Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów ! 🙂  Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii 3 rs z silnikiem chhb, skrzynia dsg 220km.Jak ją podszykuje to trafi tu do  garażu 🙂  Chciałem zapytać Was  o rady przed zrobieniem programu. Najprawdopodobniej będę robił program silnika + od razu skrzyni. Mieszkam w Kaliszu i im bliżej do warsztatu który to zrobi tym lepiej 🙂 Czy polecacie firmę Pachura moto center? Widziałem, że wielu z Was poleca compSport. Podpowiecie na co zwrócić uwagę, a może nawet ile i gdzie zapłaciliście? Z góry dziękuje za odpowiedzi ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pachura ze Środy nie ma dobrych opinii (poczytaj chociażby jak go objeżdżają za soft Leona Cupra 370 Carbon...), a ceny ma... zaporowe.

Ja polecam TuneForce z Poznania, bo są blisko i ogarniają.

Oprócz tego kolega z forum @Roberto795, CompSport.

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaliszak napisał:

Witam Kolegów ! 🙂  Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii 3 rs z silnikiem chhb, skrzynia dsg 220km.Jak ją podszykuje to trafi tu do  garażu 🙂  Chciałem zapytać Was  o rady przed zrobieniem programu. Najprawdopodobniej będę robił program silnika + od razu skrzyni. Mieszkam w Kaliszu i im bliżej do warsztatu który to zrobi tym lepiej 🙂 Czy polecacie firmę Pachura moto center? Widziałem, że wielu z Was poleca compSport. Podpowiecie na co zwrócić uwagę, a może nawet ile i gdzie zapłaciliście? Z góry dziękuje za odpowiedzi ! 🙂

A może program już był robiony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zyga_wr  dziękuje za odpowiedź. nie mogę znaleźć 😞 Podrzucisz prosze linka? Może to 1 negatywna opinia na tle 100 zrobionych aut. Ale strach zawsze jest.

@potrek  Dzięki za odpowiedź. Sprzedawca miał go od nowości i mówi że nic nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaliszakNie znajdę teraz, bo dawno nie byłem na forum leona. Chodziło o to, że Pachura jako dystrybutor abt stroił limitowaną serię Cupry Carbon 370. Miała mieć 370KM, a z tego co pamiętam to max jaki chłopaki uzyskiwali na różnych hamowniach to 330-340KM (seria ma 300KM + jakiś bonus z fabryki i często bez modów cupry miały po 320-330KM), gdzie u nich na rolkach wykresy z pięknymi 370KM 😉

Pamiętam też nieładne zachowanie tego tunera wobec kilku właścicieli tych aut, więc ja z nim dałem sobie spokój, a mam go najbliżej 😛

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W okolicach Poznania tylko TuneForce. Sam wybieram się do nich po wymianie sprzęgła. Koszt softu samego silnika u nich to ~1,5k zł. 

Interesowałem się również innymi firmami, między innymi PMC i u nich wychodzi to już ~2k za wgranie gotowca 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Soft silnika wiem co daje a co daje program skrzyni dsg,co zmieniają w oprogramowaniu skrzyni?
Parę różnych parametrów można zmieniać. Głównym celem jest by skrzynia nie zamulała i zmieniała biegi przy wyższych obrotach. Kolejna rzecz to by nie redukowała przy manualnej zmianie biegów. Możesz również sobie życzyć, byś mógł kręcić silnik do końca (do odcinki). Dodatkowy Launch control i parę innych... Każdy tuner powinien wytłumaczyć co może zaproponować.
Generalnie inny samochód po zmianach w Moim zdaniem must have przy DQ250 i nie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do softa silnika i tak na spokojnie dopytuje.
Tak prawdę mówiąc to mi sposób pracy dsg odpowiada,raczej nie będę nic zmieniał.
Dzieki za odpowiedź.
Tobie pewnie i pasuje, ale dwumasie niekoniecznie. Chyba, że auto bujasz dalej za rok to sobie daj spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs-ke mam zamiar potrzymać troszkę dłużej.
 

Jeżeli dobrze rozumie to podniesienie mocy silnika wpływa nie korzystnie na dwumasę.

Głównym celem jest  by skrzynia nie zamulała i zmieniała biegi przy wyższych obrotach. Kolejna rzecz to by nie redukowała przy manualnej zmianie biegów. Możesz również sobie życzyć, byś mógł kręcić silnik do końca (do odcinki). DodatkowyLaunch control i parę innych.

To raczej też nie sprzyja długiej żywotności dwumasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, drogi kolego.
Dwumasie przedewszystkim nie służą niskie obroty, które są wymuszane przez inżynierów vaga w celu obniżenia emisji spalin. Ich nie interesuje, że po jakimś czasie ty się będziesz tym martwił.
Podniesienie mocy nie ma tu żadnego znaczenia.
Jednym słowem po dobrym programie czy silnika czy skrzyni DSG masz same zalety, a nie wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team