Skocz do zawartości

Škoda Octavia vRS iV


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Škoda Octavia vRS iV na projektach Škoda Design

Już 3 marca 2020r. podczas salonu samochodowego w Genewie Skoda pochwali się najmocniejszymi wersjami Octavii. To będzie wyjątkowa premiera nie tylko dla miłośników marki ale także dla samego producenta. Czwarta generacja RS pojawi się bowiem po 20 latach od debiutu pierwszej w historii Octavii z emblematem RS.

skoda-octavia-vrs-iv.jpg

skoda-octavia-vrs-iv 2.jpg

skoda-octavia-vrs-iv 3.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No jak dla mnie odpada, z 40L zbiornikiem paliwa, to w trasie bym odwiedzał wszystkie stacje paliw. Ten przód też mnie nie porywa, mam nadzieję że w rzeczywistości lepiej wygląda. Czy tylko ja mam wrażenie że jest wąski i bardzo wysoki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kenzi napisał:

Wydawało mi się, że juz się nie da bardziej spier... niż  wersja z podzielonymi lampami, a tu zaskoczenie, coś ewidentnie nie poszło, jakoś pokracznie to wygląda.

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze.

Podzielone lampy też mi nie podeszły, ale to mi się podoba 🙂 Pokraczności dodają chyba trochę wysokie sprężyny ale skoda rs to zwykłe wozidło z mocniejszym silnikiem, więc to akurat nie dziwi.

20 godzin temu, Namo napisał:

To jak nie naładuję tego elektrycznego silniczka to mam 150 KM? On się chyba ładuje podczas jazdy, tak?

tak, podczas hamowania, zwalniania itp. Jeśli nie będziesz jeździł tylko na silniku elektrycznym to raczej nie rozładujesz baterii, przynajmniej tak jest w innych hybrydach, w wielu nawet nie da się wymusić pracy tylko na silniku elektrycznym i w sumie to dobrze bo nie ma sensu. Bo te silniki się nawzajem się uzupełniają, tam gdzie słaby jest benzyniak pomaga elektryczny, a tam gdzie spalinowy kuleje wkracza go elektryczny. Szczerze gdyby miał wybierać między tylko spalinowym RS a taką hybrydą na pewno wybrał bym to drugie, jeśli tego nie skaszanili to będzie się tym jeździć rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest hybryda plug in, jak nie naładujesz baterii z gniazdka, to masz bardzo ciężkie 1.4 które musi cały ten ciężar uciągnąć.  Jak ktoś jeździ wokół komina to ok, ale trzeba się liczyć że zwykła Octavia 2,0 190KM zleje takiego RS🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zje. 1.4 nie da mu rady, nawet w połączeniu z elektrycznym, będzie słabsza patrząc chociażby na czas 0-100 w porównaniu (do starej wersji), bo dodatkowa waga robi swoje. Mimo wszystko jeżdżąc w miarę z głową pewnie hybryda będzie dużo oszczędniejsza jeśli chodzi o paliwo, szczególnie po mieście, jednocześnie oferując i tak przyzwoite osiągi.
Ale do upalania jak najbardziej tylko benzynka. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team