Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, krucjatorek napisał:

U mnie uszczelka padla pod glowica. Problem ustapil. Ale rozrzad tez byl juz rozsypany takze wymiana zamiast przy 210000km to nastapila przy 60000km :p

no dobra ale to jak padła uszczelka to pewnie Ci syfiło płynem chłodniczym w oleju nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, krucjatorek napisał:

Wlasnie olej byl czysty. Plyn wyrzucalo ze zbiorniczka na prawa strone samochodu. A teraz wlasnie padla pompa od cr :/

Niech ktos ukradnie ten samochód....

trzeba było kupować kopciucha ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dużo tego płynu Wam ubywa?

Ja zauważyłem po 4 tyś km, że zeszło ze zbiorniczka jakieś 5 milimetrów. Latem jak to zgłosiłem w ASO (samochód na gwarancji) otrzymałem odpowiedź, że to ubytek eksploatacyjny i temat odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomo1978 napisał:

Panowie jak dużo tego płynu Wam ubywa?

Ja zauważyłem po 4 tyś km, że zeszło ze zbiorniczka jakieś 5 milimetrów. Latem jak to zgłosiłem w ASO (samochód na gwarancji) otrzymałem odpowiedź, że to ubytek eksploatacyjny i temat odpuściłem. 

nie no, panie mnie tam spierdzielał w oczach :-) Jak zalałem w poniedziałek to w piątek już połowy nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. We wtorek jadę na przegląd i zastanawiałem się czy to zgłaszać znowu. Na razie zostawię w spokoju i poczekam - może SAP znajdzie rozwiązanie problemu i zaprosi nas na akcję serwisową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie do dolewających - ile płynu wchodziło Wam między stanem max i min? Przy okazji wymiany oleju po 15kkm zgłosiłem spadek poziomu do minimum i serwis zalał... 100ml płynu chłodniczego. Teraz jest maksimum, póki co po 2kkm stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 minut temu, mez2008 napisał:

Na  9000km dystansu już 2 razy dolewałem po jakieś 200ml.

Czy silniki 2.0 CKFC tak maja czy jest to objaw usterki?

mnie się wydaje że to póki co bardzo nie dużo, jak miałem usterkę to znikał w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, mez2008 napisał:

czy to początek końca pompy wody?

ja bym tak jeszcze nie narzekał ... co to jest 200mln na prawie 10kkm :-) jak zacznie Ci zjeżdząć po tygodniu to wtedy bym się martwił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzenie pompy wody objawia sie czym jeszcze niż ubytkiem płynu - np. dźwiękiem jakimś ?? 

Co rano u sibie susze cykanie w okolicy paska i zastanawiam sie czy to pasek czy pompa wody ma 21 000 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mil3k6 napisał:

Czy uszkodzenie pompy wody objawia sie czym jeszcze niż ubytkiem płynu - np. dźwiękiem jakimś ?? 

Co rano u sibie susze cykanie w okolicy paska i zastanawiam sie czy to pasek czy pompa wody ma 21 000 km 

u mnie nic nie było po za ubytkiem ale ja mam TSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mil3k6 napisał:

Czy uszkodzenie pompy wody objawia sie czym jeszcze niż ubytkiem płynu - np. dźwiękiem jakimś ?? 

Co rano u sibie susze cykanie w okolicy paska i zastanawiam sie czy to pasek czy pompa wody ma 21 000 km 

U mnie w tdi CUPA prócz ubytków (od max do min na jakieś 10tys km) z czasem zaczął dobiegać pisk przez jakieś 5-10 sekund po odpaleniu po nocy. Później było ok.

Męczyłem aso, bo oczywiście wycieków nie widzieli, to rozebrali obudowę i rozrząd. Wymienili pompę, pasek (podobno na niego jednak płyn wyciekał), rolki i napinacz. Było to przy przebiegu ok. 30tys km (zaraz po  1 przeglądzie). Do sprzedaży auta, czyli ok. 111tys km nigdy więcej nie dolałem płynu, ani nie było tych pisków.

Teraz mam tdi CUNA i przebieg 1400km. Dolałem ok. 100ml, ale zakładam, że się odpowietrza. W razie czego - powtórka z rozrywki, ale byłoby to na prawdę kiepskie ze strony Skody ?

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team