Skocz do zawartości

Radio niefabryczne


hmx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowiczom,

Mam pytanie, czy radio z poniższego linka pasuje zamiast radia blues?(podstawowa wersja wyposażenia, 2013)

https://centrumaudio.pl/dedykowane/1113-adayo-ce-4m1a-skoda-octavia-iii.html?adgroupid=78214763484%3Fnetwork&gclid=CjwKCAiA6bvwBRBbEiwAUER6JUA-7uCbLmQX2W8dJjC4AdieyYhNy_gTbcyMbc4MZ-x8YsrB5MmXPBoCe48QAvD_BwE&fbclid=IwAR16Abdgb4ftJIOYlCf0v24p9qfn4AuE6HxG1Csp6t8UsOX26pRk5ZZ16js

Zainteresowany jestem czymś tego typu, ponieważ chciałbym podpiąć kamerę cofania i mieć nawigację google maps(choć nie jestem pewien czy to akurat radio daje taką możliwość, być może lepszy będzie jakieś z androidem). A może polecacie coś innego? niestety nie posiadam multifunkcyjnej kierownicy, tylko dotykowy byłby problemem. Jestem początkujący w tej dziedzinie, więc z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam WinCe. Zdecydowanie lepiej radio z Androidem. Na aliexpres kupisz taniej, są nawet z wysyłką z niemiec więc nie ma ryzyka cła czy vatu i przychodzi w 2-5 dni. Ja tak kupiłem.  Z przyciskami nie wiem czy jest sens brać, ale jeśli chcesz to i takie są. Ja bym dołożył multifunkcję, to niewiele roboty a komfort korzystania nie porównywanie większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, Karolex_2004 napisał:

Mam identycznego "twora" i niestety zbieram kasę na oryginalny zestaw z funkcją mirrorlink, w obecnym nawet nie da się zapisać nowych wartości ciśnień w oponach bo nie ma opcji "SET"

masz na myśli radio z Adroidem? czy WinCe. Ja nie mam czujników w kołach ale z tego co widziałem chińczyk je obsługuje. 
Mam takie dokładnie: https://pl.aliexpress.com/item/4000037527870.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMcymol, wersja 4 GB ramu 64 rom.
Po za brakiem pełnej obsługi  maxidot (menu telefonu nie wyświetla kontaktów i tytuł piosenki w audio jest nie widoczny - tylko track nr / albo czestotliwość radia zamiast RDS) i niemożliwością zarządzania webastem nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z winCe są słabe nawet jeśli chodzi o bebechy - mało ramu, słaby procesor, brak aplikacji. Te które ja kupiłem daje nawet lepsze audio niż fabryczne bolero (ma całkiem niezły wzmacniacz na TDA7851). Obsługa prosta jak to w Androidzie, aplikacji mnóstwo, od producenta jest w gratisie Tourqe pro. Kamera po mimo, że mam fabrycznie wersję LOW zaczęła obsługiwać linie skrętne (radio czyta po CAN kąt skrętu kierownicy i nakłada na obraz)
Polecam wymienić na coś z Andkiem, bo sensowny oryginał to 2x cena tego z mojego linku, ja tą kasę wolę przeznaczyć na lepsze opony, albo inne bajery, np mam w planach kamerę 360, żeby żona nie narzekała, że nic nie widzi przy parkowaniu (tak, kamera cofania dla niej to za mało... :D)
A z minusów przypomniało mi się - mikrofon trzeba dać zewnętrzny bo ten wbudowany jest słaby i ustawienia auta są po angielsku i są niedopasowane - to znaczy jest wszystko co mogło być w danej gamie modelowej, a np ja nie mam wyboru trybu sport/ECO, radaru, rozpoznawania znaków itp. Ale to nie przeszkadza bo wszystko jest pogrupowane w submenu. Jak chcesz to mogę Ci nagrać krótki filmik jak to wygląda.

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim, chciałem poprosić o radę w zakresie wymiany radia z mojego bluesa na jakieś dedykowane z Androidem oraz Bluetooth. Polecacie takie zabiegi? Bawił się ktoś już z czymś takim? Jak to wygląda później z dostępem do ustawień samochodu takich jak światła dziennie czy nawet kontrola trakcji? Jeśli tak to co byście zaproponowali w kwocie do 1200zl? Załączam zdjęcie aktualnej stacji

92354553_2728058207466443_6544260218878951424_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Więcek napisał:

Cześć wszystkim, chciałem poprosić o radę w zakresie wymiany radia z mojego bluesa na jakieś dedykowane z Androidem oraz Bluetooth. Polecacie takie zabiegi? Bawił się ktoś już z czymś takim? Jak to wygląda później z dostępem do ustawień samochodu takich jak światła dziennie czy nawet kontrola trakcji? Jeśli tak to co byście zaproponowali w kwocie do 1200zl? Załączam zdjęcie aktualnej stacji

92354553_2728058207466443_6544260218878951424_n.jpg

Miałem Swing.

Teraz mam chińczyka - radio ma więcej funkcji w ustawieniu jak dla Golfa VII.

Zmiana na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Więcek napisał:

A radio poprawnie komunikuje się ze sterownikiem samochodu? Zmiana daty, godziny itd. ?

Zamontowany chińczyk odczytuje dane z auta - można zmienia ustawienia funkcji auta; światłą, wycieraczki, ciśnienie w oponach, pokazuje wszystkie dane spalania i przeglądów.

Poszukaj radia na chińskiej stronie aukcyjnej - ceny lepsze niż na polskim portalu.

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team