Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. U mnie Nic nie ubywalo od 2014r do ubieglej zimy Kiedy zatkala mi sie nagrzewnica , oddalem auto na serwis przepchali i odctego momentu zacza ubywac plyn. Od lutego dolalem jakies 6L. Tydzien temu oddalem auto na service i stwierdzili ze glowica peknieta. Motor TDI CKFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu poszukuję RSki III z dieslem na pokładzie, bo dla mojej poczciwej O2 RS nadszedł już czas rozstania ?

Z tego co doczytałem głównym problemem (na dużą skalę) tych silników jest znikający płyn chłodniczy. Chciałbym więc dopytać co należałoby wymienić na tzw. starcie żeby móc cieszysz się bezawaryjną eksploatacją. W tym wątku pojawia się przede wszystkim wadliwa pompa wody. Ale były też przypadki uszczelki pod głowicą, termostatu i kolektora dolotowego. CO sprawdzić i wymienić w pierwszej kolejności?

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SuperB 2.0TDI 66tkm co chwile dolewka płynu fabia 1,6tdi sporadycznie, i ostatnio mój VRS przez 700km z 3/4 do minimum


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SuperB 2.0TDI 66tkm co chwile dolewka płynu fabia 1,6tdi sporadycznie, i ostatnio mój VRS przez 700km z 3/4 do minimum


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, k3fir napisał:

Przy wymianie rozrządu wymieniona została pompa wody, teraz 500-600km trzeba dolewać :/ reklamować pompę? Pompa nie była Aso, teraz firmy nie przypomnę.

Jaki zestaw zakładałeś (producenci,cena)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem tydzień temu, przejechałem cały bak ~ 420km ... stan niezmieniony ... nie wiem, może mi ktoś wypija ten płyn od czasu do czasu ? ?

Edytowane przez gmatkowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gmatkowski napisał:

zalałem tydzień temu, przejechałem cały bak ~ 420km ... stan niezmieniony ... nie wiem, może mi ktoś wypija ten płyn od czasu do czasu ? ?

Też systematycznie sprawdzam poziom.

Mam podobne odczucia, wyjechane kilka baków nic,a tu nagle po przejechaniu 50km  poziom na minimum.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mez2008 napisał:

Też systematycznie sprawdzam poziom.

Mam podobne odczucia, wyjechane kilka baków nic,a tu nagle po przejechaniu 50km  poziom na minimum.

dokładnie tak jest ... jak by jakieś Mietek w nocy otwierał klapę i łykał akurat "do minimum" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jeśli masz ubytki płynu i dolewasz co jakiś czas  a nie cieknie z pompy wody to masz tylko 1 opcje zdemontuj kolektor ssacy pewnie nieszczelny na ściankach będzie widać płyn chłodzący bo kolektor jest chłodzony cieczą mieliśmy przypadki takiej usterki bo pracuje w aso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, luker napisał:

Witam jeśli masz ubytki płynu i dolewasz co jakiś czas  a nie cieknie z pompy wody to masz tylko 1 opcje zdemontuj kolektor ssacy pewnie nieszczelny na ściankach będzie widać płyn chłodzący bo kolektor jest chłodzony cieczą mieliśmy przypadki takiej usterki bo pracuje w aso 

Czyli tak jak było u mnie. Tylko ASO wpadło na to za trzec razem choć od początku im to sugerowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę więc do tego zacnego grona. Moja Oktawka też mi wyśwetliła, że potrzebuje płynu. Dolałem jakieś 250ml i przejachałem jakieś 3 tys km i narazie był spokój, aż do wczoraj. Ale sprawdziłem: pod korkiem brak nalotu.

Wczoraj wyjechałem sobie z domu 14 st na zewnątrz) spokojna jazda, wjazd na autostradę i na rozbiegowym buta. Przejechałem jakieś 300m i krzyczy, że silnik przegrzany oO. Patrzę, a tam jakieś 110 stopni. Zatrzymałem się, maska do góry i patrzę, a tam płyn jest(co ważne: mógłbym przysiąc, że było jakieś 3mm powyżej max), żadnych niepokojących znaków. Odczekałem chwilę i odpaliłem, a później statecznie do celu. Od samego początku do wyłączenia temp. 90st. Po dotarciu podnoszę maskę i patrzę, że płynu jest teraz jakieś 3mm pod maxem. Z powrotem też normalnie.

Co to mogło być? Coś się zablokowało w obiegu?

Edytowane przez mikeman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno taki problem (diesel). Okazało się, że jedna z pomp (podobno są 3), gdzieś pod silnikiem padła. Mechanik mówił, że generalnie padają wszystkie. Zależy tylko kiedy i w jakiej kolejności
BTW Na obniżenie temp pomaga włączenie ogrzewania na max

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie auto przegrzewało się w dokładnie ten sam sposób. Serwis zdiagnozował uszkodzoną pompę wody. Wymieniona i spokój. Inna kwestia, że od wymiany zaczęły się drobne problemy z płynem chłodniczym. Wcześniej 30tys. zrobione i ani gram płynu nie ubył, a po wymianie raz wciągnęło cały zbiornik (zakładam, że coś się odpowietrzyło), a teraz przez 2,5tys. z max do połowy wciągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sados96 napisał:

Cześć,

U mnie auto przegrzewało się w dokładnie ten sam sposób. Serwis zdiagnozował uszkodzoną pompę wody. Wymieniona i spokój. Inna kwestia, że od wymiany zaczęły się drobne problemy z płynem chłodniczym. Wcześniej 30tys. zrobione i ani gram płynu nie ubył, a po wymianie raz wciągnęło cały zbiornik (zakładam, że coś się odpowietrzyło), a teraz przez 2,5tys. z max do połowy wciągnęło.

U mnie było dokładnie tak samo, Pompa wymieniona, zacinanie się zaworków co powodowało skoki temp (już po gwarancji) ale później już popijał sobie ten płyn tak, że w końcu został płynoholikiem  i musiałem odstawić na odwyk do ASO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team