Skocz do zawartości

Wybór opon letnich 18"


Kaliszak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na ten moment założyłem Dunlop sport maxx rt2 .... Dostałem je przy kupnie samochodu i stwierdziłem że ten sezon jeszcze na nich pojeżdżę a  za rok zmienię.

Powiem tak Panowie.... Jest słabo 😞   Fajnie trzymają w  zakrętach , opony ciche ale przyczepności przy ruszaniu ZERO !   Skoda bez programu, 220 koni i do 100/h świeci się kontrolka trakcji 😞   Już lepiej było na zimówkach jeśli chodzi o przyczepność na starcie.... Chyba jednak poodkładam i za rok kupie te PS4. Tym bardziej jak mam zrobić program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem teraz SportMaxxy RT2.

Zależało mi na tym żeby byly ciche. Głośność to główny powód pozbycia się po jednym sezonie Uniroyal Rainsport 3... drugi zużycie.

Tutaj ciekawy test...

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-EVO-Summer-Tyre-Test.htm

Martwi mnie wynik hamowania na mokrym ale pomyślałem, że może lepiej hamować nowym Dunlopem niż 4mm Uniroyalem.. zobaczymy.17b783cafdb5efb00718bae5d582b2e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiesz dlaczego wszyscy byli sceptyczni do zmiany na dębice. Pewnie i są to dobre opony ale nie do auta o takiej mocy.
wziąłem Dębicę w tym roku (na razie na przod tylko bo mialem juz conti zjechane)

zobaczymy... na razie za mało przejechałem... navrazie wiem ze są lepsze niż zużyte conti
za kilka miesięcy będę mogl cos wiecej powiedzieć....
nie mam RSa i nie jezdze duzo wiec nie zalezalo mi na wersji opon PERFORMANCE... dlatego wybor padl na Dębicę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq  a jak u Ciebie z   ruszaniem?    ja mam z  tym największy problem. Kontrolka trakcji mruga  aż do 3  biegu 😞 strach pomyśleć co bedzie po programie. Chętnie bym pożyczył od kogoś , albo przejechał się PS4 żeby zobaczyć jak na nich by start wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem w piątek, przejechałem na nich dopiero 10km ;)

Gdyby nie home office pewnie już bym zrobił z 1000 to bym sie wypowiedział ;)

Już mnie tak nastraszyliście, że strach ruszać ;)

Ja jednak zdecydowanie wiecej czasu jade 100km/h niz ruszam, jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy wałkowane... Jak masz samochód za 60tys. + i szukasz oszczędności na oponach to sprzedaj ten samochód. Dębice to sobie możesz do 20 letniego golfa zakładać. Koszt michelin ps4 to 1600-1800zł w skali min. 2 lat (chyba, ze jeździsz od świateł do świateł z nogą w podłodze) co daje max 67zł-75zł miesięcznie za Twoje BEZPIECZEŃSTWO. I wg. mnie nie ma obecnie innej opony która mogłaby konkurować z PS4 pod względem właściwości na suchym jak i na mokrym. Nawet w moim starym gruzie mam wrzucone PS4, bo życie mi miłe 🙂 A żeby nawet, ile zaoszczędzisz 300zł? 500zł? 700zł? I potem w razie najgorszego chciałbyś sobie leżeć i myśleć czy warto było zaoszczędzić na oponach, bo to one zawiodły? Kurwa to taki sam temat rzeka jak i oszczędzanie na olejach, tarczach i klockach... A jak brakuje gotówki w portfelu, a trzeba coś zmienić to podaje rozwiązanie: Allegro raty 0% 

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surf tu masz testy

https://www.sklepopon.com/testy-opon/test-opon-letnich-245-45-r18-autobild-2020

sa opony konkurecyjne do ps4 nawet na suchym lepsze jak pisza nie tylko te opony sa na swiece napewno sa zajebiste i tez jestem zwolennikiem bardzo dobrych opon ale nie zawsze trzeba przepłacac bo to michelin. A na temat dębicy juz tez sie wczesniej wypowiadalem nawet do roweru nie kupuje dębicy, a co dopiero do samochodu w rozmiarze 18.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, alocet napisał:

@surf tu masz testy

https://www.sklepopon.com/testy-opon/test-opon-letnich-245-45-r18-autobild-2020

sa opony konkurecyjne do ps4 nawet na suchym lepsze jak pisza nie tylko te opony sa na swiece napewno sa zajebiste i tez jestem zwolennikiem bardzo dobrych opon ale nie zawsze trzeba przepłacac bo to michelin. A na temat dębicy juz tez sie wczesniej wypowiadalem nawet do roweru nie kupuje dębicy, a co dopiero do samochodu w rozmiarze 18.

Wiesz gdzie te testy można sobie wsadzić? Potenza prawie na równi z ps4? 🤣Na potenzie to seryjna octavia do 100 ma mniej trakcji niz moja na PS4, strach na tej oponie jezdzic, ale w tescie przeciez wysoko stoi 😄 
https://www.youtube.com/watch?v=C6-Zd4iTPAs
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Tyre-Reviews-UHP-Summer-Tyre-Test.htm 
4s tez wystepuje w 18 😉 To sa miarodajne testy 😉

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz z tymi testami to tak jak z tym wyborem debic . Ile ludzi tyle zdan ty sie smiejesz z testow ja moge wysmiac te co ty podeslales kto zaplaci za testy ten wygry kto da wiecej ten wygrywa tak dziala rynek reklamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa juz konkurencyjne opony np goodyear eagle f1 supersport


co do potenzy [s001] rok temu zmienili mieszanke i nie jest to ta chala co kiedys. terwz BS ma najlepsza mieszanke na mokre

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że każdy kto ma auto warte 60+ tys. Zł musi mieć od razu Michelin PS4. Jest wiele dobrych opon kwestia tylko kto czego oczekuje. Warto pamietać o jednym, że każdy jeździ innaczej.

Jeśli chodzi o opony Dunlop RT  wspominałem, że w deszczu przy ruszaniu to słaba sprawa. Na suchym ok. 

Myśle że za praktycznie te same pieniadze spokojnie można byłoby kupić Goodyear Assymetric 5 ktora już bedzie lepsza, a fajną oponą jest Hankook wyższe modele które mają super rant ochronny.

Ja kupiłem Michelin PS4 tylko dla tego, że dostałem b.dobrą oferte na opony! Inaczej brałbym pod uwagę wyżej wymienione, które na dzień dobry są 100 zł tańsze na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2020 at 11:20, AdiRuti napisał:

Myśle że za praktycznie te same pieniadze spokojnie można byłoby kupić Goodyear Assymetric 5 ktora już bedzie lepsza, a fajną oponą jest Hankook wyższe modele które mają super rant ochronny.

W poprzedniej RS w dizlu mialem najpierw Good Year eagle F1 asymetric i to był najgorszy syf na świecie. Chyba nawet gorsze od tych co mam teraz w RS245 czyli Bridgestone Turanza .

Good yeary zamieniłem na tańsze Hankook ventus Prime 3 i to było niebo a ziemia. Pewnie opny skończą sie szybciej, ale wkońcu była trakcja. Bardzo polecam te opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angrek OO To na pewno nie był to Asymmetric 5 , dla tego takie porównanie nie jest rzetelne. 

Dziś zrobiłem trase ok. 50km i mogę stwierdzić że Michelin PS4 do cichych nie należą...

Co do zakrętów itp. Wypowiem się w tygodniu, gdyż nie ukrywam jest 50/50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team