Skocz do zawartości

Wymiana dwumasy?


VRSDAREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... Pojawił się kolejny problem z RS... Podczas odpalania nie ważne czy ciepły czy zimny silnik słychać stukniecie... Wymieniłem bendiks i szczotki w rozruszniku... Ale stuk podczas odpalania dalej się pojawia.. Czytałem że mogą to być objawy koła dwumasowego... Jakieś propozycje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw uszkodzenie dwumasu to raczej nie tylko pukniecie. Charakterystyczne tłuczenie które zmniejsza się lub zanika po wciśnięciu sprzęgła.

Tu jak przy odpalaniu to może bardziej rozrusznik lub automat rozrusznika.

Ja swoją poprzednią 02 z TDI zrobiłem 230 tys i padł dwumas, Naprawa w warsztacie z zakupem zamienników to prawie 3 tys zł

PS

Witam wszystkich z forum przy okazji mojego pierwszego wpisu i dziękuje za zaproszenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

patrząc na opis auta to SPRZĘGŁO zrobiłeś za ta kwotę i to by się zgadzało.

Moja naprawa SPRZĘGŁA  i DWUMASU kosztowała jak wcześniej pisałem prawie 3000 zł

Katalogowo 2200-2600 komplet + robocizna około 450-500 (nie wiem kto a przynajmniej nie w tej okolicy za 250 wyciągnie skrzynie, zmieni dwumas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałe 2.0 TDI gdzie jest sprzegło i dwumas wystepuje a Ty w opisie masz 1,9 TDI gdzie jest sprzęgło.

A skrzynia nic do tego nie ma 

Teraz mam 1,4 TSI ale też nie jest to "poprawny" silnik

Edytowane przez kkuligowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Leonie już było czuć wibracje i zrobiłem jeszcze 50 tys km. Kolejny właściciel nie wiem ile jeszcze zrobił zanim wymienił.

Póki nie ma tragedii to jeździć.

Ps. A ten Sachs performance dużo lepszy od zwykłego? Bo mnie też pewnie niedługo to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jest i nie może.


Problemy z dwumasą najłatwiej zdiagnozować wklepując do podłogi z bardzo niskich obrotów na wysokim biegu (tryb manualny) - jak telepie, to dwumasa się kończy.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich użytkowników,

W mojej Skodzie Octavii 2, 1.9 TDI 105 KM rocznik 2008, padła się skrzynia biegów.

A konkretnie wracając z trasy Ostrów Mazowiecka Warszawa na sam koniec podróży autem szarpnęło, zgrzytnęło auto zgasło i koniec jazdy. Przednia oś się zablokowała ze skrzyni lał się olej.

Pech, zdarza się może miało prawo do tego dojść.

Po początkowej wycenie ok 1000-1500 zł za skrzynię z robocizną ( w zależności od tego ile będzie kosztować skrzynia) bo robocizna w przedziale 400-500 zł to okazało się jeszcze ze trzeba wymienić sprzęgło bo zostało zalane olejem niby. Ale dwumas jest ok.

Warsztat powiedział mi że koszt samego sprzęgła bez dwumasy do mojej skody to 1200 zł,

a ostateczna kwota do zapłaty to 3200 !!!

Czy jest to uczciwa wycena ? i w ogóle realna ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Przebieg 330 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team