Skocz do zawartości

Czym się różni wydech w RS 230 od tego w zwykłej RSce?


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

@Lukicrx a daj z ciekawości cenę za wydech taki jak u Ciebie (z ciekawości, bo u mnie wydech jest gdzieś tam pod koniec listy priorytetów, ale jest). W Twoim fajne jest to, że można podjechać, pojeździć z Tobą i ocenić.

Zakładając wydech u Ciebie odpadłby już problem innego downpipe'a do stage 2, no nie? (pewnie laickie pytanie, ale nie znam się :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Czyli same klapki powodują ze wydech jest głośniejszy? Ale może tez byc cichy jak seria? Mozna to zamontować do zwykłego wydechu bez wymienionego downpipa? Nie wpływa to negatywnie na moc?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak działa to jak na filmie

z tym że u mnie jest to zrobione na dwie strony (2 zawory) i działa to tak że jak jest zamknięty to spaliny płyną przez komory i jest seria a jak się go otwiera to wtedy płyną przez rurę omijającą tłumik i jest głośniej ale nie za głośno, także wpływ na moc jest tylko pozytywny bo przy otwartym jest mniejszy opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, 

Odswieżę trochę temat, ktoś już zmieniał tłumik z rs 230 do zwykłej rs 220?;)chciałbym to zrobić albo jakoś dodać do mojego klapki żeby było go słychać;)coś tańszego od oryginału Remusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki nie spowodują, że będzie go słychać, one są po to, żeby głośne wydechy były cichsze jak jedziesz z kobietą :) Jak chcesz głośno, to wymieniasz catbacka (to ci jest za katalizatorem), a jak głośno i docelowo szybko, co cały wydech.

http://www.gtperformance.pl/ sobie obczaj, blisko masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattRS  Z 230? A nie z MG przypadkiem? co @anomal od niego przejął?

Słuchajcie, otóż wymieniając wydech w RS na ten z RS230 nie uzyskacie absolutnie żadnej poprawy ponieważ są to dokładnie te same wydechy. Za bardziej basowy i rasowy dźwięk 230'tki dba jakiś "symposer" coś jak w nowym Focusie ST..    Tyle się dowiedziałem od GTP.  Szczegółów działania itd nie znam ale chyba jest to jakiś zawór pomiędzy turbo a wydechem, który sterowany jest elektronicznie i otwierajac się powoduje, że słychać dźwięk bliżej silnika czyli głośniej. Jeśli ktoś zna więcej szczegółów chętnie je poznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team