Skocz do zawartości

Haldex 5 generacji - naprawa regeneracja Octavia III


Szymon Rogóż

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, KrzysiekM napisał:

Maniek wymiana mostu to ostateczność!! Ja mam wymieniony ale odbór w poniedziałęk dopiero bo po sprawdzeniu oleju w dyfrze tym nowym jest 2cm poniżej śruby którą się wlewa więc bedzie wymiana oleju jeszcze. Ale z tego co mi mechanik zadzwonił jest cisza. U mnie weryfikacja opon odbyła sie na podnośniku z 4 kołami w powietrzu i wyło... Opony mogą również chuczeć szczególnie jeśli są wyząbkowane

Jeśli to nie tajemnica to ile taka impreza kosztuje ?

4 godziny temu, Jarosław Grabowski napisał:

NOKIAN WR D4 205/55R16 ich drugi sezon

Brałem pod uwagę te opony a w zasadzie wybór był miedzy nokianami WR D4 a conti TS 860. Wygrały conti i jestem zadowolony bardzo z tych opon choć nie było za bardzo w tym roku okazji to 100% testu ale i tak na mokrą i deszczową aure sprawdziły się super. Po ostatnich wydarzeniach powiem Wam że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. I nie tylko opony mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer kupiłem za 1500zl z przebiegiem 20km!!! Olej do haldexa org coś koło 180zl, olej motul do dyfra ok 60zl. Z haldexa mi zostanie bo stan ok, robocizna nie wiem jeszcze ale pewnie z 300-400zl dam znać 

Kurde kiedyś założyłem drugie konto KrzysiekM to ja, na telefonie pamiętało poprzednie ehhhh

Edytowane przez gocek0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zgłupiałem. I coraz bardziej wydaje mi się że winowajcą są opony. W weekend musiałem zrobić trasę wawa-gdańsk-wawa. Dzis wsiadam do auta jadę 80 i cisza. Opony by się przytarły i przestało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem już u znajomego mechanika, skoda wraz ze mną poszła na podnośnik, dobiłem do 5 i 120km/k, haldex pięknie działa, jedyny szum jaki słyszał to właśnie z mostu ale to raczej naturalna praca, dziś zmieniam na letniaki i zobaczę czy nadal to będzie występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dla potomnych doprowadzenie haldexu 5 generacji do użycia

Marcin Sąsiadek Ropczyce 3 Maja 272a

tel 889563007

mój błąd wg vcdsa C1112

koszt 400 pompka olej 200

i ......działa :)Polecam sam korzystałem z naprawy 🙂

Nie wiem...może ktoś by zrobił sam lepiej taniej ..ja skorzystałem z oferty jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.03.2020 o 18:37, Maniek1 napisał(a):

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i jest to moja pierwsza skoda. Mam pytanie, czy miałeś jakieś inne objawy niż wyciek. Mam O3 4x4 DSG i przy prędkości 80km/h jak puszcze gaz zaczyna cos wyć z tyłu ale przestaje jak tylko dotke hamulca lub gazu. Jest to najgłośniejsze tylko przy tej prędkości. Powyżej lub poniżej hałas zanika. Co może być przyczyną. Samochod jest z konca 2015 wersja L&K 2.0 TDI 184 konie, aktualny przebieg 98000.

Kłaniam się,

Czy jest to objaw zużycia napędu haldex?

Edytowane przez Stasiek
Błąd diagnozy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczerze mówiąc to pierwszy raz się spotykam z informacją ze haldex się włącza podczas hamowania 🤔 U mnie wyraźnie słychać szymum tylko przy 80km/h Ale jak tylko dotknę gazu lub hamulca od razu szum znika. Przy oponach zimowych 16" szum jest głośny. Natomiast po założeniu 18" letnich szum wyraźnie jest mniejszy albo nie występuje wcale. A być może już przywykłem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrian napisał:

Może większe opory i łożyska tak nie hałasują. Ale mam te same odczucia.
 

Nie mam pojęcia. Wymieniłem też olej bo myślałem że stary i przepracowany. Ale po wymianie nie odczułem różnicy. Z ciekawostek: wyczytalem gdzies na forum ze winny jest konkretnie moj model opon continental wintercontact TS 870 jeżeli dobrze pamiętam. Ale skoro jest dyskusja to pewnie jest to bzdura. Chyba ze wszyscy jeżdżą na takich oponach 🤣😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adrian napisał:

No ja mam ts860. Ale znowu mam octavie 3 bez 4x4 i dokładnie te same opony i jest cisza.

Tak myślałem że to nie wina opon. Opony by wyły wraz ze wzrostem prędkości. Ja kupując auto miałem podobny przebieg do kolegi Staśka. Może ten typ tak ma, do 80 tyś. A potem haldex zaczyna koncertować 😆 Ja prócz wymiany oleju nic z tym nie robiłem. Teraz mam jakieś 140 tyś i nie zauważyłem, usłyszałem żeby coś zmieniło się na gorsze. Wiem ze to żadna pomoc. Uznałem że skoro nic sie nie dzieje, to po co na siłę robic sobie koszty. Chyba ze komuś to bardzo przeszkadza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich, 

Mam też Skodę oktavię 1.8 FIS 4x4 dsg i podobne objawy , czyli hałas z tylnego napędu tylko że nasila się wraz z prędkością. Łożyska kół już po wymianie choć nie potrzebnie. W serwisie skody powiedzieli mi że to najprawdopodobnie !!! haldex. Zaproponowali mi wymianę za 18 tys. + wat. Na pytanie czy na pewno to haldex odpowiedzieli że "pewność na 100% nigdy nie ma. Niestety nie wytrzymam i pękłem, po kilku minutach kłótni wyprosili mnie. Szkoda tylko że nikt tego nagrywał. 

Nie wiem teraz co dalej robić od czego zacząć? 

Może mógłby ktoś podpowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team