Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni DSG


mez2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbliża się wymiana oleju w skrzyni DSG - 6 biegów rocznik 2013.

Wymianę robić w ASO czy każdy warsztat ogarnie wymianę?

Jaki olej wybrać do tej skrzyni (oryginalny VW czy innej firmy)?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam,
Zbliża się wymiana oleju w skrzyni DSG - 6 biegów rocznik 2013.
Wymianę robić w ASO czy każdy warsztat ogarnie wymianę?
Jaki olej wybrać do tej skrzyni (oryginalny VW czy innej firmy)?
Ja robiłem po 40k w ASO na oryginalnym oleju. Za rok będę znów robił tak samo po 80k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent skrzyń DSG jak i haldexow, czyli BorgWarner zaleca wymianę oleju po 30tys km, jednak producenci samochodów którzy te podzespoły montują w swoich autach zalecają dłuższe interwały. W DSG i w haldexie pracuje sprzęgło i pył z tego sprzęgła pływa w oleju. Dłuższa eksploatacja z zasyfionym olejem powoduje zapychanie mechatroniki sterującej j szarpanie, awarie. Zamiast oleju w układzie zaczyna pracować olej z błotem że sprzęgieł. Stąd rozsądnie jest wymieniać w okolicy 30tys.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, daniel_gw napisał:

Producent skrzyń DSG jak i haldexow, czyli BorgWarner zaleca wymianę oleju po 30tys km, jednak producenci samochodów którzy te podzespoły montują w swoich autach zalecają dłuższe interwały. W DSG i w haldexie pracuje sprzęgło i pył z tego sprzęgła pływa w oleju. Dłuższa eksploatacja z zasyfionym olejem powoduje zapychanie mechatroniki sterującej j szarpanie, awarie. Zamiast oleju w układzie zaczyna pracować olej z błotem że sprzęgieł. Stąd rozsądnie jest wymieniać w okolicy 30tys.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Czy piszesz tu o 7 biegowej suchej DQ200 czy o mokrej 6 biegowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniel_gw napisał:

Z tego co wiem każda DSG zawiera olej, nawet ta 'sucha', tylko w mniejszej ilości. U mnie w kodiaqu jezdzi dq500

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

wiem że w sumie jest w tej skrzyni około 1,5 litra - w mechatronice i gdzieś tam jeszcze - tylko dlaczego w serwisie nie można tego wymienić oficjalnie - boją sie że za długo te skrzynie pojeżdzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w sumie jest w tej skrzyni około 1,5 litra - w mechatronice i gdzieś tam jeszcze - tylko dlaczego w serwisie nie można tego wymienić oficjalnie - boją sie że za długo te skrzynie pojeżdzą ?
Rozumiem, że piszesz o słuchaj DQ200?
Jak producent nie zaleca to w ASO nie ma procedur do tego i nikt tego nie zrobi nawet za miliony.
Musisz poszukać speca od DSG i problemu nie będzie. Właściwie tylko jeden... Koszt przedsięwzięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:

Rozumiem, że piszesz o słuchaj DQ200?
Jak producent nie zaleca to w ASO nie ma procedur do tego i nikt tego nie zrobi nawet za miliony.
Musisz poszukać speca od DSG i problemu nie będzie. Właściwie tylko jeden... Koszt przedsięwzięcia.

Zgadza się mam DQ200, tylko jak 3 miesiące temu kupowalem swoje pierwsze 4 letnie dsg i pytalem w serwisie autoryzowanym Lellek w Gliwicach o taką wymiane to od razu był tekst ze te skrzynie nie przewidują wymiany i nie wymieniają w nich oleju. I bądź tu mądry i pisz wiersze - a ja chce wymienic bo mam przejechane 83k km i chce sie tym autkiem cieszyc jak najdłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniecznie warto wymienić, osobiście pracuje w BorgWarner i z tego co wyczytałem zalecenie to wymiana co 30tys z uwagi na ścierające się sprzęgła i cały syf pływający w oleju.
Poszukaj jakiegoś nieautoryzowanego serwisu, jak auto nie na gwarancji. Na You tube są filmiki jak wymienić ten olej w DSG. Potrzebny jest vcds i specjalny zbiornik z wężem aby olej wlał się do skrzyni bo korek spustowy i zarazem zalewowy jest na dnie skrzyni. Kolega pracuje na serwisie audi i mówił że wymieniają w identyczny sposób na serwisach.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To koniecznie warto wymienić, osobiście pracuje w BorgWarner i z tego co wyczytałem zalecenie to wymiana co 30tys z uwagi na ścierające się sprzęgła i cały syf pływający w oleju.


Przydalby mi sie taki dokument w którym jest takie zalecenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dali dokument Skoda musiałaby wymieniać skrzynie na nowe.... 

Wszyscy dobrze wiedzą o co chodzi tylko po co jebać farmazony że oleju się nie wymienia. Kiedyś na FB SKODY napisałem post do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi. 

DQ200 i żywotność sprzęgła realnie na 100 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, mcq napisał:

Ostatnio ASO mi przekazało, że w mojej skrzyni DSG7 tj DQ371 olej wymienia sie po 120 000 km.
Co tym na to@daniel_gw

Było się spytać dla czego po 120 000 km , a nie po 45 / 60 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wymiana oleju co 120 tyś to bujda. zawsze trzeba wymieniać max co 60 tyś po tym przebiegu zaczynaja szarpać te nowe skrzynie. A co do DQ200 niby sie nie wymienia serwisowo ale lepiej wymieniać co 40 tyś. Wchodzi tam ok 1.9 litra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, sprzęgła się ścierają w DSG ten cały pył pływa z oleju i przepływa przez mechatronikę przerzucającą biegi.
Jak skrzynia nie szarpie to mozna wymienić i co 60tys ten olej, ale przy 120 to pewnie mechatronika wymaga już czyszczenia od zabrudzeń.
Sama żywotność oleju może i wytrzyma 120 tys, ale pył który przez to wszystko przepływa powoduje odkładanie się zanieczyszczen na kanalikach mechatroniki.
Reszta powinna działać.

Jak ktoś nie widział dsg w środku, polecam




Moim zdaniem tak o oleju silnikowym i podejściu ASO:
Czemu ASO zaleca wymianę oleju silnikowego co 30tys a wymianie w DSG czy haldex nie wspomina?
*Bo auto bardziej ekologiczne - w teorii o połowę mniej oleju zużyje przez cykl życia silnika,
* Bo atrakcyjniejsze dla firm, tańsze koszty eksploatacji, rzadsza wymiana oleju
* Cykl życia silnika skróci się
* A i serwis coś zarobi jak będzie jakaś awaria po gwarancji.



Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem O3 1,6 TDI DSG7 i wczoraj dokonałem wymiany oleju w skrzyni. Mam przebieg 105 tys. km i nie był w skrzyni wymieniany olej, wiec jedną z pierwszych rzeczy była wymiana. Wymiana dokonana w Serwisie SKODY w Warszawie. Z doświadczenia wiem, że nawet jeżeli serwis nie ma procedury wymiany oleju w skrzyni to i tak warto dokonać wymiany. W C5 też większość serwisów twierdziło, że się nie wymienia, a jednak producent skrzyni tj. AISIN WARNER przewidywał wymianę co 80 tys. km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aadd34 napisał:

Witam, od niedawna jestem posiadaczem O3 1,6 TDI DSG7 i wczoraj dokonałem wymiany oleju w skrzyni. Mam przebieg 105 tys. km i nie był w skrzyni wymieniany olej, wiec jedną z pierwszych rzeczy była wymiana. Wymiana dokonana w Serwisie SKODY w Warszawie. Z doświadczenia wiem, że nawet jeżeli serwis nie ma procedury wymiany oleju w skrzyni to i tak warto dokonać wymiany. W C5 też większość serwisów twierdziło, że się nie wymienia, a jednak producent skrzyni tj. AISIN WARNER przewidywał wymianę co 80 tys. km. 

Ile zapłaciłeś za ta usługę, czy w mechatronice tez plyn zmieniali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, milek72 napisał:

Ile zapłaciłeś za ta usługę, czy w mechatronice tez plyn zmieniali? 

Zapłaciłem około 400zł. Odpowiadając na inne wątpliwości, to na fakturze jest wpisane jedynie wymiana oleju 2L. Więc nie rozstrzygnę tutaj czy w mechatronice też było zmienione. Jak już pisałem serwis oficjalnie nie przewiduje wymiany oleju w DSG7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team