Skocz do zawartości

Woda lejąca się do bagażnika po otwarciu klapy


m1chu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój pierwszy post, jako świeżego użytkownika forum i w miarę świeżego użytkownika tegorocznej (jeszcze :)) Octavii III FL w liftbacku. Witam wszystkich.

Od samego początku, prawie za każdym razem, kiedy samochód był myty, padał deszcze lub po prostu na karoserii jest jeszcze woda przy otwarciu klapy bagażnika część wody wlewa się do środka, zamiast w całości do rynien. W ilości różnej. Raz są to pojedyncze krople, a raz całkiem spora struga. Pozwoliłem sobie załączyć przykładowe zdjęcie z pozostałością, w tym przypadku na wewnętrznym plastiku przy półce bagażnika. Woda wlewa się jednak także bezpośrednio do bagażnika oraz niekiedy na samą półkę, w zależności od tego skąd kapie (zdarza się, że leci z rantów bagażnika, ale niekiedy także, że leci z peszli pod dolną częścią pokrywy). Problem dotyczy w większości lewej części, choć nie tylko. Nie zauważyłem, aby ciekło cokolwiek przy zamkniętym bagażniku.

Zakładam, że jest jakiś problem z "amortyzatorami" lub spasowaniem klapy, ponieważ:
1. Leci woda, jak opisałem wyżej 🙂
2. Zdarza się, że lewa część półki wyskakuje z zawiasów przy otwieraniu (załączyłem w drugim zdjęciu).
3. Klapa, jeżeli się jej choć delikatnie w tym nie pomoże to opadając samoczynnie nie zawsze się zamyka (choć tu liczę na to, że może się jeszcze wyrobi).

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, czy jestem "odosobnionym" przypadkiem?

woda_z_klapy_1.jpg

wysk.jpg

Edytowane przez m1chu (wyświetl historię edycji)
  • O nie! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, m1chu napisał:

Próbowałeś coś z tym robić? W serwisie coś ciekawego twierdzili?

nie, nic. kupiłem auto od kogoś, więc do serwisu raczej z tym nie jechałem. myślę, że to taki "urok" liftbacka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:

Tak ma być. W deszczu i chwilę po deszczu nie otwieraj bagażnika i wszystko będzie ok.

Ciężko mi pogodzić "tak ma być" z "woda leci do bagażnika". Tym bardziej, że w moim przypadku woda wlatuje do środka nawet, jeżeli padało godzinę, czy dwie wcześniej. Wystarczy, że zalega ona gdzieś w górnych częściach klapy, czy na dachu. Testowane na krytym parkingu po wcześniejszych opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze to nie jest wina zle zaprojektowanej klapy w O3 bo miałem to samo w Rapidzie ale przypadłość raczej wersji nadwozia liftback
To nie przypadłość liftbaka tylko niestety Octavii. W niektórych tego typu samochodach na brzegu szyby jest rynienka wykonana z gumy co pozwala wodzie po otwarciu splywać do korytka i swobodny odpływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team