Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Raccoon

octavia 3 Przegląd w O3 RS 2.0 TDI

Recommended Posts

A więc zastanawiam się jak do sprawy podejść. Według komputera przegląd powinienem robić co 30 tyś lub 2 lata. Wydaje mi się że jest to zbyt duży okres... Co Wy o tym sądzicie?

Reklamy dla niezalogowanych

I mi sie tak wydaje że to przesada totalna... 20 jeszcze może bym zrozumiał ale nie 30... wymieniam olej po 15 i kropka. Wymienię olej w aso ale dam im swój olej co o tym sądzicie?

Podobno motul to najczęściej podrabiany olej i zakup w legalnej sieci dystrybucji niczego nie gwarantuje, sam zalewałem od kilku lat, ale teraz rozważam przejście na coś mniej popularnego...

• Lubię to 1

401 KM / 500 Nm

No, jak kupiłem Motula to oklejony był hologramami, plombami jakby to był najnowszy singiel Michaela Jacksona.

baner.gif

Podjadę do Niedziałka dobiorę olej i wymienię go w aso razem z filtrem oleju czy coś poza tym wymieniać?

Weź olej SPECIFIC, bo jest to typowo olej do grupy VAG-a. Pan w sklepie pewnie zaproponuj Ci X-Clean, bo jest to bardziej uniwersalny olej (spełnia normy olejów zalecanych przez inne grupy producentów), natomiast Specific jest do grupy VAG-a. 

• Lubię to 2

@Raccoon olej wymieniaj co 15tys km tak jak Ci koledzy radzą. Też mam TDI i zmieniałem na Motula Specific 504.00-507.00. Do serwisu możesz jechać ze swoim olejem.

Edytowano przez zyga_wr
  • Lubię to 1

Nie wiem skąd takie info o Motulu, ale na Motulu jeździ większość samochodów w RSMP , oczywiście nie na tym co do użytku drogowego ale jakby był podrabiany to by nikt na tych olejach nie jeździł bo by się zawodnicy bali po prostu , zarżnąć taki silnik do sportu to moment a koszty trochę wyższe także jak dla mnie to jakaś nieprawdopodobna historia

Coś o tym nawet w compsporcie wspominali i jeszcze gdzieś czytałem i słyszałem, stad napisałem PODOBNO...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

401 KM / 500 Nm

No być może, ale żeby się takie podróby trafiły w autoryzowanej sieci sprzedaży to nie wierzę, a że na Allegro to owszem, no ale jak coś normalnie jest po 100 a okazja za 70 to coś w tym być musi, zawsze, nie ma Mikołaja 

Edytowano przez Rabiks
Powód edycji: Ortografia

Dmucham na zimne, i dlatego albo jednak kupię jak zwykle motul speciffic w LucArt, albo jakiś inny mniej popularny, zobaczę.

Decyzję muszę podjąć niebawem :)

401 KM / 500 Nm

14 minut temu, devil napisał:

a  castrol edge??

Castrol ma słabe opinie, większość nie poleca.

401 KM / 500 Nm

Bo to nie jest kwestia narzekania, zapewne niejeden przejeździ 300 tys. km zmieniając olej na castrola z beczki co 30,5 tys. km i nie będzie miał problemów.

Ale zarówno w necie, jak i wśród tunerów, z którymi rozmawiałem (dwóch ;)), po prostu nie jest polecany.

Sam mam pakiet przeglądów i co drugą wymianę ląduje u mnie castrol edge long life 5w30 - na całe 8-9 tys. km :)

401 KM / 500 Nm

Witam czy miał ktoś do czynienia z Holenderskim olejem o nazwie KROON OIL 

Podobno jest to mała rafineria produkująca olej do F1 mało znane w Polsce ale w Holandii wszyscy to leją 

Olej nie jest zbyt drogi i popularny  więc nie ma problemu z podrabianiem 

olej do TDI 

https://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/367/helar-sp-5w-30-ll-03/648/

Dnia 7.07.2016 at 00:16, Enriquez napisał:

dobrze by było coś dostać do DSG...

Podobno ten olej jest dobry do DSG.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.