Skocz do zawartości

Hak holowniczy


Daniel93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Polecam dedykowany hak wypinany do dołu. Sam taki zamontowałem w O3 5d i nie ma śladu po jego wypięciu i schowaniu gniazda. W zderzaku wycina się tylko mały otwór od spodu w czarnej części (fabrycznie zaznaczone miejsca od środka zderzaka). Do tego dedykowana wiązka tego samego producenta i bajka - po zakodowaniu wszystko działa, pojawia się dodatkowy symbol kierunkowskazów na desce,  działa kontrola trakcji z przyczepą ( TSA), na wstecznym jest symbol przyczepy na Amundseniei i wyłączają się czujnik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi tylko jedna funkcja przy wiązce dedykowanej a dokładnie fabryczny alarm. Po wypięciu wtyczki powinien się aktywować. Wiązkę kodowałem koderem Westfalii. Mam OBD Eleven. Podpowie ktoś co i gdzie trzeba zmienić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę reklamować ale hak i wiązka Westfalia. Wszystko pasuje idealnie w fabryczne otwory, złącza itd.  Montowałem też inną dedykowaną wiązkę ale było trudniej, do tego nie miała wbudowanego stałego + i ładowania akumulatora przyczepy i trzeba było dokupić i dorabiać.  A w tej wszystko jest w komplecie. Oczywiście gniazdo 13 pin. Wszystko  kupowałem przez popularny serwis (A.....o) i montowałem sam. Wyszło ok. 2000. Jest sporo dystrybutorów i punktów montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie załącza się alarm jak wypniesz wtyczkę na zamkniętym aucie? Nie mogę znaleźć nigdzie przyczyny problemu.
A może tak ma być, żeby nikt Ci przyczepy nie zajumał...?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

IMG_20190908_130906_resized_20191022_123437613.jpg.daf30ef80bebe842f63c3b355f9a7071.jpgIMG_20190908_131136_resized_20191022_123437845.jpg.834fee25a09b2033dd482babca84fc50.jpgU mnie koszt wyszedł około 500 PLN .Hak oryginalny używany z modułem  wiązka i podłączenie robiłem we własnym zakresie . Jest trochę zabawy ale dałem radę .

Edytowane przez Rafco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.02.2020 at 11:05, piobo napisał:

Nie chcę reklamować ale hak i wiązka Westfalia. Wszystko pasuje idealnie w fabryczne otwory, złącza itd.  Montowałem też inną dedykowaną wiązkę ale było trudniej, do tego nie miała wbudowanego stałego + i ładowania akumulatora przyczepy i trzeba było dokupić i dorabiać.  A w tej wszystko jest w komplecie. Oczywiście gniazdo 13 pin. Wszystko  kupowałem przez popularny serwis (A.....o) i montowałem sam. Wyszło ok. 2000. Jest sporo dystrybutorów i punktów montażu.

Jeżeli mogę prosić nr kostki z modułu ori do bordnetza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2020 at 20:47, Szcz3p4n napisał:

A może tak ma być, żeby nikt Ci przyczepy nie zajumał...?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

tak ma być a u mnie to właśnie nie działa. Nie wiem jak to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chce dołożyć do swojej Octavi hak i plan jest następujący: chcę kupić używany oryginalny hak i do tego nową dedykowaną wiązkę westfalii. Generalnie założyć to to nie problem chodzi mi bardziej o zakodowanie tego w samochodzie. Mam do dyspozycji chiński klon VCDS oraz OBD11PRO rozumiem, że przy pomocy tego ogarnę kodowanie tego w samochodzie? Czy potrzeba do tego jakichś specjalnych kodów serwisowych z ASO? Ewentualnie czy ktoś by coś podpowiedział co tam i gdzie trzeba zakodować? Tak aby to działało jak koledze @Piotrekdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 7.02.2020 at 19:08, piobo napisał:

Witam.

Polecam dedykowany hak wypinany do dołu. Sam taki zamontowałem w O3 5d i nie ma śladu po jego wypięciu i schowaniu gniazda. W zderzaku wycina się tylko mały otwór od spodu w czarnej części (fabrycznie zaznaczone miejsca od środka zderzaka). Do tego dedykowana wiązka tego samego producenta i bajka - po zakodowaniu wszystko działa, pojawia się dodatkowy symbol kierunkowskazów na desce,  działa kontrola trakcji z przyczepą ( TSA), na wstecznym jest symbol przyczepy na Amundseniei i wyłączają się 

Dnia 8.02.2020 at 11:05, piobo napisał:

Nie chcę reklamować ale hak i wiązka Westfalia. Wszystko pasuje idealnie w fabryczne otwory, złącza itd.  Montowałem też inną dedykowaną wiązkę ale było trudniej, do tego nie miała wbudowanego stałego + i ładowania akumulatora przyczepy i trzeba było dokupić i dorabiać.  A w tej wszystko jest w komplecie. Oczywiście gniazdo 13 pin. Wszystko  kupowałem przez popularny serwis (A.....o) i montowałem sam. Wyszło ok. 2000. Jest sporo dystrybutorów i punktów montażu.

Kolego, a czy moglbys w wolnej chwili podeslac fotki jak zderzak wyglada z hakiem wpietym i wypietym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team