Skocz do zawartości

Bolero oszalało!


Marcin Fiedorowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Octaviusze!

Od blisko roku jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavii III Ambiente. Wszystko działało doskonale, aż nagle moje radio BOLERO zaczęło wariować. Zbiegło się to z naszą "zimą" i spadkiem temperatur w okolice zera stopni.

Czym się przejawiają wspomniane szaleństwa?

- samodzielne zmienianie stacji radiowych: potrafi nagle przeskoczyć o kilka stacji i zapisać sobie akurat tę stację na kafelku, na którym się zatrzyma (sic!)

- taki zdolny, że dzisiaj przełączył się z pasma FM na AM bez mojej najmniejszej pomocy

- czasami po podobnych akcjach przestaje też reagować dotyk na ekranie

Zastosowałem dwie pierwsze próby doprowadzenia go do porządku:

1) przywrócenie do ustawień fabrycznych - poza tym, że przepadły wszystkie zapisane stacje i ich logotypy - nic nie pomogło

2) odłączenie akumulatora - nie pomogło 

Podsumowując - radio odkrywa swoje DJ-skie umiejętności i żyje własnym życiem. Przyjemność z korzystania z niego teraz jest żadna. Co sugerujecie zrobić krok po kroku? Przeraża mnie wizyta w ASO gdzie za podłączenie do komputera panowie kasują 3 stówki, a czy coś się zmieni, nie dają gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Bolero oszalało!

To wina ekranu który nie za dobrze znosi niskie temperatury. Nie jesteś pierwszy z tym problemem. ASO pewno wymieni Ci ekran na nowy o ile przekonasz ich jak inni.

Możesz też zrobić retrofit i wymienić ten ekran na coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Pogodziłem się z tym, że jakąś kasę trzeba będzie na to wydać.
Podpowiedzcie proszę czego powinienem szukać (jakich modeli). Idealnie by było z tego problemu uczynić okazję do wzbogacenia sprzętu o możliwość korzystania z Google Maps czy innej firmowej navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab567 - mega dziękuję! Dam znać co udało się zdziałać.

Zakładając, że reanimacja się nie uda i pacjent zejdzie, gdzie najlepiej szukać dawcy?
Na allegro znalazłem takie cuda. Co myślicie o nich?
1) https://allegro.pl/oferta/radio-skoda-octavia-iii-alpine-columbus-nawigacja-8560653553?reco_id=33101260-4f0a-11ea-b8cb-b02628cfb360&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

2) https://allegro.pl/oferta/skoda-octavia-3-ekran-mib2-5-5e0919606d-5e0919606-8504938063  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy jesteś a nie zielony... użyłbyś szukajki zamiast iść na łatwiznę...

MIB2 ma większą rozdzielczość stąd wymóg wymiany wyświetlacza (800x480, MIB1 ma 400x240), może wspierać SmartLink (MirrorLink + Android Auto + Apple carPlay). Za najtańszy komplet Bolero MIB2 + ekran 6.5" (5E0919605H) trzeba liczyć około 2000 zł na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłącze się do tematu - też mam problem z moim Bolero. Radio ma kaprysy i zwykle z przekręceniem stacyjki się nie włącza, piszę zwykle, bo czasami ma tak, że włącza się normalnie. Zwykle włącza się po 2-3 minutach od uruchomienia samochodu, ale zdarza się, że potrzebuje 5 min, a potrafi w ogóle się nie włączyć. Oczywiście radio miało przywracane ustawienia fabryczne i standardowo powinno się uruchamiać wraz z włączeniem zapłonu. 

Wiecie co to może być? Czy możliwa jest aktualizacja softu, i czy tylko w ASO to mogę zrobić?

IMG_20190913_204740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam, to może i ja się podepnę do tematu, może ktoś akurat miał podobny problem, mianowicie przestał mi działać czujnik zbliżeniowy, "zbliżenie dłoni do ekranu powoduje przejście urządzenia od trybu wyświetlania do trybu obsługi"

Bawiłem się trochę Vcds ale ze zmian jakie zrobiłem to tylko aktywacja hhc, staging, zmiana ch/lh z xenonów na halogeny, przyciemnianie ledów przy kierunkowskazach oraz wyłączenie dźwięku otwartych drzwi przy zapłonie, reset radia nie pomaga, może jest jakiś nowszy soft do niego, lub ktoś ma pomysł dlaczego przestało działać 82fd00232f071b19bcf261c179013189.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wiem co napisać jedynie chyba to, że dobrze, że nie dałem sobie głowy uciąć za to, że na pewno mam włączone, choć dał bym sobie uciąć za to, że sparawdzałem no cóż dzięki bardzo, na przyszłość nauczka, sprawdź 2 razy zanim zaczniesz pytać.
A tak jeszcze przy okazji jak by ktoś miał na zbyciu jakiś ekran 8'' do mib2 w dobrym stanie i cenie to proszę o info.
Jeszcze raz dzieki

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dzięki wsparciu @pab567 wgrałem aktualizację do swojego Bolero. Przywróciłem wszystko do ustawień fabrycznych.

Rano wsiadłem do Skodzinki z nadzieją, że problem nie powróci. Po kilku minutach jednak DJ-skie zapędy się objawiły i Skoda stwierdziła, że zamiast Radia ZET powinienem słuchać VOX FM (przeskakując kilka stacji pomiędzy). Wygląda na to, że mojej Skodzie bardziej odpowiada... disco-polo 🤔

Teraz pytanie: czekamy na wiosenne temperatury (powiedzmy +10 w górę) czy wymiana ekranu jest już nieodzowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.02.2020 at 15:44, Winiar napisał:

Ja swoje Bolero zaktualizowałem do 475, ale niestety nie pomogło. Nadal uruchamia się z dużą zwłoką.

Do problemu z uruchomienie całego infotainment , dziś doszedł problem z ekranem radia Bolero. System się włączył - ekran nie (jest czarny), muzyka gra, przyciski fizyczne działają, mogę włączyć muzykę z pendrive, bluetooth, DOTYK DZIAŁA - przełączam miedzy stacjami, a ekran czarny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team