Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat by móc poznać wasze wybory dotyczące wydechu w waszym aucie. 
Wstawiajcie poniżej zdjęcia, filmiki, kosztorysy i opinie tego co założyliście. Wskażcie warsztat czy firmę gdzie zakładaliście wydech i powiedzcie dlaczego tam. 
Fajnie będzie zrobić mapę miejsc, gdzie warto oddać auto bo jak wiadomo warsztatów w bród, a bezpieczniej oddać auto tam, gdzie ktoś z nas już był niż w ciemno ryzykować. 

Jeśli zna ktoś dobre sprawdzone miejsca w łódzkim to będę wdzięczny.

Czekam na wasze wiadomości. 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam poskladalem pare czesci z  kwasowki 2,5 cala. Komplet sklada sie z 2 ostatnich magnaflow i srodkowego z tej samej firmy calosc zaczyna sie za ori katem ktory zostal. Efekt osiagniety rs dostala basowego dzwieku. Testowalem rozne schematy na poczatku wyciecie srodkowego ori nic ciekawego tak sobie, potem same rury ale nie da sie jezdzic z tym larmem teraz jestem zadowolony. Koszty jakies nie cale 1700zl.20190424_201718.thumb.jpg.f0ee979f0978b6cf0a87c38e2a914534.jpg20190501_191525.thumb.jpg.eee7576c42c7661bc1d36a4b78861432.jpg20190507_184802.thumb.jpg.393dff55ba9022cc8f2184a530696c8f.jpg

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Piękny zestaw.

Zapytanie do Tych co się znają. Majac O3 1.4 TSI po sofcie w planach miałem zrobienie DownPipe i układ wydechowy... Nie ukrywam że nie znam się na tym co warto wkładać itp. liczylem, że w 3 tys. się wyrobie lecz patrząc po ostatnim poście @Mateusz969 cena wychodzi zaporowa !

Pytając znajomych o to czy warto wkladać DP i robić cały wydech jednoznacznie stwierdzenie było że szkoda kasy, gdyż wydane pieniądze nie spowodują wow. Dzwiek zawsze mogę poprawić wymieniajac końcowy ( chyba chodzi o wywalenie puszki koncowej i wsadzenie prostej rury + końcowke)

Jakie wy macie opinie i co możecie doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti Wiesz Mateuszowi cena wzięła się z racji podwójnego wydechu. A to niestety generuje koszta. Kwestia też tego czy przy DP stosujesz jakis kat czy robisz zwykłą rurę na przelot. 

Druga sprawa po co montujesz wydech? Czy tylko po to, żeby uzyskać ciut więcej decybeli. Czy żeby polepszyć ujście spalin z turbiny i wycisnąć te parę koni. Tu druga kwestia jaka średnica rury. U mnie całość od turbo 2.75.

Więc po założeniu reszty wydechu za DP zrobiła się rezerwa i szło zrobić remap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti cena bez klap , już zmniejsza się do ok 5k z DP. DP wymieniłem bo planuje podciągnąć moc pod 380KM ,już mam ok 320KM. DP z katem koszt ok 1800zl w Baq-garage . Moje zlecenie miało priorytet ,(żeby głowy nie urywalo ). Powyżej 140km/h głowę urywa dla tego już myśle jak wyciszyć tył samochodu... Wiec wydaje mi się ze bez wymiany DP oraz bez montażu klap zmieścisz się w 3k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz969 Na szczęście do 1.4 wszystko tańsze 😉 DP 2.75 z katem EURO3 pod 300koni teraz jakieś 1500 ja dałem 1300 z racji że była to pierwsza sztuka. A sam wydech bez klap jak mi wyliczał Kamil to jakieś 3k z tym moim przejściem na środek. Więc zwykły może minimalnie mniej. 

A wyciszyć warto bo sam parę razy na autostradzie przymykałem wydech mimo że mam rezonowany układ. A tak jest to cichsze niż z 2litrami pod maską. 

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler- właśnie siedzę w internetach i przeglądam jak to zrobić. Priorytetem jest kupić najlepsze maty i wziąć się do roboty a skomplikowane to nie jest  😉 35k km rocznie nie jest mało, wiec trzeba sobie trochę ulżyć cierpienia 😂😂

Z 1.4 da się 300KM wyszarpać ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygłuszylem to STP Silver plus pianka 6mm.

A co do tych 300 koni może i by się dało po zakuciu całego dołu, montażu zwykłego icka zamiast wodnego i wrzuceniu turbo przez duże "T"😅😅

Z tego co wiem kat który mam przy DP jest właśnie pod takie moce nie blokując swobodnego przepływu spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie bo ja wychodzę z założenia że wydech daje przede wszystkim jak robić to dla dźwięku. 
I teraz wychodzi moja niewiedza, ponieważ rozumiem, że im „czystrzy” przelot tym wydajniejszy jest wydech porabiają osiągi, ale co za tym idzie zwiększa się jego głośność? 
Czyli dbając o osiągi należy wygłuszać auto żeby komfortowo nim komfortowo jeździć bo wydech robi się uciążliwy ? 

Może to głupie pytania ale jakby dla mnie trochę sprzeczne jest wydać koło 6 tys na wydech po to żeby wydać kolejne 5 tys na wyciszenie auta. 

Czy jest szansa żebyście zamieścili jakieś nagrania z pracy waszego auta na zewnątrz i wewnątrz auta? 

Z góry dziękuje za wyrozumiałość dla laika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiktor.W Uważam że nawet w przypadku kiedy masz silnik 1.4 TSI z niego nie zrobisz 250/300 koni ponieważ koszta przewyższą tak budżet, że stwierdzisz warto było kupić RS...

Ok rozumiem, przepływ spalin DP od turbiny tylko pytanie czy przy takim silniku, gdy masz powiedzmy 180 KM (mnie ogranicza skrzynia czyli Nm ) ma to jaki kolwiek sens pchania się w takie koszta tym bardziej że dojdzie może 5 KM wiecej, a do tego musisz wygłuszać dupe... Zajmując się wygłuszaniem , wiem z jakimi to się kosztami. Jak chcesz zrobić najlepszym materiałem to sam materiał ok. 1.500 zł , a gdzie robocizna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdiRuti napisał:

@Wiktor.W Uważam że nawet w przypadku kiedy masz silnik 1.4 TSI z niego nie zrobisz 250/300 koni ponieważ koszta przewyższą tak budżet, że stwierdzisz warto było kupić RS...

Ok rozumiem, przepływ spalin DP od turbiny tylko pytanie czy przy takim silniku, gdy masz powiedzmy 180 KM (mnie ogranicza skrzynia czyli Nm ) ma to jaki kolwiek sens pchania się w takie koszta tym bardziej że dojdzie może 5 KM wiecej, a do tego musisz wygłuszać dupe... Zajmując się wygłuszaniem , wiem z jakimi to się kosztami. Jak chcesz zrobić najlepszym materiałem to sam materiał ok. 1.500 zł , a gdzie robocizna...

Mam nadzieje że teraz jaśniej powiem o co chodziło. 
W moim pytaniu chodziło o tych którzy robią wydechy w RS lub rzeczywiście idą w dalekie modyfikacje. 
Dla mnie wydech robi się dla brzmienia, a skoro tak to dlaczego potem wygłuszać auto skoro można dostosować średnice i tłumienie na etapie zamawiania? 
Dlatego prosiłem żeby wstawili filmy jak pracują ich wydechy w środku jak i na zewnątrz auta by zrozumieć o czym piszą mówiąc że należy wygłuszać auto po zmianie wydechu. 
 

Co do mojego 1.5 TSI to wiem że tutaj to nie poszaleje, ale chciałbym zwyczajnie się nauczyć od was co z czym się je w sprawie wydechów. 
Malo które forum pozwala na zadawanie pytań laikom i zbieranie wiedzy bez ubliżania im przez „ekspertów”.  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti Jeśli dobrze wiem to przy DSG robiąc program idzie ograniczyć moment na każdym biegu. Przypomnij mi ile teraz masz momentu?

Powiedzmy jak na samym programie przy naszym silniku masz 180 to u mnie z kompletnym wydechem masz już +/- 200. Z resztą gęsto często koszty modyfikacji nie są super wspolmierne do efektów. Tak to już bywa.

@Wiktor.W To powiem Ci tak że przy zamkniętej klapie u mnie w środku wydechu nie słychać praktycznie w ogóle. I tak samo było przed wygłuszeniem. A robiąc wydech i bawić się w to żeby był cichy to chyba nie tędy droga 😉 A jak chcesz tylko trochę głośniej to można sam końcowy pewnie wymienić na choćby coś od Ultera. @aklenczar te Twoje tłumiki chyba nie były jakieś drogie?

Tu masz filmik z zewnątrz jak to brzmi w 1.4

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, -skaler- napisał:

@AdiRuti Jeśli dobrze wiem to przy DSG robiąc program idzie ograniczyć moment na każdym biegu. Przypomnij mi ile teraz masz momentu?

Powiedzmy jak na samym programie przy naszym silniku masz 180 to u mnie z kompletnym wydechem masz już +/- 200. Z resztą gęsto często koszty modyfikacji nie są super wspolmierne do efektów. Tak to już bywa.

@Wiktor.W To powiem Ci tak że przy zamkniętej klapie u mnie w środku wydechu nie słychać praktycznie w ogóle. I tak samo było przed wygłuszeniem. A robiąc wydech i bawić się w to żeby był cichy to chyba nie tędy droga 😉 A jak chcesz tylko trochę głośniej to można sam końcowy pewnie wymienić na choćby coś od Ultera. @aklenczar te Twoje tłumiki chyba nie były jakieś drogie?

Tu masz filmik z zewnątrz jak to brzmi w 1.4

Dzięki wielkie za podpowiedzi i film. 
Moim marzeniem zawsze było mieć aktywny wydech i wciskać guzik żeby wydech było słychać, a wskaźnik zużycia paliwa szalał. Jeździłem paroma autami z aktywnym wydechem i wiem ze niczego innego nie chce. 
Napawa mnie to optymizmem, że Ty w swoim 1.4 masz to zrobione czyli się da 🤩💪 i może za jakiś czas zawita i u mnie 😉 

Gratuluje decyzji i powiem Ci że wyglada super! Modyfikowałeś tylny zderzak i ten dyfuzor wykonali dla ciebie tam gdzie wydech czy na zamówienie gdzieś ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wiktor.W napisał:

Modyfikowałeś tylny zderzak i ten dyfuzor wykonali dla ciebie tam gdzie wydech czy na zamówienie gdzieś ? 

Zderzak jest w pełni seryjny. Tylny dyfuzor jest z oferty Rieger'a i minimalnie przerobiony jest otwór pod hak który w nim jest żeby zmieścić końcówkę. 

Pamiętaj wszystko jest do ogarnięcia. Kwestia kasy 😅😅

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler- Piotrze jak dobrze pamietasz, soft musze poprawić czy na pewno jest tak jak powinno, druga sprawa dzwoniłem do CompSport w Łodzi i wprost mi powiedzieli że tu jest ograniczenie w skrzyni DQ200 ze względu na Nm.

Zobaczymy nie ukrywam, że u siebie chcialbym coś dokupić i dołożyć, a wydech jest w planie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team