Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego


zyga_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u Was wygląda poziom płynu chłodniczego?

U mnie w TDI przez 15tys km spadło od max do min. Jak wymieniałem olej w ASO dolali do max i w drogę. Na przeglądzie na 30tys km zwróciłem im uwagę, że znowu jest w okolicach min. Posprawdzali, wycieków nie znaleźli. Nie może być tak, że w nowym aucie są ubytki płynu. Nie dałem za wygraną i umówiłem się na wymianę pompy wody (ponoć znany temat dla TDI). Po wymianie pompy (przy okazji paska) póki co zrobiłem tylko 2tys km i chyba jest ok, ale poczekamy do kolejnej wymiany oleju na 45tys km.

Jak u Was też płynu ubywa, to męczyć serwisy póki jest gwarancja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemu z pompą jeszcze zdarza się problem z uszczelką pod głowicą - a to się ustala testem na obecność CO2 w płynie.

U mnie ubywało, wymienili regulator z pompą i raczej nadal delikatnie ubywa, zatem wrócę do tematu na przeglądzie za niecały tysiąc km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale dolewacie sam płyn czy dodatkowo jeszcze tyle samo wody - czyli czy dolewacie np. w sumie 200 ml czy 400 ml?

U mnie po przeglądzie, który zrobiłem kilka dni temu, twierdzą, że nie ma wycieków (niby sprawdzili), a ubywanie jest normalnym zjawiskiem.

Pompę, jak pisałem, mam już wymienioną wcześniej, z uszczelką raczej problemu nie ma, bo płyn w zbiorniku nie jest brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie i co ja mam dalej począć, dziś po raz kolejny wyjechałem z serwisu z niczym, 2 dni zajęło im rozbieranie i szukanie wycieków - nic nie znaleźli. Stwierdzili, że teraz jest zimno różnica temperatur duża, a to że paruje i płynu może ubywać, nie dociera do nich gadanie, że rozumie wahania poziomu miedzy max, a min, poniżej już nie powinno spadać! A tu ciągle trzeba dolewać. W ciągu 8k km spadło z poziomu max do poniżej minimum. Na początku roku była wymiana tego całego ustrojstwa regulator układu chłodzenia i chyba pompy wody. Zasugerowałem im zrobienie testu płynu na obecność spalin, ponoć nic nie wyszło, ale nie pokazał żadnego wydruku, więc nie mam pewności czy rzeczywiście to zrobili czy tak tylko powiedzieli żebym się odczepił.

W instrukcji nie ma ani słowa, że może ubywać i w jakich ilościach, jest tylko wzmianka o ewentualnym dolewaniu. I takie zdanie:

"Ubytki płynu chłodzącego
Przyczyną ubytków płynu chłodzącego są najczęściej nieszczelności. Nie należy się ograniczać wyłącznie do dolania płynu chłodzącego. Zlecić sprawdzenie układu chłodzenia w specjalistycznej stacji obsługi."

Jakieś pomysły co z tym dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Enriquez napisał:

czy istnieje marker UV do badania wycieków cieczy chłodzącej

Pytałem o to, nie ma czegoś takiego. Twierdzą, że płyn i tak jest różowy więc widać wycieki ... ale nie w naszym przypadku.

13 godzin temu, Basik napisał:

po raz kolejny wyjechałem z serwisu

2016-12-05 13.21.44.jpg

Ja miałem wymienianą jakąś tam pompę przy 40k, zalali nowym płynem G13 na max i po 10 000 km zbiornik znowu pusty. Tłumaczą, że "wreszcie się porządnie odpowietrzył". Uzupełnili płyn i kazali obserwować. No, obserwujemy już jakiś czas i ciągle płyn ucieka ... tylko gdzie?

13 godzin temu, Basik napisał:

Nie należy się ograniczać wyłącznie do dolania płynu chłodzącego.

Mi kazali dolewać właśnie i co dwa tygodnie podnosić maskę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basik gdzie oddałeś auto?

Ja u siebie też zgłaszałem i niby wszystko ok, robili test szczelności, sprawdzali itd (Inter-Auto zakopianka). Na 25 tys. km teraz trzeci raz zeszło z maxa do min, więc mniej niż u Ciebie, ale nadal trudno mi uwierzyć "w odpowietrzanie" i "rs-y tak mogą mieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LEMUR zablokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team