Skocz do zawartości

Wybór opon letnich 18"


Kaliszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów 🙂   Chciałem prosić was o porady, ponieważ stanąłem przed wyborem opon w rozmiarze 225/40/18 do mojej RS'ki.   Zależy mi na przyczepności na starcie, gdyż przymierzam się do stage 1, oraz na tym aby nie były głośne. Nie chciał bym dopłacać za markę, jeśli ma to nie mieć przełożenia na jakość. Oczywiście nie szukam dziwnych chińskich wynalazków byle taniej 🙂   Na ten moment rozważam DĘBICA PRESTO UHP2 (1020zl), FULDA SPORTCONTROL 2 (1250ZL)  PIRELLI P ZERO (1600ZL) .   Czy jest sens doplacac za pirelli? Testów opon w tym rozmiarze niestety nie znalazłem , a przykładowo dębica potrafi mieć opinie 10/10, a w   innym poście juz ktos pisze ze głośne, nie kleją i ogólnie do ..... 😉    Jestem ciekaw Waszych doświadczeń i z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mib  Micheliny to koszt 2x wiekszy niż dębica. Czy ktoś może je porównywał? Czy przeskok jakościowy między nimi jest również dwukrotny?

Co do tego że było na ten temat sporo, przeszukuje forum długo, zanim założę nowy temat i nic ciekawego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę czasami warto jest dołożyć. 

Ja żałuję że kupiłem letnie opony jakie kupiłem- Bridgestone Turanza T005 (niby super, ale nie urywają). 

Teraz po 2 sezonach bym ich nie kupił. Szukałbym czegoś innego. 

Poza tym opony kupujesz na kilka sezonów więc nie ma sensu wymianiać  co chwilę- no chyba że robisz po 60k rocznie. 

Rozważ kupno lepszych polecanych opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinieneś wybrać PSy. Mają duzo opinii i zawsze będą pozytywne i negatywne opinie. Ale zawsze warto posłuchać tych którzy mają więcej do powiedzenia na temat opon niż tylko sa ciche są głośne. Opony to jedyny Twój łącznik z asfaltem. Te opony już któryś sezon uzyskują bardzo dobre wyniki w testach mimo że wychodzą nowsze modele które nie są w stanie im dorównać. Koszt wyższy niż Dębica oczywiście. Ale skoro jeździsz RSem to trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie wraz z @Tomek Baran rozmyślaliśmy nad oponami letnimi i ze swojej strony mogę powiedziać tak....

Michelin Pilot Sport 4 prawdopodobnie będą najlepszą opcją pod każdym względem tym bardziej jeśli preferujesz dynamiczną jazdę. Jedynie nieokreśloną jest żywotność, lecz wedle rozmów na 60 tys. km dadzą radę.  Cena to ok. 440 zł sztuka z 2020 roku.

Goodyear F1 Asymmetric 5 świetna opona, czy tak samo dobra jak PS4 od Michelina ciężko określić ponieważ z rzetelnych źródeł nikt ich nie porównywał. Porównano ją z Continental Conti Sport 6 ( jakoś tak) i były praktycznie porównywalne z tym że wedle oceny i testów z minimalną przewagą dla Goodyear. Subiektywnie mogę powiedzieć że mam zimową opone zakupioną w 2019 Goodyear Performance + 225 / 40 / 18 jestem bardzo zadowolony, lecz jej minusem jest rant ochronny, ale jak się okazuje to już po części wina felgi OEM Alaris 😕 Cena to ok. 360 zł sztuka z 2020 roku.

Jeśli miałbym doradzać coś tańszego to chyba zostałbym przy 3 opcjach:

Dunlop Sport Maxx RT 1 lub 2 - miałem RT1 225 / 45 / 17 obiektywnie b. dobra opona lecz gorzej sobie w deszczu przy ruszaniu ( zimowy Goodyear jest dużo lepszy! ) żywotność dobra, gdyż była od początku z autem sezon letni 2014 i na wykończenie do 2019 . Myślę że 60 tys. km spokojnie zrobione.

Hankook Ventus S1 Evo3 K127 po rozmowach z ludźmi byli zadowoleni zwłaszcza jeśli chodzi o jakość/cenna . Znajomy twierdzi że 60 tys. km na niej zrobi spokojnie.

Uniroyal RainSport 5 wedle dużej grupy ludzi świetna w deszczu, cena/jakość. Sam nawet byłbym chętny jej spróbować, gdyby nie jedna rzecz... Podobno i to duże grono ludzi potwierdza szybko się zużywa ;/

Co wybierzesz to już kwestia pieniędzy i pytanie na czym Tobie najbardziej zależy ?

PS: Osobiście odpuszczam Pirelli ponieważ są to drogie opony, które według mnie nie są aż tak dobre w stosunku do kwoty. U mnie w rodzinie osoba miała sportowy samochód nowe Pirelli i kur*** mie na tą gume, zresztą nie jeden ci powie.....

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdiRuti napisał:

W ostatnim czasie wraz z @Tomek Baran rozmyślaliśmy nad oponami letnimi i ze swojej strony mogę powiedziać tak....

Michelin Pilot Sport 4 prawdopodobnie będą najlepszą opcją pod każdym względem tym bardziej jeśli preferujesz dynamiczną jazdę. Jedynie nieokreśloną jest żywotność, lecz wedle rozmów na 60 tys. km dadzą radę.  Cena to ok. 440 zł sztuka z 2020 roku.

Goodyear F1 Asymmetric 5 świetna opona, czy tak samo dobra jak PS4 od Michelina ciężko określić ponieważ z rzetelnych źródeł nikt ich nie porównywał. Porównano ją z Continental Conti Sport 6 ( jakoś tak) i były praktycznie porównywalne z tym że wedle oceny i testów z minimalną przewagą dla Goodyear. Subiektywnie mogę powiedzieć że mam zimową opone zakupioną w 2019 Goodyear Performance + 225 / 40 / 18 jestem bardzo zadowolony, lecz jej minusem jest rant ochronny, ale jak się okazuje to już po części wina felgi OEM Alaris 😕 Cena to ok. 360 zł sztuka z 2020 roku.

Jeśli miałbym doradzać coś tańszego to chyba zostałbym przy 3 opcjach:

Dunlop Sport Maxx RT 1 lub 2 - miałem RT1 225 / 45 / 17 obiektywnie b. dobra opona lecz gorzej sobie w deszczu przy ruszaniu ( zimowy Goodyear jest dużo lepszy! ) żywotność dobra, gdyż była od początku z autem sezon letni 2014 i na wykończenie do 2019 . Myślę że 60 tys. km spokojnie zrobione.

Hankook Ventus S1 Evo3 K127 po rozmowach z ludźmi byli zadowoleni zwłaszcza jeśli chodzi o jakość/cenna . Znajomy twierdzi że 60 tys. km na niej zrobi spokojnie.

Uniroyal RainSport 5 wedle dużej grupy ludzi świetna w deszczu, cena/jakość. Sam nawet byłbym chętny jej spróbować, gdyby nie jedna rzecz... Podobno i to duże grono ludzi potwierdza szybko się zużywa ;/

Co wybierzesz to już kwestia pieniędzy i pytanie na czym Tobie najbardziej zależy ?

PS: Osobiście odpuszczam Pirelli ponieważ są to drogie opony, które według mnie nie są aż tak dobre w stosunku do kwoty. U mnie w rodzinie osoba miała sportowy samochód nowe Pirelli i kur*** mie na tą gume, zresztą nie jeden ci powie.....

Mój minus zdecydowanie na Dunlopy RT SPMaxxy -Tez @AdiRuti miałem wcześniej „jedynki” 17” na Audi (fwd 200+ kuca) i były super. Kupiłem w zeszłym roku aktualne „dwójki” 18” i wg mnie tragedia, już tez Potenzy S001 fabryczne były lepsze...

Plus dla Michelin PS zdecydowanie, znajomy ma, jeździłem (280KM). Zimę sam mam Alpiny 5ki i najlepsza opona jaka kiedykolwiek miałem chyba...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzi @AdiRuti potwierdzam długie były namysły. Ja postawiłem na PS4 i nie żałuję nawet złotówki płaciłem 450 z montażem/szt. Wcześniej miałem Dunlopy Sport Maxx 2 na feldze 17 krótko i zwięźle nie ma co porównywać dunlop w lato nie potrafił ruszyć przy pełnym gazie bez "skakania" raptem stage 1, tutaj tego absolutnie nie ma. Powiem więcej zmieniając felge z 17 na 18" myślałem że będzie twardo brak komfortu itp.,po wyjeździe od wulkanizatora zacisnąłem szczękę na pierwszym policjancie iii szczęka mi opadła bo jest bardziej komfortowo na tej gumie na 18 niż wcześniej na dunlopie z 17. Pisałem z @AdiRuti to mówi że kwestia miękkości gumy. Jedyny minus jak adi wspomniał rant ochronny jest miękki i tak jakby go wogóle nie było ale to też kwestia naszych felg też mam alarisy. Niebawem wrzucę fotki do garażu jak auto ogarnę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowalem w rozmiarze 18 pare opon teraz obecnie koncze henkooki sa spoko na deszczu jak i w suche dni a wytrzymalosc tez na plus, wczesniej testowalem brigestony , dunlup sport maxxy tez spoko ale najbardziej podeszly mi Toyo na maxa przyczepne tylko wytrzymalosc mniejsza ale cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Tak jak mówisz "TOYA super opona dobrze klei" lecz jak piszesz znika w oczach to samo jest z Uniroyal RainSport 5. 

Wiadomo im miększa guma tym szybciej bedzie się zużywa... Pytanie tylko jak to jest z oponami Premium typu Michelin czy Goodyear. Wychodzę rownież  z  założenia, że dużo też zależy od stylu jazdy jak i przebiegu. Warto odpowiedzieć sobie ile robisz km w sezonie lato / zima...  Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że od założenia opony  zimowej do teraz mam ok. 12/3 tys. Km w 5 miesięcy 🙄. Nie zapomnę jak po zakupie powiedziałem 10 tys. Km będę robił rocznie... 😎 Jak widać życie weryfikuje inaczej - wygoda....

Myślę że jak robisz 10 tys.km w sezonie letnim i nie katujesz to mozesz mieką opone kupic. Tylko jak mówie to też kwestia czego oczekujesz i ile chcesz wydać $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti Robię około 8tys km rocznie więc zużywanie opon mi nie straszne. Rozumiem że PS4 będą nazwijmy to najlepszym wyborem w tej klasie cenowej, jednak nie ukrywam, że Dębica presto uhp2 kuszą ceną i również bardzo dobrymi opiniami.  Zależy mi na ciszy przy większych prędkościach i dobrej przyczepności na starcie przy stage 1 🙂   Może uda się uzyskać jakąś recenzję tych Dębic ,testowanych przez jakiegoś forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaliszak Nie trzeba od razu kupować PS4, ale majac taką fure jak RS oraz stage 1 i patrzeć Debice hmm sory, ale trzeba zastanowić się nad priorytetami tym bardziej że masz oczekiwania... Bez urazy, ale co mają pisać i mówić ludzie którzy kupili taką Dębice - nie powiedzą ci że są do dupy, a po drugie do jakiego samochodu to było kupione. 

Każdy z nas ma różne podejscie do tematu ja uważałem zawsze dobre opony to podstawa jak mnie nie stać na premium to kupuje coś średniego , świeżego i dobrego na tyle ile pozwala budżet. 

Przeglądając używane felgi 19 cali jak patrzyłem na ogłoszenia to sam nie wierzyłem... 90% to felgi z oponami nieznanych mi marek , ale 19 na samochodzie jest 😎

Wyznacz sobie budżet, nastepnie wybierz na tyle ile to możliwe najlepszą opone. Jest duzo stron i źródeł skad można dopytać o ceny. 

Wraz z @Tomek Baran przegladalismy i pytaliśmy u swoich wulkanizatorów i okazuje się że ceny opon z 2020 np. PS4 była najlepsza u Tomka, a np. Goodyear Ass. 5 na stronie w internecie bo 350 zł 😁. Mowa oczywiscie o rozmiarze 224/40/18

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne podejscie do swojego bezpieczenstwa z tymi debicami. Moze rs to nie jest super sportowy samochod ale jest mocniejsze od moze 70% aut na drodze i to jeszcze poruszajacych sie na 16"  calowych felgach osiagajacych predkosc max 180 itp.  To jak by kupic porsche lub ferrari i zalozyc LPG i felgi 16 zeby zaoszczedzic bo mi szkoda kasy. Przy takim aucie nie ma juz szpyndlikowania bo przy 250 moze zabraknac pozadnej opony. Debica moze i ma dobre statysyki ale pisza ja ludzie co maja zwykle przecietne samochody o dozo mniejszej mocy niz rs poruszajacych sie wokol komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście do bezpieczeństwa było by wtedy, gdyby rozważać nadlewki, lub chińczyku po 150zł.  Ja zapytałem czy ps4 są faktycznie o niebo lepsze niż dębice. Nie uważam żeby te drugie skutkowały nagle niebezpieczeństwem? @AdiRuti  Osoby które kupiły PS4 również mogą stwierdzić że nie okazały się wcale takie super, ale nie napiszą przecież, że wydały 2xwiecej kasy i nie spełniają oczekiwań 🙂     Też uważam, że dobre opony to podstawa. Myślałem że dębice wystarczą jako dobre opony. Ale widze że nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Napisał to dość konkretnie i delikatnie... Osobiście mi to wisi i powiewa, ale nigdy nie mogłem zrozumieć ludzi którzy kupują zajebiste fury, a jak jest jeszcze sportowa zakładają jakieś opony nie adekwatne do klasy samochodu. 

Chłopaki kupują PS4 bo większość jezdzi na 18  i raczej lepszej opony nie kupią no chyba że jakieś sliki na tor, które po zabawie wywalą.  Chyba że Michelin Cup ma 18", ale juz mi się nie chce sprawdzać.

Pytasz i prosisz o pomoc, staramy się pomóc rzetelnie - nie oczekuj tego od sprzedawcy ! Jeśli myslisz że Dębica da rade przy prawie 300 kucy to kogoś tu ponosi fantazja.

A co do chinczyków - nie kosztują 150 zł tylko ponad 200 😎 

Życzę ci udanego zakupu i bezpiecznej jazdy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka modeli w przedziale 170-190zł w rozmiarze 225/40/18. Ale na nie nie patrzyłem. Myślałem że dębica w cenie 260zl/sztuke będzie miała dobry stosunek jakość/cena. @Tomek Baran  najbardziej mnie przekonał  do tych PS4 , właśnie doceniając ich + jakim jest przyczepność na starcie. No to musze zwiększyć budżet na to wychodzi 🙂

A powiedzcie jeszcze prosze jako użytkownicy PS4, jak wygląda głośność tych opon przy prędkościach 150-220km/h ? Jeśli możecie , w porównaniu do innych opon które testowaliście 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepność na starcie to raz nie pałuję auta spod każdych świateł zwłaszcza mając 1.4 i stage 1. Druga kwestia to bezpieczeństwo jadąc z rodziną chcę mieć poczucie maksymalnego bezpieczeństwa jaką może dać mi jedyne połaczenie auta z drogą. Przysłowie mówi jak Cie stać na konia to musi Cię stać na jego utrzymanie "koń" metafora taka była 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team