Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzial, ze jak znow ubedzie, to mam sie zglosic i wymienia jakis regulator temperatury. Zeby do niego sie dobrac, to pol auta trzeba rozebrac...W zimie trzaskam sporo kilometrow. Sie zobaczy. Ja mam 22k km i 15 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm u mnie też znika płyn...układ może być zapowietrzony raz ale nie odpowietrza się non stop. Obieg wodny w aucie jest to obieg zamknięty i nie powinno być sytuacji, że płynu ubywa regularnie więc takie tłumaczenie ASO moim zdaniem jest mało profesjonalne - czy ktoś prosił ich o wydanie opinii na papierze z podpisem i pieczątką serwisu w którym pada taka diagnoza :-) ?

W wolnej chwili podjadę do ASO i zobaczę co cwaniaczki tam powiedzą... jak ubywa to musi się gdzieś dostawać dobrze było by gdyby nie dostawał się do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattRS  ja serwisuję tylko w Porsche Kraków Bronowice na ul. J. Conrada. O nim słyszałęm najlepsze opinie i na początku rzeczywiście mi sie tak wydawało podeszli do sprawy ok, wymienili to ustrojstwo, a teraz, że dalej ubywa to zaczynają się migać. Może podjedź też do nich jak zobaczą, że więcej ludzi z tym problemem ich męczy to się wezmą za to rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie Tylko  w Skodzie się dzieje, mam dwa Leony 5F , jeden 2014r silnik 2.0Tdi CKFC 150 i w Tym aucie nie ubywa płynu ani oleju ( auto nie jest katowane , po autostradach jeżdżę z prędkościami do 170) od wymiany do wymiany.

Drugi egzemplarz to 2016r 2.0Tdi 184 i tutaj bierze olej jak i płyn , pierwszy raz kontrolka oleju zapaliła mi się przy 13tys przebiegu, płyn pobiera/ubywa tak samo jak u wszystkich w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2016 at 09:57, Koszal napisał:

hm u mnie też znika płyn...układ może być zapowietrzony raz ale nie odpowietrza się non stop. Obieg wodny w aucie jest to obieg zamknięty i nie powinno być sytuacji, że płynu ubywa regularnie więc takie tłumaczenie ASO moim zdaniem jest mało profesjonalne - czy ktoś prosił ich o wydanie opinii na papierze z podpisem i pieczątką serwisu w którym pada taka diagnoza :-) ?

W wolnej chwili podjadę do ASO i zobaczę co cwaniaczki tam powiedzą... jak ubywa to musi się gdzieś dostawać dobrze było by gdyby nie dostawał się do silnika...

Dokładnie tak im powiedziałem i skończyło się na wymianie pompy wody, paska rozrządu, rolki i napinacza.

Od tego czasu zrobione ok. 43tys km i dolałem ok. 100ml płynu teraz jak były te duże mrozy. Tak to cały czas płyn stał w miejscu.

Kumpel w innej RS TDI miał podobnie - przy ok. 95tys km wymienili mu pompę (on miał kontrolkę o przegrzaniu silnika), a 2 innych kolegów z 2.0TDI 150KM mieli wymieniane pompy przy ok. 50tys km.

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz kolejny sprawdziłem stan oleju i płynu, oczywiście jednego jak i drugiego brakuje.

Poprzednim razem dolewalem płynu około 0,5cm ponad kreskę max a oleju tak aby było prawie do kreski max.

Po dzisiejszej kontroli już chyba wiem gdzie ten płyn idzie!!!

Dwa ostatnie zdjęcia są z drugiego Leona o mocy 150KM

w nim nie ubywa płynu ani oleju.

jutro dzwonię do serwisu ( ja im kur.... pokaże, niech mi tylko powiedzą ze wszystko jest ok)

IMG_0752.JPG

IMG_0751.JPG

IMG_0737.JPG

IMG_0742.JPG

IMG_0743.JPG

IMG_0749.JPG

IMG_0733.JPG

IMG_0734.JPG

IMG_0753.JPG

IMG_0755.JPG

Edytowane przez Szuli88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza odnośnie ubytku płynu i oleju.

Plyn: ich zdaniem nie ubywa, on tylko zmienia swoją objętośc podczas gdy auto jest zimne lub gorace????

Olej: pobór 1l na 1000km jest rzeczą normalna.

Maz na korku: musiałem dolać trochę oleju przed oddaniem aura do serwisu na skutek czego ta maź zniknęła, jak im pokazałem fotki to powiedzieli ze to nie są zdjęcia z tego auta ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem nakręć im filmik z tymi ubytkami płynu to są dla mnie abstrakcyjne rzeczy. Mam Hondę civic z 2008 i do dzisiaj nie dolalem tam nawet naparstka płynu. Oleju rownież nigdy nie dolewalem. Jedynie coroczne przeglądy zgodnie z instrukcja i wszystko działa. W kurze na razie jest ok ale mam wrażenie ze poziom płynu zbliża sie do dolnej lini - ale jak widzę to kwestia temperatury na zewnątrz. Rozumiem ze jak przy tej samej temperaturze zacznie płynu ubywać to okaże sie ze to kwestia ciśnienia na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LEMUR zablokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team