Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe generacje instalacji gazowych tak za około 8-9 tys.pln dzadzą radę, tylko po co? Jak chcesz oszczędności kupuj diesla ;-)

U mnie przy mocy koło 380 ps, da się jeździć ekonomicznie, tylko nie po to wydawałem xx patyków, żeby toczyć się 80km/h ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.05.2017 at 04:54, Jawor79 napisał:

użytkowałem i użytkuję do tej pory kilka aut i ubytek rzędu 0,7 litra na 10.000 km na pewno nie jest normą

auta z przebiegiem 200-300 tys i przez cały rok (tj 30-40 tys) nic nie dolewam, jestem ciekaw co wyjdzie,

a pytanie do użytkowników którym ubywa płynu: czy po przejechaniu jakiejś trasy i otworzeniu maski czujecie zapach płynu?? mnie się wydaje że troszkę tak...

Przede Wszystkim witam Wszystkich na tym forum. 

@Jawor79 chyba mam podobny przypadek. Uszczelka wymieniona w zeszłym tygodniu. Przejechałem może 600 km i dolałem prawie 2 litry płynu. Pompa była wymieniana w listopadzie. ( przed wymianą pompy kilka razy temperatura poszła na czerwono i stad wymiana uszczelki. )Przebieg 160 000 km  wycieków ponoć. W widać. Jak będziesz miał info odnośnie swojego to pisz. W poniedziałek jadę do serwisu. Obawiam się że przed wyjazdem do Albanii 17 lipca mi tego jie ogarną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JerzyM73 ja aż tak dużej ilości nie dolewam,

mi przez ostatni czas ok 4 litry płynu na jakieś 11000 km , silnik podobno suchy

teraz czekam na decyzję ASO co dalej,  prawdopodobnie głowica do ponownego sprawdzenia lub o ile dobrze zrozumiałem chłodnica intercoolera

jak coś się wyjasni dam znać

z tego co słyszałem to podobno w ASO w Gliwicach jest podobny przypadek i na razie też nie ogarneli o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adriandeska rozmawiałem ze sprzedawcą z ASO prywatnie. To mówił mi że mają z tym problem. Mówił że jego znajomy w 1.8 TSI to już ze 2 litry dolał przez pół roku. To i tak ja się cieszę że u mnie prawie nic nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdiagnozowałem ten wyciek po wymianie uszczelki. Płyn uciekał przewodem (było mikropęknięcie) doprowadzającym płyn do przepustnicy (z lewej strony intercoolera) było to widoczne gołym okiem. Dziś odebrałem auto i zrobiłem 330 km. Zobaczymy jak będzie przez następne 2 tygodnie. 

Generalnie po wymianie tej uszczelki mam wrażenie jak by kilka koni przybyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety u mnie po wymianie tych uszczelnień przy przepustnicy nadal płynu ubywało. Tym razem ewidentnie jeden z węży. Wymieniony w piątek i dziś po przebiegu 370 km zapaliła się kontrolka. Nie mam pojęcia co może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnice suche nic nie widać. Pierwotnie była próba ciśnieniowa i też nic nie wykazało. 

Wczoraj poczytałem na innych forach- głównie VW i sprawdziłem dziś czy nie mam pęcherzyków powietrza w zbiorniczku. Niestety są bardzo małe i to sporo, przynajmniej na wolnych obrotach. Jutro jadę do ASO w W-wie na diagnozę. Ciekawe co powiedzą. Będę robił to w POL-MOT na Bemowie - ma ktoś jakieś doświadczenia z tym serwisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem auto po kolejnej diagnizie i naprawie : serwis stwierdził że prawdopodobnie będzie to chłodnica intercoolera

wymieniono ją na nową , płyn zalany na max. od jutra zaczynam obserwację czy się coś zmieniło

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 at 22:18, Jawor79 napisał:

odebrałem auto po kolejnej diagnizie i naprawie : serwis stwierdził że prawdopodobnie będzie to chłodnica intercoolera

wymieniono ją na nową , płyn zalany na max. od jutra zaczynam obserwację czy się coś zmieniło

Dnia 12.07.2017 at 21:00, JerzyM73 napisał:

chłodnice suche nic nie widać. Pierwotnie była próba ciśnieniowa i też nic nie wykazało. 

Wczoraj poczytałem na innych forach- głównie VW i sprawdziłem dziś czy nie mam pęcherzyków powietrza w zbiorniczku. Niestety są bardzo małe i to sporo, przynajmniej na wolnych obrotach. Jutro jadę do ASO w W-wie na diagnozę. Ciekawe co powiedzą. Będę robił to w POL-MOT na Bemowie - ma ktoś jakieś doświadczenia z tym serwisem ?

W ASO zrobili pomiar ciśnienia - niby jest OK, oraz odpowietrzyli "komputerowo". Powiedzieli, że może się cały czas odpowietrza i kazali obserwować. Sugerowali także chłodnicę intercoolera ale na diagnozę musieli by mieć więcej czasu. Po tym odpowietrzeniu i przejechaniu około 500 km przed wyjazdem do Albanii ramo musiałem dolać około 0,3 l. bo poziom spadł. Pierwszego dnia przejechałem prawie 1300 i po nocy oczywiście musiałem dolać około 0,5 litra (w czasie jazdy poziom się zmniejszał ale nie sygnalizował braku). Drugiego dnia przejechane prawie 700 i Dziś go znów odpalę po przerwie i pewnie będzie sygnał. Tak więc być może to ta chłodnica Intercoolera. Mam zapas płynu wiec na powrót do PL powinno starczyć. Byle na wyjeździe nic się nie stało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi od początku spadło do ok minimum nie dolewalem nic i tak sie utrzymuje. Zrobiłem 20 tys na razie. Na przeglądzie poproszę o dolanie i bede obserwował. Dopóki kontrolka nie swieci to jeżdżę. Mam nadzieje ze sie nie zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team