Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • LEMUR zablokował(a) ten temat
Dziś stwierdziłem płyn w minimum. :/ Zastanawiam się czy to może mieć związek z docieraniem silnika. Jestem świeżo po 5000km.
Dolać czy od razu lecieć na serwis?


mi tez zjechalo do minimum przy okolo 8 tysiacach, a ze akurat bylem w serwisie to dolali. od tamtej pory przelatane 4 tysiace i plyn stoi jak stal.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stwierdziłem płyn w minimum. :/ Zastanawiam się czy to może mieć związek z docieraniem silnika. Jestem świeżo po 5000km.
Dolać czy od razu lecieć na serwis?

Ja tez tak mam. Przejechałem ok 13 tys i z tego co widzę na poziomie około min jest od jakiś 10 tys. Jak spadnie niżej zgłoszę sie do ASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

ja mam podobny problem, auto na liczniku ma 110 tys, ubytek płynu jakieś 200 ml na 1000 km,

w serwisie sprawdzano już kilkukrotnie i wycieku żadnego nie ma, po ostatnich konsultacjach z "główną" Skodą :) padłą decyzja

zdjęcia głowicy, niestey wymiana uszczelki nic nie dała , problem cały czas jest

na chwilę obecną serwis dalej walczy bez efektu, ale się przynajmniej nie poddaje :)

dam znać jak się spawy posuną dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ubywa. Narazie wymienili zbiorniczek plynu chlodzacego bo podobno sie rozszczelnil... to bylo na poczatku kwietnia. Ostatnio w trase poszedlem ogniem wrocilem do domu. Rano ruszam a tu kontrolka i zbiornik pusty... od tamtej pory mam zawsze w bagazniku litr oleju i plynu chlodzacego. Chociaz jak zmienilem przy 15tkm na motula to do 30tkm bez dolewki a teraz jest 40tkm i rowniez nic sie nie swieci. Olej w serwisie to jakas pomylka...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

użytkowałem i użytkuję do tej pory kilka aut i ubytek rzędu 0,7 litra na 10.000 km na pewno nie jest normą

auta z przebiegiem 200-300 tys i przez cały rok (tj 30-40 tys) nic nie dolewam, jestem ciekaw co wyjdzie,

a pytanie do użytkowników którym ubywa płynu: czy po przejechaniu jakiejś trasy i otworzeniu maski czujecie zapach płynu?? mnie się wydaje że troszkę tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krucjatorek napisał:

Jak najbardziej. Jest przy zbiorniczku i nadkolem dalej idzie na bok samochodu. Przy normalnej jezdzie to nie wystepuje. Ujawnia sie w przelocie 220+ w trasie

Trzeba by było sprawdzić układ podając mu ciśnienie ponad 2 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie uszczelka była wymieniona ale nic to nie pomogło, jeśli chodzi o pompę to serwis twierdzi że sprawdzali i wszystko jest ok,

jak na razie po 10.000 km dolałem ponad 2,5 l płyny - wycieku nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie nie  uszczelka, moze wlasnie pompa wody, ja musialem dolac troche oleju tylko za pierwszym razem, pozniej nie bierze w ogole a jezdzi na gazie. przebieg 200 tys km, rok temu 170 tys km.  Może to być jeszcze przerdzweiala chłodnica, nie jest droga ok 250zl z robotą, a podobno bardzo szybko padaja, tam samo w seatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team