Skocz do zawartości

Czym się różni wydech w RS 230 od tego w zwykłej RSce?


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hubee napisał:

@matys on mial taki i taki. :)

dokładnie

52 minuty temu, Lukicrx napisał:

Ja się w końcu zmobilizuję i nakręcę filmik jak działa wydech z modem z zaworami, zrobi się sucho i obiecuję taki materiał.

dobrze by było, bo ja na pewno będę chciał robić wydech i każda nowa opcja jest warta zastanowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wydech daje mi tyle samo frajdy co 400 koni :)

wydech to mod z tych wymaganych, klapka sie przydaje jesli jezdzisz z zona/dziecmi, bo szerszy wydech moze byc uciazluwy na dluzsza mete dla osob siedzacych z tylu

ja juz mam z rok wydech mg i nadal sie jaram, w tym tygodniu bylo po -15 a ja z opuszczona szyba (nie calkowicie jak latem :D) smigam do sklepu, bo uszy tez musza miec cos od zycia =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anomal napisał:

u mnie wydech daje mi tyle samo frajdy co 400 koni :)

wydech to mod z tych wymaganych, klapka sie przydaje jesli jezdzisz z zona/dziecmi, bo szerszy wydech moze byc uciazluwy na dluzsza mete dla osob siedzacych z tylu

ja juz mam z rok wydech mg i nadal sie jaram, w tym tygodniu bylo po -15 a ja z opuszczona szyba (nie calkowicie jak latem :D) smigam do sklepu, bo uszy tez musza miec cos od zycia =D

a jaki masz tlumik?podasz namiary i cene?;)z gory dzieki!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgmotorsport.pl

napisz im maila to Ci podadzą cenę, ja mam od nich downpipe + kompletny wydech z jedną klapka

oni się cenią, @maro będzie może miał na mailu wycenę od nich, nie pamiętam ile ale koło 7 tys chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, domoko napisał:

cały układ wydechowy chyba jest mi nie potrzebny

Mi też. W GTP powiedzieli, że puchy z tyłu są wystarczająco przelotowe pod stage 2, dlatego robię tylko przód za 1500 zł. Nie zależy mi na darciu japy więc klapek nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro napisał:

do stage 2 fakt, wystarczy

Mi starczy, a jak będzie mi mało to tył też się zrobi. Takiej wersji jeszcze nie słuchaliśmy, sprawdzę jak będzie chodził stage 2 z połówką wydechu za 1,5k i będziemy wiedzieć.

2017-01-12 13.04.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer katalogowy prawej osłony termicznej tłumika co zachodzi na koło zapasowe i czy jest jeszcze jakaś osłona pod tłumikiem ? Bo odwleka mi sie temat z tym ale na pewno ruszę z tematem w następnym tygodniu. Tylko chce zamówić te osłony zeby wyglądało jak w seryjnej benzynie. I założyć przy robieniu wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.01.2017 at 14:15, matys napisał:

@mattRS  Z 230? A nie z MG przypadkiem? co @anomal od niego przejął?

Słuchajcie, otóż wymieniając wydech w RS na ten z RS230 nie uzyskacie absolutnie żadnej poprawy ponieważ są to dokładnie te same wydechy. Za bardziej basowy i rasowy dźwięk 230'tki dba jakiś "symposer" coś jak w nowym Focusie ST..    Tyle się dowiedziałem od GTP.  Szczegółów działania itd nie znam ale chyba jest to jakiś zawór pomiędzy turbo a wydechem, który sterowany jest elektronicznie i otwierajac się powoduje, że słychać dźwięk bliżej silnika czyli głośniej. Jeśli ktoś zna więcej szczegółów chętnie je poznam :)

Usłyszałem dokładnie to samo od dyrektora pewnego ASO Skody, który jeździ na co dzień RS230. Dodatkowo strzały przy zmianie biegów na wysokich obrotach są ponoć powodowane przez wtrysk czy jakiś dotrysk w odpowiednim momencie zbyt dużej ilości paliwa która ma w odpowiednim momencie wybuchać. Steruje tym wszystkim komp silnika i nie ma żadnych klapek w wydechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team