Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni DSG


mez2008

Rekomendowane odpowiedzi

DSG7 / DQ200 itp zwana suchą...

2 oleje: hydrualiczy + mechatronika. Nie mieszają się gdyż są 2 komory.

2 litry to zmienili ci hydrauliczny bo tam tyle wchodzi, a z tego co wiem to nawet więcej ( musiałbym sobie przypomnieć)

@aadd34 Z ciekawości, gdzie zmieniałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdiRuti napisał:

DSG7 / DQ200 itp zwana suchą...

2 oleje: hydrualiczy + mechatronika. Nie mieszają się gdyż są 2 komory.

2 litry to zmienili ci hydrauliczny bo tam tyle wchodzi, a z tego co wiem to nawet więcej ( musiałbym sobie przypomnieć)

@aadd34 Z ciekawości, gdzie zmieniałeś...?

Auto Wimar Al. Jerozolimskie 249B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniłem olej po 60k w DQ381
Zlecilem wymianę z filtrem choć była sugestia ze strony doradcy serwisowego, że producent nie przewiduje wymiany filtra podczas rutynowej wymiany (moje zdziwienie rośnie;)

Jakby kogoś interesowała cena w ASO pod Warszawa
Wymiana filtra oleju dsg: 150zł
Wymiana oleju dsg: 210zł
Filtr oleju dsg: 115zł
Olej 6litrow: 1000zł
Tak orientacyjnie, brutto przed rabatem.

Znalazlem ciekawy opis wymiany
https://www.autoexpert.pl/artykuly/procedura-wymiany-oleju-w-skrzyni-dsg-ogc-dq381
Zastanawiam sie na ile trzymają procedury;) no i zastanawiam sie czy ten filtr 0GC325183A to ten zewnetrzy o którym wspominaja w tym opisie.
Bo jesli do jego wymiany trzeba podstawe aku wymontować to całkiem zgrabnie im to poszło jak żadnego sladu z wyjmowania tego nie ma.. piach przy aku jak byl tak jest..

Kolejna sprawa... soft
OBDeleven wyswietlil mi ze jest nowy.. ale powiedzieli mi, że mi nie wgrają bo nie zglaszam żadnej usterki. To mówię.. zglaszam.. a to nie to może Pan nagrać film i udowodnić...bo tak to nie zrobimy, Skoda nam za to nie zapłaci..
Żałuje, że nie zleciłem wgrania odpłatnie ale też nie byli w stanie powiedzieć jakie wprowadza zmiany..


Chłopaki@Zgredos@rrobert macie może jakieś dokumenty dotyczace tego softu skrzyni? 2309?

Pozostaje mi wykupić dostęp do erwinu na godzinkę i zobaczyć :/1857c240e6f3be0f94fc6c93d19b6594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zgredos to pytanie czy stwierdzenie?
Zawsze sie sie zastanawialem czy normalny jest taki stuk w przejesciu 4->3->2 gdy hamujemy ale bez zatrzymania, ale slyszalem juz kilka razy ze to norma czyli TTTM.
Ostatnio moze nie tak ładnie na zimnym przerzuciła z 1 na 2 ale czy ja wiem.. to może doszukiwanie sie na siłę.
A co tez uważasz, że rutynowo nie wgrywa sie nowszego... ja jestem zaskoczony takim stanowiskiem serwisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz autko na gwarancji to sowt jak jest dostepny powini wgrać a nawet jak nie jest na gwarancji to jak jest dostępny to za opłata i zgoda własciciela powini go wgrać. Co do stuków podczas zbijania biegów tak stukają ja sie gwałtownie zahamuje . U mnie też czasami szarpnie z1 na 2 jak zimniutka mam taki sposób że odpalam auto zapale papieroska i wszystko git.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz autko na gwarancji to sowt jak jest dostepny powini wgrać a nawet jak nie jest na gwarancji to jak jest dostępny to za opłata i zgoda własciciela powini go wgrać. Co do stuków podczas zbijania biegów tak stukają ja sie gwałtownie zahamuje . U mnie też czasami szarpnie z1 na 2 jak zimniutka mam taki sposób że odpalam auto zapale papieroska i wszystko git.
Ja nie palę ale za to czasem czekam aż sie szyba ogrzeje ;)

W teorii gwarancja mi sie kończyła dzień po wizycie, a jak mówisz powinni ale nie chcieli :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2020 at 01:53, mcq napisał:

Wymieniłem olej po 60k w DQ381
Zlecilem wymianę z filtrem choć była sugestia ze strony doradcy serwisowego, że producent nie przewiduje wymiany filtra podczas rutynowej wymiany (moje zdziwienie rośnie;)

Jakby kogoś interesowała cena w ASO pod Warszawa
Wymiana filtra oleju dsg: 150zł
Wymiana oleju dsg: 210zł
Filtr oleju dsg: 115zł
Olej 6litrow: 1000zł
Tak orientacyjnie, brutto przed rabatem.

Znalazlem ciekawy opis wymiany
https://www.autoexpert.pl/artykuly/procedura-wymiany-oleju-w-skrzyni-dsg-ogc-dq381
Zastanawiam sie na ile trzymają procedury;) no i zastanawiam sie czy ten filtr 0GC325183A to ten zewnetrzy o którym wspominaja w tym opisie.
Bo jesli do jego wymiany trzeba podstawe aku wymontować to całkiem zgrabnie im to poszło jak żadnego sladu z wyjmowania tego nie ma.. piach przy aku jak byl tak jest..

Kolejna sprawa... soft
OBDeleven wyswietlil mi ze jest nowy.. ale powiedzieli mi, że mi nie wgrają bo nie zglaszam żadnej usterki. To mówię.. zglaszam.. a to nie to może Pan nagrać film i udowodnić...bo tak to nie zrobimy, Skoda nam za to nie zapłaci..
Żałuje, że nie zleciłem wgrania odpłatnie ale też nie byli w stanie powiedzieć jakie wprowadza zmiany..


Chłopaki@Zgredos@rrobert macie może jakieś dokumenty dotyczace tego softu skrzyni? 2309?

Pozostaje mi wykupić dostęp do erwinu na godzinkę i zobaczyć 😕1857c240e6f3be0f94fc6c93d19b6594.jpg

Wymiana oleju w dq381 przy 60kkm - czy zrobiona była z Twojej inicjatywy czy wynikała po prostu z programu serwisowego auta?

Mam wykupiony pakiet serwisowy do 120kkm i szczerze mówiąc brałem go płacąc 2,5tys pln przy zakupie auta by właśnie później dwukrotnie nie płacić za wymianę oleju w dsg (60 i 120kkm). To spłaca ten pakiet serwisowy. Pozostałe wymiany standardowe oleju silnikowego i działania serwisowe w ramach przeglądów tj 30,60,90,120 km są wtedy naprawdę free of charge.

U mnie w 2,0 tsi 190KM też jest dq381, mam przejechane 52tys km i w okolicach lutego wyląduję na przeględzie w ASO na 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.
U mnie w 2,0 tsi 190KM też jest dq381, mam przejechane 52tys km i w okolicach lutego wyląduję na przeględzie w ASO na 60kkm.

No to Ci oleju nie wymienią, a tym bardziej w pakiecie serwisowym. Wytyczne maja od producenta że w DQ381 wymiana przy 120k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





No to Ci oleju nie wymienią, a tym bardziej w pakiecie serwisowym. Wytyczne maja od producenta że w DQ381 wymiana przy 120k.

A jak pojedzie na przegląd przy 119500 km to wymienią za free?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mcq napisał:


 


No to Ci oleju nie wymienią, a tym bardziej w pakiecie serwisowym. Wytyczne maja od producenta że w DQ381 wymiana przy 120k.
 

Zaczęłem czytać o dq381 i wiele wskazuje że masz rację i interwał wymiany oleju jest ustalony przez producenta na 120kkm. Tak jest w arteonach 190KM tsi i Atecach itp, tam gdzie te silniki są popularne.

Czyli że wymienią olej w dsg tylko raz w ramach pakietu.

Hm, trochę lipa bo płacąc za pakiet serwisowy do 120k pln 2,5kpln właściciwe to wymiana oleju w dsg którą zakładałem dwukrotnie w ramach pakietu przekonywała mnie do tej decyzji by pakiet kupić.

Chwilę wcześniej miałem passata b7 i tam pamiętam że wymiana oleju w dsg kosztowała ok 2k i robiło się to co 60kkm. Dlatego mnie ten pakiet skusił. 

Cóż znów nie udało się pokonać systemu 😀

Nic to i tak wymienię w ASO ten olej przy 60kkm i najwyżej zapłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchajcie sie wymieniajcie olej co 60 tyś a nie co 120 wymyslili sobie taka lipe. I tak wymienicie wcześniej ten olej bo raczej nie dojedziecie 120tys bo skrzynia zacznie szarpać. Bo bedzie sie domagać nowego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.09.2020 at 07:53, aadd34 napisał:

Zapłaciłem około 400zł. Odpowiadając na inne wątpliwości, to na fakturze jest wpisane jedynie wymiana oleju 2L. Więc nie rozstrzygnę tutaj czy w mechatronice też było zmienione. Jak już pisałem serwis oficjalnie nie przewiduje wymiany oleju w DSG7

Możesz mi napisać w którym serwisie robiłeś to i ja zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam,

i potwierdzam co miałem potwierdzić.

Jestem po przeglądzie na 60tys km. 

Producent nie uwzglednia wymiany oleju w dsg przy tym przebiegu.

Wymiana oleju w dq381 wykonana została  odpłatnie na moje zalecenie. Producent przewiduje wymianę dopiero na 120tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak poczytałem sobie temat i dodam coś od siebie. Zawsze bałem się tej DQ200, czytając te opisy jakie to badziewie można dostać zawału małego. To czytajcie  Koledzy szanowni, moja Kurka od nowości jest u mnie, czyli dokładnie od 16.01.2017. Na liczniku 172 tyś km , motor 1.4,  skrzynia 7b, olej nie wymieniany jeszcze a skrzynia ani nie szarpie ani nie zgrzyta, sprzęgło się nie ślizga, po prostu wszystko jak na razie gra i buczy. 

I jak tam z teoriami, że sprzęgło max 100tyś wytrzymuje a skrzynia bez zmiany oleju będzie cudowała? 

Obecnie myślę o wizycie prewencyjnej w Sosnowski Serwis w Gdańsku gdyż tylko o nim słyszałem, że to robi. 

Dzwoniłem już i usłyszałem za dynamiczną wymianę oleju w Dq200- 400zł brutto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat, pacjentka octavia 4 rs przebieg 58 tyś. 2.0 benzyna, panowie w serwisie twierdzą, że olej dopiero przy 120 tyś...koszt 1500 zł.

Na internetach piszą, że generalnie w DSG wymiana powinna być między 40-60 tyś...

Wymieniać - specjalnie tak mówią, żeby padło zaraz po gwarancji?

Nie wymieniać, skrzynie są tak zaprojektowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team