu jakim jest społeczność i forum OCP.

Edytowane przez Rosomak (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Superbclub, gdzie jestem moderatorem notabene - nie mamy administratora a życie jakoś płynie. W razie "W" mamy i tak miejsce awaryjne.

Taki stan trwa już trzeci rok. Więc to nie jest tak, że na siłę trzeba coś zmieniać, bo komuś się tak podoba. Pomijam jakieś tam wpłaty na modernizację - co tam się dzieje - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za forami samochodowymi problem jest taki, że ich założyciel może zmienić wozidło i naturalną koleją rzeczy jest brak dalszego zainteresowania poprzednią marką auta jakim się poruszał. Purchawy już nawet Skodą nie jeżdżą jak i większość współtwórców tej społeczności. Przecież nie pojadą Volvo albo Subaru na spota Octavia Club Polska. Co ich też interesuje dudniąca belka w Octavii 3? Ogień zgasł, zapał się wypalił i to jest zrozumiałe. Jeżeli już mają wywalone na skrypt w domenie octaviaclub.pl który zebrał przez 12 lat taką chmarę właścicieli Skody Octavia to dlaczego nie przekażą obowiązków grupie OCPków z branży IT której się chce rozwijać forum? Taką ma politykę, to jest "piaskownica" KingDzongPurchawy o czym świadczy wypowiedź chyba z 2013 roku kiedy jakiś gość napierał na rozwój i tworzył swoje forum octavia3.com.pl, co mu w rezultacie nie wyszło.

KingDzongPurchawa2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rosomak - AMEN!!!

@Namo - Siejesz zamęt i pszenicę. Z tego co wiem to nadal jeden z Purchaw ma kurę na masce. Masz swoje forum? To się nim zajmij a nie próbujesz wcisnąć się tam gdzie Cię nie chcą. Afera ze zderzakiem za składki na kalendarze, ciągłe przezywanie Purchaw, wyszukiwanie i wysysanie z palca opowieści dziwnych treści. Żenada.

Jak tu można usunąć konto z tego forum nienawiści skierowanego ku OCP?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Filo napisał:

Jak tu można usunąć konto z tego forum

Nie da się, czekaj na kartkę z życzeniami bożonarodzeniowymi :-)

37 minut temu, Filo napisał:

Afera ze zderzakiem za składki na kalendarze

Bardziej afera z kasą na modernizację zbieraną przy okazji dystrybucji Kalendarzy OCP 2016 która jak na razie nie doczekała się rozdysponowania zgodnie z przeznaczeniem. O złych intencjach odbiorcy kasy może świadczyć usunięcie wątku w którym zapewniali, że modernizacja będzie przeprowadzona. Wiesz, na OCP nikt nie będzie się upominał bo wyrwie bana i już nie zapyta jaka żarówka jest w lewym kierunkowskazie O2. Już jest lipiec a ...

16 godzin temu, Rosomak napisał:

forum OCP "utknęło" w martwym punkcie

37 minut temu, Filo napisał:

forum nienawiści skierowanego ku OCP

To nie tak, mam szacunek do prawdziwych OCPków. To normalne, że na forum OCP nie powinna istnieć krytyka działań administracji ani jakieś zrywy w stronę polepszana funkcjonowania skryptu bo jak wiadomo większość takich wypowiedzi jest kasowana i nagradzana "czerwonym krawatem". Nie są one po myśli Purchawy. Dlatego większość wyrolowanych przy datkach na modernizację woli się nie upominać dla świętego spokoju. Tutaj panuje wolność wypowiedzi więc mogę pisać, Wy również.

18 minut temu, klarus napisał:

Bo cię OCP na google wyprzedziło...

Prawda, chciałbym mieć takie 12-letnie forum, samo się pozycjonuje, wystarczy tylko nie blokować googlebota i wszytko samo się robi. Może kiedyś będzie mi dane kupić domenę octaviaclub.pl wraz z dorobkiem linków. Octavia.team pozycjonuję ostrożnie, nie napalam się bo jak wiadomo w branży SEO szybkie działania mogą prowadzić do filtra w wynikach wyszukiwania. Pomalutku i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filo napisał:

Takie supernowoczesne forum i nie ma możliwości usunięcia konta?

No już tak nie ironizuj strasznie. Przyda Ci się to konto :-)

Nie wmawiaj mi, że ...

5 godzin temu, Filo napisał:

próbujesz wcisnąć się tam gdzie Cię nie chcą

bo tak nie jest. Zrozumiałem Twoją wypowiedź, że próbuję wcisnąć się na forum OCP, o to Ci chodziło? Jeżeli taki kontekst ma Twoja wypowiedź to muszę ją zdementować. Należę do grupy osób które są zniechęcone udziałem w tym co dzieje się na forum obecnie. Od zamykania wątków zakładanych przez nowych forumowiczów i odsyłanie do tej beznadziejnej "szukajki" włącznie a skończywszy na wałach związanych ze ściepą na modernizację. O tym, że forum OCP stało się siedliskiem dyskutantów których 90% wypowiedzi nie dotyczy nawet motoryzacji to już nie chce mi się pisać.

Długo starałem się zrozumieć klimat OCP ale nie ogarniałem i odpaliłem Octavia.team, ileż można?

5 godzin temu, Filo napisał:

ciągłe przezywanie Purchaw, wyszukiwanie i wysysanie z palca opowieści dziwnych treści

Kiedyś wspólnie na OCPkami demaskowaliśmy wałki w motoryzacji, kręcenie liczników było traktowane z pogardą i wszelkie sprawy oszustw były wyciągane celem informowania potencjalnych poszkodowanych. Nie wiem jak chcesz nazwać zachowanie gościa który obiecał, że wyklepie auto, wziął kasę a fura po pół roku nadal stoi na placu zakurzona? Daj mi jakiś pomysł jak mam do tego podejść. Póki co chcecie mi przekazać ...

5 godzin temu, Filo napisał:

Masz swoje forum

... nie wtrącaj się. Będę się wtrącał tak jak wtrąciłem się w kręcony licznik Biszcza i udało mi się poinformować nabywcę o faktycznym przebiegu Octavii jaką kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo swoją postawą i swoimi wypowiedziami w tym wątku mnie osobiście zniechęcasz do utrzymywania konta na tymże forum o czym byłeś skrupulatnie informowany negatywnymi odpowiedziami na swoje 'pomówienia'.

Moja wypowiedź 'Masz swoje forum (...)' miała raczej na celu skierowanie twojej uwagi na własną działalność a nie na szerzenie czarnego PR'u wobec forum OCP.

O.o A co mnie w tym wszystkim interesuje licznik Biszcza? Dawna historia. Chciałeś kogoś ostrzec przed zakupem i zrobiłeś to? Fajnie jeżeli twoje intencje były szczere i miałeś dowody.

I proszę Cię, zachowaj się jak na mężczyznę przystało - przełknij i żyj dalej. Nie oglądaj się na OCP. A jeżeli sprawa tego forum aż tak głęboko siedzi Ci w sercu zacznij pisać bloga jak Marysia Mostowiak. Może kiedyś będzie z tego książka.

EOD

PS.

Wszelkie moje wypowiedzi na tym forum nie miały na celu obrażenia kogokolwiek. Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich wypowiedzi w sposób inny niż ich pierwotny i zamierzony sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Filo napisał:

szerzenie czarnego PR'u wobec forum OCP

To to co ja piszę to nie nie dotyczy ludzi formujących stowarzyszenie/społeczność/grupę pod nazwą Octavia Club Polska/OCP tylko dwóch typów z Warszawy który wykorzystują naiwność tych co nie znają się na zagadnieniach webowych. Mimo, że już nie mam konta na forum.octaviaclub.pl to jestem jak najbardziej za tym aby ludzie tam spotykający się dostali to co chcieli za kasę którą zebrali. Przez 12 lat OCP urośli do miana największej motoryzacyjnej społeczności w internecie oraz poza nim. Jak psu miska należy im się szacunek za to, jak działali przez te długie lata, spoty, zbiórki charytatywne, masa tutoriali i pomocy motoryzacyjnych. Teraz zażyczyli sobie uzasadnioną modernizację, zebrali nawet hajs na ten cel i zostali odesłani z kwitkiem, pisząc delikatnie. Mnie też w to wmieszali bo kiedy forum im klękało obwiniony zostałem ja. Mam nadzieję i widzę, że dzięki temu wątkowi przekonałem niektórych, że oskarżenia jakie rzuca w moją stronę administracja OCP są bezpodstawne a przestoje forum są tylko wynikiem nieudolności zarządzających nim. Miałem się nie odzywać w temacie i dać się dalej poniewierać przed moimi kolegami na forum na którym mnie zbanowali? Tak miałem zrobić, zamknąć ryja i dać się oczerniać?

Nie życzę sobie żeby jakieś Purchawki chlające wino z Ormianami, korektor liczników a dziś też janusz z Rapida obwiniali mnie, że im stary gniot nie działa. Robią to bez skrępowania wśród ludzi których znam z OCP a oni mnie nawet osobiście.

19 godzin temu, Filo napisał:

zacznij pisać bloga

Przecież już piszę bloga o OCP, cztery strony nadrukowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team