Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, msemafor napisał:

Przepraszam za może banalne pytanie ale może mnie ktoś oświecić jaki i ile płynu chłodniczego wchodzi przy wymianie do silnika 1.4 TSI CZDA 2016r.?

Sam odpowiem sobie i innym. W załączonym pliku PDF jest napisane, że do CZDA wchodzi 10,2 litra płynu G13.

skoda_octavia_3_a7_maintenance_eng.pdf

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

1.4 TSI CZDA, płyn chłodniczy wyciekał 3-4 razy tak że wyskakiwała kontrolka, lało się od strony akumulatora, centralnie na skrzynię biegów.
Rurki suche, ale wyłapałem że od spodu pompy wody była kropelka. Nowa pompa dzisiaj założona, płyn dolany.
Generalnie samemu da się to bez problemu wymienić, tylko rury na obudowie termostatu ciężko się zsuwają, pamiętajcie żeby troszkę płynu dać na uszczelki.
Za parę dni jak płyn się wyrówna dam znać czy były jeszcze jakieś wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przebieg 90tys km, 2,0tsi 190KM.

Od ostatniego przeglądu w czerwcu br (15tys km temu)do dziś zauważyłem spadek poziomu płynu chłodzącego (z Max na Min). Wcześniej takich spadków nie było. 

ASO stwierdziło wyciek przy termostacie i jestem umówiony na wymianę gwarancyjną tego podzespołu. Auto jest jeszcze na gwarancji, ale już niedługo. Lepiej że teraz to wyszło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam odświeżę kotleta. Problem z moją skodą ale nie wiem gdzie szukać. Płyn ucieka na jakieś 1000-1500km około 0.5-0.7l muszę dolewać za każdym razem. Silnik suchy, zero wycieku, kompletnie czy to z rurek czy koło pompy , dosłownie nic. W oleju po odkręceniu korka nic nie widać, wszystko czyste. Od bożego narodzenia do dnia dzisiejszego dolałem już 4 litry a przejechałem tylko kilka tyś km głownie trasa z Polski do Niemiec

Jedyny problem przy uciekającym płynie to szybko zapychający się DPF. Około 2 tyś km temu ( 15 marca tego roku) wyczyszczony DPF do 5g a teraz pokazuje już 18g ( jeżdżone tylko wokoło komina i teraz trasa do Polski)

Samochód ani razu nie pokazał przegrzania silnika. A nie wiem gdzie szukać

Czytam opinie ale nikt nie miał problemu z zapychającym sie DPF tylko z wyciekiem płynu, a martwi mnie szybko zapychający sie DPF. Auto kontroluje cały czas przez VCDS

Dodam, że dostałem propozycję uszczelniaczem do chłodnic LIQUI MOLLY 5178 Pro Line. Na moją wiedzę wydaje mi się, ze to w żaden sposób nie zabezpieczy tych 2 chłodnic ( Czy to zaworu ssącego  czy  regulatora spalin EGR) już mi brak motywacji w co uderzyć z problemem

Po podpięciu pod VCDS zawór recyrkulacji spalin pokazuje 100%

Edytowane przez Guteq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Guteq napisał:

Witam odświeżę kotleta. Problem z moją skodą ale nie wiem gdzie szukać. Płyn ucieka na jakieś 1000-1500km około 0.5-0.7l muszę dolewać za każdym razem. Silnik suchy, zero wycieku, kompletnie czy to z rurek czy koło pompy , dosłownie nic. W oleju po odkręceniu korka nic nie widać, wszystko czyste. Od bożego narodzenia do dnia dzisiejszego dolałem już 4 litry a przejechałem tylko kilka tyś km głownie trasa z Polski do Niemiec

Jedyny problem przy uciekającym płynie to szybko zapychający się DPF. Około 2 tyś km temu ( 15 marca tego roku) wyczyszczony DPF do 5g a teraz pokazuje już 18g ( jeżdżone tylko wokoło komina i teraz trasa do Polski)

Samochód ani razu nie pokazał przegrzania silnika. A nie wiem gdzie szukać

Czytam opinie ale nikt nie miał problemu z zapychającym sie DPF tylko z wyciekiem płynu, a martwi mnie szybko zapychający sie DPF. Auto kontroluje cały czas przez VCDS

Dodam, że dostałem propozycję uszczelniaczem do chłodnic LIQUI MOLLY 5178 Pro Line. Na moją wiedzę wydaje mi się, ze to w żaden sposób nie zabezpieczy tych 2 chłodnic ( Czy to zaworu ssącego  czy  regulatora spalin EGR) już mi brak motywacji w co uderzyć z problemem

Po podpięciu pod VCDS zawór recyrkulacji spalin pokazuje 100%

Ja bym poszedł w kolektor ssący zdemontował oddać na sprawdzenie na 90% będzie on winny. Nie dodawać żadnych uszczelniaczy do układu chłodzenia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2022 at 22:01, Guteq napisał:

Witam odświeżę kotleta. Problem z moją skodą ale nie wiem gdzie szukać. Płyn ucieka na jakieś 1000-1500km około 0.5-0.7l muszę dolewać za każdym razem. Silnik suchy, zero wycieku, kompletnie czy to z rurek czy koło pompy , dosłownie nic. W oleju po odkręceniu korka nic nie widać, wszystko czyste. Od bożego narodzenia do dnia dzisiejszego dolałem już 4 litry a przejechałem tylko kilka tyś km głownie trasa z Polski do Niemiec

miałem podobnie, na krótkich odcinkach zero wycieku, w moim przypadku okazało się że była zapchana nagrzewnica, nie było powrotu na obiegu chłodniczym. Silnik nagrzewał się szybko jak na temperatury które były w tym czasie. 

Jednym z objawów był brak ogrzewania z prawej strony - może warto sprawdzić ten trop.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, na krótkich odcinkach zero wycieku, w moim przypadku okazało się że była zapchana nagrzewnica, nie było powrotu na obiegu chłodniczym. Silnik nagrzewał się szybko jak na temperatury które były w tym czasie. 
Jednym z objawów był brak ogrzewania z prawej strony - może warto sprawdzić ten trop.
Pozdrawiam
Z ciekawości zapytam jaki masz zbiorniczek płynu chłodzącego? Z silikatem czy bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bandini napisał:
2 godziny temu, Mefju napisał:
miałem podobnie, na krótkich odcinkach zero wycieku, w moim przypadku okazało się że była zapchana nagrzewnica, nie było powrotu na obiegu chłodniczym. Silnik nagrzewał się szybko jak na temperatury które były w tym czasie. 
Jednym z objawów był brak ogrzewania z prawej strony - może warto sprawdzić ten trop.
Pozdrawiam

Czytaj więcej  

Z ciekawości zapytam jaki masz zbiorniczek płynu chłodzącego? Z silikatem czy bez?

Teoretycznie z silkatem ale jak kupiłem auto to już go nie było więc tu upatruję przyczynę. Dobrze że auto kupiłem używane w salonie we Francji gdzie mieszkam z programu dasweltauto z gwarancją, więc wszystko odbyło się bezgotówkowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dobrze że wpadłem na ten temat bo myślałem ze tylko ja mam ten problem. Od zakupu O3 5mieciecy temu  płynu cały czas ubywało, ale tylko podczas ostrej jazdy. Uznałem że to uszczelka pod głowicą. Auto było bardzo zaniedbane, kupiłem przetartą za dobry piniondz także planowałem remont silnika. Dodatkowo okazało się że 1tłok był pęknięty także remont na konkrecie. 

Do rzeczy, rozrząd, pompa, uszczelka pod głowicą wymienione, a płynu dalej ubywa, wyciągnie ze zbiornika prawie do zera, jak silnik ostygnie i odkręcam korek żeby dolać płyn się cofa i wraca pod minimalny stan. Dodatkowo czasami śmierdzi spalinami w aucie podczas stania w korku. Może macie jakieś sugestie co to może być?

Wypisałem sobie kilka pkt z całego tematu i będę konsultował w najbliższym czasie w mechanikiem😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany kolektor dolotowy (z zintegrowanym intercoolerem wodnym), mechanik stwierdził przeciek, podobno typowa usterka w octavii 3 2.0tdi. Przez kolektor trafia do silnika ok 0,5l płynu chłodniczego na 1000km.
I pytanie bo mogę kupić z allegro kolektory o nr:
04L129766AK
04L129766AJ
04L129766AH
04L129766AC
Czy to są identyczne kolektory? Na zdjęciach wyglądają tak samo.
Ja mam w swojej skodzie kolektor o numerze: 04L129766S, nie wiem czy te powyższe będą pasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jaxkub napisał:
Mam do wymiany kolektor dolotowy (z zintegrowanym intercoolerem wodnym), mechanik stwierdził przeciek, podobno typowa usterka w octavii 3 2.0tdi. Przez kolektor trafia do silnika ok 0,5l płynu chłodniczego na 1000km.
I pytanie bo mogę kupić z allegro kolektory o nr:
04L129766AK
04L129766AJ
04L129766AH
04L129766AC
Czy to są identyczne kolektory? Na zdjęciach wyglądają tak samo.
Ja mam w swojej skodzie kolektor o numerze: 04L129766S, nie wiem czy te powyższe będą pasować.

Podaj VIN sprawdzimy jaki kolektor. A co do zapachu spalin może uszczelki przy wydechu oraz dpf coś się nie ułożyło i lekko wydostają się spaliny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2022 at 22:34, Zgredos napisał:

Podaj VIN sprawdzimy jaki kolektor. A co do zapachu spalin może uszczelki przy wydechu oraz dpf coś się nie ułożyło i lekko wydostają się spaliny 

Jednak jak dokładnie porównałem zdjęcia różnych kolektorów to są drobne różnice, więc faktycznie przez zakupem jakiegoś z innym nr trzeba by sprawdzić kompatybilność.

Edytowane przez jaxkub (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie sprawa się wyklarowała. Kupiony kolektor, wszystkie uszczelki i nowe śruby, wszystko co idzie na 1 montaż Valeo, doszły przy okazji 4 nowe świece. Koszty zakupu z robocizną wyniosły 900 Euro

poniżej zdjęcia jak wyglądało u mnie

Skoda przetestowana na odcinku 1500 i zero pobrania płynu

IMG-20220518-WA0027.jpg

IMG-20220518-WA0034.jpg

IMG-20220518-WA0037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie , może Ktoś będzie umial pomóc.

OCtavia 3 rs tdi - CUPA 2014 -> wczoraj diagnoza cieknąca chlodniczka w kolektorze oznaczenia: 04L 129 766 N v600

Generalnie allegro mowi ze wszystko 2.0 i 1.6 tdi to to samo... juz wiem że nie bo sprawdzilem szczegolowo:

Cechy porónawcze:

  1. Zaslepiony EGR w moim - w pozostalych otwór otwarty
  2. Flansza pod przepustnice z dzieloną komorą na 2 -> flansze w pozostałych są podzielone na 4
  3. Dolna część kolektora ma powierzchnie gładką -> w pozostałych jest żebrowana,

Na allegro takich kolektorow niestety nie ma jako nowych - czy Ktoś ma dojscia do nowych sztuk w dobrej cenie?

Kolektor alternatywny jako nowy OE kosztuje 950-1100zł - czy Ktoś wie gdzie mozna zdobyc taki jak mój w podobnych $?

Kupowanie używanego to kot w worku ...

W jakich modelach taki rodzaj kolektora jeszcze występował? jakie indeksy kolektor są zamiennie z tą "N"?

Swoja droga jest tam EGR skoro jest zaślepka na kolektorze? 🎃

z góry dzięki za pomoc

Tomek

image.thumb.png.76034946c16139f721200230c38a998a.png

image.thumb.png.a69c2914f4cb97f6da9efcbdba4ec5f7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe co znalazłem - kolektory takie jak ja mam (myslalem ze tylko mój byl coś "dłubany") ale jednak nie: maja napisy flamastrem Gxxx i Dyyy

Nie wiem czy to są kolektory juz zmienione po akcji serwisowej? dziwne ze znalazlem 2 inne takiego typu jak mój i maja napisy identyczne z innymi cyframi:

Czy Ktoś wie o co chodzi może?

image.png.ccee4f1322757dd04f49e327d5e1b23a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 25.04.2022 at 12:47, PatrykWasyl napisał:

Witam! Dobrze że wpadłem na ten temat bo myślałem ze tylko ja mam ten problem. Od zakupu O3 5mieciecy temu  płynu cały czas ubywało, ale tylko podczas ostrej jazdy. Uznałem że to uszczelka pod głowicą. Auto było bardzo zaniedbane, kupiłem przetartą za dobry piniondz także planowałem remont silnika. Dodatkowo okazało się że 1tłok był pęknięty także remont na konkrecie. 

Do rzeczy, rozrząd, pompa, uszczelka pod głowicą wymienione, a płynu dalej ubywa, wyciągnie ze zbiornika prawie do zera, jak silnik ostygnie i odkręcam korek żeby dolać płyn się cofa i wraca pod minimalny stan. Dodatkowo czasami śmierdzi spalinami w aucie podczas stania w korku. Może macie jakieś sugestie co to może być?

Wypisałem sobie kilka pkt z całego tematu i będę konsultował w najbliższym czasie w mechanikiem😔

Kolektor wymieniony, 4000km zrobione i zero ubytku płynu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 2.07.2022 at 21:24, pelnia77 napisał:

Dodatkowe co znalazłem - kolektory takie jak ja mam (myslalem ze tylko mój byl coś "dłubany") ale jednak nie: maja napisy flamastrem Gxxx i Dyyy

Nie wiem czy to są kolektory juz zmienione po akcji serwisowej? dziwne ze znalazlem 2 inne takiego typu jak mój i maja napisy identyczne z innymi cyframi:

Czy Ktoś wie o co chodzi może?

image.png.ccee4f1322757dd04f49e327d5e1b23a.png

Wymieniłeś juz kolektor?

Dnia 26.07.2022 at 12:30, PatrykWasyl napisał:

Kolektor wymieniony, 4000km zrobione i zero ubytku płynu. Pozdrawiam

Jaki numer katalogowy zamontowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mez2008 napisał:

Jaki kolektor zamontowałeś?

Bliźniaczy do mojego z zaślepionym otworem na flanszy - konkretnie : 04L 129 766 Q V100

Generalnei każdy o identycznej budowie czy nowy czy uzywany to bym sprawdził - miska z wodą - topimy i podajemy ciśnienie na króciec od chłodniczki. Montowanie na czuja i składanie tego i rozczarowanie to kolejne roboczogodziny mechanika - mojemu zajeło to 1.5 dnia roboczego - rozbiórka i składanie wiec cena używanego kolektora przy tym to mały wydatek.

5 godzin temu, mez2008 napisał:

Jaką funkcje pełni czujnik na kolektorze ssącym?

nie wiem o co pytasz bo nie pisałem o żadnym czujniku (tak mi sie wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team